Σύνδεση TVBOX MAG 322 σε Logitech Z-5500 5.1

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Καλησπέρα σε όλους! Έχω αγοράσει πρόσφατα ένα TVBOX MAG 322 και προσπαθώ να βρω τρόπο να το συνδέσω με τα Logitech Z-5500 5.1. Oταν το συνδέω με jack 3.5 μου βγάζει ήχο μόνο στα 4 ηχεία και όχι στο κεντρικό. Έψαξα για καλώδιο από jack που έχει το box σε coaxial έχουν τα Logitech αλλά προφανώς δεν υπάρχει. Όπως και για jack με ένα καρφί από την μια πλευρά σε 3 από την άλλη. Υπάρχει κάποιος τρόπος σύνδεση ώστε να μου βγάζει ήχο σε όλα τα ηχεία;

z5500.jpg
mag.jpg
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.593
Reaction score
27.936
Βλέπω ότι το MAG δίνει spdif με Dolby Digital out αλλά είναι optional. Για δες το λίγο εκεί.

 



Μηνύματα
4
Reaction score
0
Δυστυχώς το mag που έχω αγοράσει δεν έχει spdif. Το NorStone είναι spdif από την μία και από την άλλη mini jack; Θα μπαίνει στην AV έξοδο του mag που είναι για jack 3.5;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.593
Reaction score
27.936
Λοιπόν, ξέχασε ότι σου είπα.
Κατέβασα το manual.
Υπάρχουν 2 Mag322, με spdif και χωρίς.
Εσύ προφανώς έχεις αυτό που δεν έχει spdif.
Screenshot_20191212_144210.jpg


Δεν μπορώ να δω τη ανέβασε ο @Sugah, δες το.

Το μηχάνημα σου δεν έχει spdif.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Αρά με το HDMI Audio Converter HDMI to HDMI + Optical SPDIF/Toslink RCA L/R που έστειλε ο @Sugah συνδέω το hdmi καλώδιο στην είσοδο του Audio Converter και στην hdmi έξοδο συνδέω την οθόνη και στην έξοδο SPDIF βάζω τα Z5500;
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Ναι σωστά έτσι λειτουργεί ο συγκεκριμένος ανταπτορασ και περνά και ήχο,5.1 όπως αναφέρει.
Σιγουρα θα υπάρχουν κι άλλοι, απλά ανέφερα ένα προϊόν τυχαία
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Ωραία! Θα το παραγγείλω και θα σας γράψω τις εντυπώσεις όταν το συνδέσω, μήπως φανεί χρήσιμο και σε κάποιον άλλο στο μέλλον. Ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις σας!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.270
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top