Σύνδεση ενισχυτή με τηλεόραση.

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.Μηπως γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορώ να συνδεσω τον ραδιοενισχυτη yamaha rx381 που έχω με την τηλεόραση(η τηλεόραση είναι ultra tv),ενώ έχω αγοράσει 2hdmi καλοδια και rca...??πρώτη φορά το συναντώ αυτό πραγματικά....μήπως Λέο μήπως έχει να κάνει με ψηφιακά σήματα η κάτι τέτοιο τέλος πάντων?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.Μηπως γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορώ να συνδεσω τον ραδιοενισχυτη yamaha rx381 που έχω με την τηλεόραση(η τηλεόραση είναι ultra tv),ενώ έχω αγοράσει 2hdmi καλοδια και rca...??πρώτη φορά το συναντώ αυτό πραγματικά....μήπως Λέο μήπως έχει να κάνει με ψηφιακά σήματα η κάτι τέτοιο τέλος πάντων?
Αν θέλεις να παίζεις τηλεοπτικό ήχο στο HC, έχεις ενεργοποιήσει το ARC στην τηλεόραση;
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας.Ενεργοποιητε το arc στη τηλεόραση?πώς?υπάρχει υποδοχή arc και βάζω απλά το hdmi στην υποδοχή όπως και στην άλλη άκρη στον ραδιοενισχυτη απλά στην τηλεόραση δεν μου το αναγνωρίζει καθόλου.αυτο βέβαια συμβαίνει και με rca καλώδια.sos αδέρφια δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω:)
 

exs

Μηνύματα
173
Reaction score
3
Το βαζεις στο hdmi/arc(το γραφει διπλα) και πας στο μενου της tv και το ενεργοποιεις.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.205
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top