Σύνδεση ηχείου monitor σε PC




Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Από τη μία stereo καρφί μικρό, από την άλλη 2 μονοφωνικά καρφιά μεγάλα. Μέχρι 5-10 ευρώ θα έδινα για 2-μετρα έτοιμο. Αλλιώς φτιαχτό με 1,30 το πολύ ευρώ το μέτρο το καλώδιο και βύσματα της επιλογής σου.
 


Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Κάτι παρόμοιο πήρα κι εγώ όταν ήμουν γείτονας με το Θωμά (με επίχρυσα βύσματα). Για αποστολή Ελλάδα δε συμφέρει. Πάρε κάτι παρόμοιο από Ελληνικό κατάστημα.
 

Μηνύματα
108
Reaction score
73
θες ένα τέτοιο: https://www.thomann.de/gr/the_sssnake_ypk2030.htm
(από Ελλάδα πάρε, απλά αυτό βρήκα πρόχειρο)
Το ζητάς σαν: 3.5 mm Stereo αρσενικό jack σε 2x 6.3 mm mono αρσενικά jacks
Κάνει τόσο φτηνό καλώδιο? Δε θέλω να ακούγετε κάνα βουητό από τα ηχεία.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Κάνει τόσο φτηνό καλώδιο? Δε θέλω να ακούγετε κάνα βουητό από τα ηχεία.
Ε πάρε κάτι καλύτερο αν θες αλλά μην ξεφύγεις από τα 10-15 ευρώ, εγώ απλα σου έδειξα τα βύσματα βασικά.
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Το πρόβλημα μ' αυτού του είδους τις συνδέσεις (ενεργά κατευθείαν στο PC) είναι πως κάποια στιγμή θα νευριάσεις με το να ρυθμίζεις την ένταση με το ποντίκι... θα θες κουμπί κανονικό... και θα αρχίσεις να κοιτάς διάφορα μπιχλιμπίδια όπως π.χ.: https://www.thomann.de/gr/swissonic_m_control.htm

Εντάξει παίξε τώρα όπως είσαι να γουστάρεις τις μουσικές σου και θα δεις.
 

Μηνύματα
108
Reaction score
73
Το πρόβλημα μ' αυτού του είδους τις συνδέσεις (ενεργά κατευθείαν στο PC) είναι πως κάποια στιγμή θα νευριάσεις με το να ρυθμίζεις την ένταση με το ποντίκι... θα θες κουμπί κανονικό... και θα αρχίσεις να κοιτάς διάφορα μπιχλιμπίδια όπως π.χ.: https://www.thomann.de/gr/swissonic_m_control.htm

Εντάξει παίξε τώρα όπως είσαι να γουστάρεις τις μουσικές σου και θα δεις.
Έχω κουμπί στο πληκτρολόγιο νομίζω θα είμαι μια χαρά
 

Attachments


Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.464
Καλωδιο με καλα υλικα απο πλατεια κανιγγος θα σου παει το πολυ 10 euro και θα παιζει σαν πολυ ακριβοτερα καλωδια,αν θελεις λεπτομεριες στειλε π.μ.
Φιλικη συμβουλη πρωτα θα ανοιγεις τον υπολογιστη και αφου μπει στο λειτουργικο ενεργοποιεις τα ηχεια ,και αυτο γιατι μπορει να ακουγονται διαφοροι ηχοι την στιγμη που ξεκινα ο υπολογιστης,με ανοικτα αυτα τα ηχεια.
 

Μηνύματα
108
Reaction score
73
Καλωδιο με καλα υλικα απο πλατεια κανιγγος θα σου παει το πολυ 10 euro και θα παιζει σαν πολυ ακριβοτερα καλωδια,αν θελεις λεπτομεριες στειλε π.μ.
Φιλικη συμβουλη πρωτα θα ανοιγεις τον υπολογιστη και αφου μπει στο λειτουργικο ενεργοποιεις τα ηχεια ,και αυτο γιατι μπορει να ακουγονται διαφοροι ηχοι την στιγμη που ξεκινα ο υπολογιστης,με ανοικτα αυτα τα ηχεια.
Τα ηχεία πρέπει να τα ανοίγω και να τα κλεινω? Εάν τα έχω μόνιμα ανοιχτά θα πάθουνε κατι?
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Τα ηχεία πρέπει να τα ανοίγω και να τα κλεινω? Εάν τα έχω μόνιμα ανοιχτά θα πάθουνε κατι?
Νομίζω έχουν auto-standby, δηλαδή αν για κάποια ώρα π.χ. 30 λεπτά δεν έχουν είσοδο, "πεφτουν" σε κατάσταση standby - εξοικονόμησης ενέργειας. Μόλις βάλεις μουσική ανοίγουν πάλι.
 

Μηνύματα
108
Reaction score
73
Νομίζω έχουν auto-standby, δηλαδή αν για κάποια ώρα π.χ. 30 λεπτά δεν έχουν είσοδο, "πεφτουν" σε κατάσταση standby - εξοικονόμησης ενέργειας. Μόλις βάλεις μουσική ανοίγουν πάλι.
Μια χαρά τότε
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Μπορείς να τα έχεις σε ένα πολύμπριζο με διακόπτη και να τα ανοίγεις (μαζί με την οθόνη του pc για παράδειγμα) όλα μαζί.
 

Μηνύματα
108
Reaction score
73
Μία ερώτηση. Γιατί όταν βάζω δυνατά τα ηχεία σε κάποια τραγούδια τα ηχεία σβήνουν και ξανανάβουνε ακαριαία σαν να πέφτει κάποια ασφάλεια. Το κάνουνε στο ίδιο σημείο του τραγουδιού κάθε φορά. Είναι κάτι σαν προστασία? Δε τα βάζω τόσο δυνατά ώστε να παραμορφώσουνε
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.384
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top