Σύστημα home cinema σε συμβολική τιμή.

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Κάποτε είχα χρόνο και χρήματα και έστησα ένα σύστημα home cinema. Μετά, ήρθαν τα παιδιά και, καθ' ό,τι ζωηρά, έκαναν κάποιες ζημιές. Και τώρα μετακομίζω και δεν έχω ούτε διάθεση, ούτε χρόνο, να ασχοληθώ.
Έχω λοιπόν τα πιο κάτω πράγματα. Παρακαλώ, διαβάστε την διαδικασία που θα ακολουθηθεί.
Επειδή έχω χρόνια να τα χρησιμοποιήσω, δεν ξέρω αν δουλεύουν και δεν έχω χρόνο να τα δοκιμάσω. Επίσης, δεν μπορώ να ασχοληθώ με μεταφορές, αποστολές κτλ. Έρχεστε στο Πολύδροσο του Χαλανδρίου, τα ξεβιδώνετε από τον τοίχο (φέρτε εργαλεία και, μάλλον, και σκάλα) και τα παίρνετε. Αφού τα πάρετε και τα τσεκάρετε αν δουλεύουν ή αν κάνετε τις απαραίτητες επισκευές, μου δίνετε όποιο ποσό εσείς θεωρείτε δίκαιο. Απλά και μόνο για να μην πετάξω εντελώς τα χιλιάρικα που έδινα κάποτε. Αν δεν επισκευάζονται ή θέλουν μεγάλο ποσό, δεν δίνετε τίποτα. Αν δεν τα θέλετε τελικά, παρακαλώ να τα χαρίσετε σε κάποιον άλλον που ίσως το κάνουν. Από τη στιγμή που τα πάρετε, η πληρωμή επαφίεται σε εσάς. Δεν πρόκειται να σας ψάξω ή να ζητήσω κάτι.
Έχουμε και λέμε. Υπάρχουν:

- Προβολέας Sanyo Z2000. Είναι 1080p, με γύρω στις 200 ώρες χρήσης. Πιθανότατα είναι ΟΚ. Έχει βάση τοίχου Vogels.
- Σταθερή οθόνη, νομίζω 120 ίντσες. Είναι μια χαρά, αλλά δύσκολη στη μεταφορά λόγω ευαισθησίας και μεγέθους. Αν λυθεί, δεν ξέρω αν μπορεί να επανέλθε στην αρχική της κατάσταση. Θα πρέπει να την κατεβάσετε από τον τρίτο από τη σκάλα με προσοχή. Θέλει δύο άτομα, αλλά είναι ελαφριά.
- Ηχεία 5.1 Atlantic Technology βιβλιοθήκης. Είναι σκονισμένα (καλά, όλα είναι). Έχουν κοσμητικές φθορές γιατί τα καμάρια μου τα έριξαν κάτω και θεώρησαν σωστό να πιέσουν το κέντρο των ηχείων προς τα μέσα. Πιστεύω πως φτιάχνονται εύκολα. Αν θυμάμαι καλά, είχαν αγοραστεί από την αντιπροσωπεία 1500 ευρώ. Υπάρχουν και βάσεις τοίχου της Vogels για τα πίσω ηχεία.
- Ενισχυτής Harman Kardon AVR 255. Σίγουρα θέλει φτιάξιμο το ποντεσιόμετρο και έχει ξεκολλήσει το βύσμα του Sub από την πλακέτα. Οπότε το σέρβις του, το θέλει σίγουρα. Έχει κρατηθεί για μέλος άλλου forum. Αν δεν τον πάρει τελικά, θα ενημερώσω το post.

Παρακαλώ, για να μην μπλέξουμε να απαντήσει εδώ όποιος ενδιαφέρεται, ώστε να φαίνεται και η σειρά προτεραιότητας.
Επίσης θα σας παρακαλούσα να αποφύγουμε τα "να περάσω να τα δω". Πάρτε τα και τσεκάρετέ τα με την ησυχία σας. Αν δεν σας κάνουν, τα περνάτε στον επόμενο.
Σας ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
169
Reaction score
78
Καλημέρα,
Ενδιαφέρομαι για τον προτζέκτορα και την οθόνη. Εκτός βέβαια αν θέλετε να τα δώσετε όλα μαζί.
Βρίσκομαι Μαρούσι
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Καλημέρα,
Ενδιαφέρομαι για τον προτζέκτορα και την οθόνη. Εκτός βέβαια αν θέλετε να τα δώσετε όλα μαζί.
Βρίσκομαι Μαρούσι
Καμία προτίμηση αν θα τα δώσω μαζί ή χωριστά.
Επειδή θα λείψω μέχρι την επόμενη εβδομάδα, θα επικοινωνήσουμε για τα διαδικαστικά.
- Προβολέας Sanyo Z2000. Είναι 1080p, με γύρω στις 200 ώρες χρήσης. Πιθανότατα είναι ΟΚ. Έχει βάση τοίχου Vogels. Κρατήθηκε για τον [B]nestorask[/B]
- Σταθερή οθόνη, νομίζω 120 ίντσες. Είναι μια χαρά, αλλά δύσκολη στη μεταφορά λόγω ευαισθησίας και μεγέθους. Αν λυθεί, δεν ξέρω αν μπορεί να επανέλθε στην αρχική της κατάσταση. Θα πρέπει να την κατεβάσετε από τον τρίτο από τη σκάλα με προσοχή. Θέλει δύο άτομα, αλλά είναι ελαφριά. Κρατήθηκε για τον [B]nestorask[/B]

- Ηχεία 5.1 Atlantic Technology βιβλιοθήκης. Είναι σκονισμένα (καλά, όλα είναι). Έχουν κοσμητικές φθορές γιατί τα καμάρια μου τα έριξαν κάτω και θεώρησαν σωστό να πιέσουν το κέντρο των ηχείων προς τα μέσα. Πιστεύω πως φτιάχνονται εύκολα. Αν θυμάμαι καλά, είχαν αγοραστεί από την αντιπροσωπεία 1500 ευρώ. Υπάρχουν και βάσεις τοίχου της Vogels για τα πίσω ηχεία.
- Ενισχυτής Harman Kardon AVR 255. Σίγουρα θέλει φτιάξιμο το ποντεσιόμετρο και έχει ξεκολλήσει το βύσμα του Sub από την πλακέτα. Οπότε το σέρβις του, το θέλει σίγουρα. Έχει κρατηθεί για μέλος άλλου forum. Αν δεν τον πάρει τελικά, θα ενημερώσω το post.
 

Μηνύματα
299
Reaction score
39
Καλημέρα, θα με ενδιέφερε η βάση τοίχου vogels για τον προβολέα. Ευχαριστώ.
 



Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Αγγελίες χωρίς τιμές διαγράφονται.
Όπως βλέπεις, ουσιαστικά, τα χαρίζω. Μπορώ να κάνω edit την αρχική ανάρτηση και να βάλω τιμή 0,01€ αν θέλουμε να είμαστε τόσο τυπολάτρες;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.425
Reaction score
74.796
Πλειστηριασμοί δεν επιτρέπονται.

Επίσης, άλλο "συμβολική τιμή" και άλλο χαρίζεται.

Βάλτε τιμές.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Ούτε πλειστηριασμός είναι. Αλλά τέλος πάντων.
Επειδή δεν μπορώ να κάνω edit το αρχικό μήνυμα, θα προσθέσω εδώ τις τιμές. Ελπίζω να είμαστε οκ.

Τιμές:
Οθόνη: 1€.
Προβολέας: 1€
Ηχεία 0,5€
Ενισχυτής 0,5€
 

Μηνύματα
979
Reaction score
2.121
Καλησπέρα, μήπως μπορείτε να γράψετε τι μοντέλο είναι τα ηχεία; επίσης αν γνωρίζετε αν έχουν όλα ζημιές από τα παιδάκια σας (να σας ζήσουν btw) ή μόνο κάποια απ αυτά
 

Μηνύματα
979
Reaction score
2.121
Μετά από επικοινωνία με το μέλος εκδηλωνω και δημόσια το ενδιαφέρον μου για τα ηχεία
 




Status
Not open for further replies.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.692
Μηνύματα
2.870.070
Members
37.943
Νεότερο μέλος
belg1960
Top