Σύνδεση PS3 με οθόνη χωρίς HDCP

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Με το παρακάτω μηχάνημα μας δίνεται η δυνατότητα να συνδέσουμε το ps3 μας με οθόνη που δεν διαθέτει hdcp πρότυπο κ που φυσιολογικά θα μας εμπόδιζε να δούμε ταινίες. Με αυτή την λογική εννοείται ότι έχουμε την δυνατότητα πια να κρατούμε αντίγραφο ασφαλείας της ταινίας μας σε άλλο μέσο...:respect:





Πηγή : http://kotaku.com/gaming/hack/strip-...ion-264264.php

"Kiss Blu-ray HDCP good-bye? A product known as the the GameSwitch PS3-S201 lets folks run their PLAYSTATION 3 on DVI monitors without high-def copy protection. Typically, an HDCP-certified monitor is required to play back Blu-ray and PS3 content if you're using DVI. Otherwise it won't play Blu-ray. The GameSwitch lets players game on DVI monitors, but also hook it up to an input. Meaning? Meaning that you could record 1-to-1 copy! The bad part: Since DVI is video only, audio would have to be recorded separately. Bummer."
 


Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Πες μας που , ποσο και ποτε θα το εχω στα χερια μου......:crazy_1:
Εχω ανοιξει 40 threads γιατι η tv μου δεν εχει hdcp(2 χρονια αγορασμενη) και δεν θελω να καιω τον προτζεκτορα για 6ωρα.:cool_4:
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Πες μας που , ποσο και ποτε θα το εχω στα χερια μου......:crazy_1:
Εχω ανοιξει 40 threads γιατι η tv μου δεν εχει hdcp(2 χρονια αγορασμενη) και δεν θελω να καιω τον προτζεκτορα για 6ωρα.:cool_4:
Δυστυχώς δεν έχω παραπάνω πληροφορίες.....:-:)cry:
 





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.692
Μηνύματα
2.870.078
Members
37.944
Νεότερο μέλος
thodorisls
Top