Σύνδεση Equaliser

Μηνύματα
190
Reaction score
23
Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά
Προσπαθώ να συνδέσω Equaliser με ενισχυτή αλλά επειδή δεν τα καταφέρνω μήπως είναι εύκολο σε κάποιον να μου πει ποια είναι η συνδεσμολογία
ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Attachments


Μηνύματα
1.169
Reaction score
185
Από το ζεύγος RCA line out του equaliser στο ζεύγος RCA in του tape του ενισχυτή σου και το άλλο ζεύγος line in του equaliser στο RCA out του tape του ενισχυτή.

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως! Θα πρέπει να διαθέτει REC OUT selector ο ενισχυτής σου για να ακούσεις ,μέσω equaliser, την επιλογή της πηγής που θες (μέσα από το REC OUT selector).
 

Μηνύματα
190
Reaction score
23
Από το ζεύγος RCA line out του equaliser στο ζεύγος RCA in του tape του ενισχυτή σου και το άλλο ζεύγος line in του equaliser στο RCA out του tape του ενισχυτή.

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως! Θα πρέπει να διαθέτει REC OUT selector ο ενισχυτής σου για να ακούσεις ,μέσω equaliser, την επιλογή της πηγής που θες (μέσα από το REC OUT selector).
ευχαριστώ
δυστυχώς δεν διαθέτει
 

ika

News
Μηνύματα
13.753
Reaction score
12.822
Το δεξί βύσμα στο OUT του TAPE MONITOR-1 φαίνεται πως θέλει επισκευή
 

Μηνύματα
1.169
Reaction score
185
Τότε, μόνον όποια πηγή συνδέσεις πίσω στο equaliser και την επιλέξεις από μπροστά (TAPE) θα "επωφεληθείς" από τον διαμορφωμένο ήχο του equaliser
 

Μηνύματα
190
Reaction score
23
Τότε, μόνον όποια πηγή συνδέσεις πίσω στο equaliser και την επιλέξεις από μπροστά (TAPE) θα "επωφεληθείς" από τον διαμορφωμένο ήχο του equaliser
δηλαδή χρησιμοποιώ το line του eq

Και βάζω στο line in την πηγή
Και παίρνω από το line out του eq
και δίνω στον ενισχυτή ;
 

Μηνύματα
1.169
Reaction score
185
Συνδέεις την πηγή σου στο tape του equaliser, επιλέγοντάς το tape του EQ αλλά και το tape του ενισχυτή σου. Η συνδεσμολογία είναι πάντοτε το in του ενός στο out του άλλου και το αντίστροφο.
 

Μηνύματα
190
Reaction score
23
Συνδέεις την πηγή σου στο tape του equaliser, επιλέγοντάς το tape του EQ αλλά και το tape του ενισχυτή σου. Η συνδεσμολογία είναι πάντοτε το in του ενός στο out του άλλου και το αντίστροφο.
Ευχαριστώ πολύ
Ούτε που ήξερα τι έκανα χαχα
Συνδέεις την πηγή σου στο tape του equaliser, επιλέγοντάς το tape του EQ αλλά και το tape του ενισχυτή σου. Η συνδεσμολογία είναι πάντοτε το in του ενός στο out του άλλου και το αντίστροφο.
Δηλαδή χρησιμοποιώ το tape του eq
Βάζω την πηγή μου στο in του tape του eq
Και παίρνω το out από το tape του Equaliser και το βάζω στο in του ενισχυτή μου
(Ευχαριστώ για την υπομονή )
 

Μηνύματα
190
Reaction score
23
Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά
Προσπαθώ να συνδέσω Equaliser με ενισχυτή αλλά επειδή δεν τα καταφέρνω μήπως είναι εύκολο σε κάποιον να μου πει ποια είναι η συνδεσμολογία
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Δηλαδή είναι οι συνδέσεις που έχω σχεδιάσει στις φωτογραφίες;
Δηλαδή είναι οι συνδέσεις που έχω σχεδιάσει στις φωτογραφίες;
Ενώ όταν θέλω να το συνδέσω με προενισχυτή συνδέεται έτσι ;
 

Attachments



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.166
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top