Συνδεση subwoofer με ενισχυτη

gid

Μηνύματα
7.318
Reaction score
8.541
Απαγορεύονται οι ερωτήσεις? :)
Όχι. Αλλά και δεν είναι υποχρεωτικές οι απαντήσεις. :)

Ο ενισχυτής σου στέκεται εμπόδιο στη λύση του προβλήματος.
 

ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
Θεωρητικά/υποθετικά ξαναρωτάει, πως θα γινόταν σε έναν άλλο ενισχυτή....
Αφού υπάρχει σύμφωνο αιώνιας συμβίωσης με τον Fisher...
:drinks::drinks::drinks:
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Σε ευχαριστώ

Καλέ δεν το είπα για να σε στεναχωρήσω, δυστυχώς ο ήχος είναι κάτι πολυσύνθετο και πρέπει να λάβουμε υπόψιν πολλές παραμέτρους αν θέλουμε να ακούμε σωστά.
Δεν σημαίνει ότι αν πάρεις sub θα ακούς καλύτερα αν το τοποθετήσεις οπουδήποτε ή αν ο χώρος είναι ακατάλληλος π.χ. γεμάτος από έπιπλα ή ελάχιστα έπιπλα, γυμνοί τοίχοι, ασυμμετρίες κλπ, δεν είναι βλαμμένοι όλοι εδώ που ασχολούνται με πάθος και αγάπη και σκέφτονται όλες τις λεπτομέρειες για να βελτιώσουν αυτό που ακούν.
Εγώ θα έλεγα να μην κάνεις τίποτα, να ακούς τη μουσική σου προς το παρόν με αυτό τον τρόπο και κάποια στιγμή όταν έχεις να ξοδέψεις κάποιο ποσό να σου προταθεί ότι καλύτερο βάσει αυτών που διαθέτεις.
Καταλαβαίνουμε ότι αγαπάς τον ενισχυτή αλλά να ξέρεις ότι τη δουλειά του την έκανε τόσα χρόνια, όλοι μας έχουμε πάρει κάποια πράγματα που τα αγαπήσαμε αλλά θα πρέπει να λειτουργούμε πιο πρακτικά και όχι τόσο συναισθηματικά, κι εγώ έχω απαρνηθεί πράγματα που με εξυπηρέτησαν κάποιο χρονικό διάστημα αλλά από κάποιο σημείο και μετά δεν γινόταν να τα κρατήσω άλλο.
Αυτά, και πάω να δω ταινία τώρα!! :p
 

Μηνύματα
261
Reaction score
80
Θεωρητικά/υποθετικά ξαναρωτάει, πως θα γινόταν σε έναν άλλο ενισχυτή....
Αφού υπάρχει σύμφωνο αιώνιας συμβίωσης με τον Fisher...
:drinks::drinks::drinks:
Σωστός !
Καλέ δεν το είπα για να σε στεναχωρήσω, δυστυχώς ο ήχος είναι κάτι πολυσύνθετο και πρέπει να λάβουμε υπόψιν πολλές παραμέτρους αν θέλουμε να ακούμε σωστά.
Δεν σημαίνει ότι αν πάρεις sub θα ακούς καλύτερα αν το τοποθετήσεις οπουδήποτε ή αν ο χώρος είναι ακατάλληλος π.χ. γεμάτος από έπιπλα ή ελάχιστα έπιπλα, γυμνοί τοίχοι, ασυμμετρίες κλπ, δεν είναι βλαμμένοι όλοι εδώ που ασχολούνται με πάθος και αγάπη και σκέφτονται όλες τις λεπτομέρειες για να βελτιώσουν αυτό που ακούν.
Εγώ θα έλεγα να μην κάνεις τίποτα, να ακούς τη μουσική σου προς το παρόν με αυτό τον τρόπο και κάποια στιγμή όταν έχεις να ξοδέψεις κάποιο ποσό να σου προταθεί ότι καλύτερο βάσει αυτών που διαθέτεις.
Καταλαβαίνουμε ότι αγαπάς τον ενισχυτή αλλά να ξέρεις ότι τη δουλειά του την έκανε τόσα χρόνια, όλοι μας έχουμε πάρει κάποια πράγματα που τα αγαπήσαμε αλλά θα πρέπει να λειτουργούμε πιο πρακτικά και όχι τόσο συναισθηματικά, κι εγώ έχω απαρνηθεί πράγματα που με εξυπηρέτησαν κάποιο χρονικό διάστημα αλλά από κάποιο σημείο και μετά δεν γινόταν να τα κρατήσω άλλο.
Αυτά, και πάω να δω ταινία τώρα!! :p
Ταινία? ...χμ! Με τι ήχο? :)
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Νομίζω dolby digital ήταν, βασικά μέχρι τη μέση είδα γιατί βαρέθηκα, η ταινία ήταν το Under the Skin (2013) που ήταν βασανιστικά αργή με μονότονα πλάνα και την παράτησα για να ακούσω μουσική, δεν είχα όρεξη να δω άλλη ταινία μετά από αυτήν την ΒΛΑΚΕΙΑΡΑ.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.244
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top