ΤΟ καλύτερο από το δισκάκια που σας χάρισαν;

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Πολλές φορές μας έχουν χαρίσει κάποιο δίσκο. Ποιον κατά τη γνώμη σας θεωρείτε τον καλύτερο που σας έχουν δωρίσει;
Για να ακούσω.... :D
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Ας ξεκινήσω πρώτος: αρκετά μου 'χουν χαρίσει αλλά θεωρώ ότι το καλύτερο είναι αυτό:



Twenty-two of the greatest songs and names of fado, Portugal's soulful brand of blues. Distinctive mournful voices are accompanied by the distinctive guitarra.
 


Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Raining Pleasure
flood


http://www.avsite.gr/phpBB2/album_pic.php?pic_id=82

Και σε περιπτωση που δεν τους ξερετε ειναι ελληνικο συγκροτημα (απο την Πατρα) με αγγλικο στιχο... Σιγουρα τους εχετε ακουσει ομως, αφου εχουν δωσει τη μουσικη τους για τα σποτ του Cosmote...
Εχει βαλει και το...χερακι του στην παραγωγη και ενας φιλος, οποτε...καταλαβαινετε...
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Μάλλον οι υπόλοιποι δεν είναι τόσο τυχεροί γιατί δεν τους έχουν χαρίσει κανένα δίσκο ακόμα, εκτός κι αν το κρατούν επτασφράγιστο μυστικό και δεν θέλουν να το μοιραστούν μαζί μας. :lol: :lol: :lol:
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
---The Eyes of Alice Cooper---
Γιατί εκτός που περιέχει μερικά σπουδαία κομμάτια από τον Alice που δεν γερνάει ποτέ, μου το πήρε δώρο ο γιος μου και μου θύμισε την εποχή που ήμουν στην ηλικία του και τραγουδούσαμε όλοι ουρλιάζοντας το School's out.. (βέβαια από τότε και μετά οι περισσότεροι ξαπλώσαμε σε Βed of nails και φάγαμε Poison, αλλά δε βαριέσαι...)
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Επειδη γραφει "δισκακι" εγω διαλεγω ενα 45" των ΕΛΛΗΝΩΝ SOUND EXPLOSION που εχει τη MISIRLOU απο την μια πλευρα και το I"LL SHAKE THE UNIVERSE αποτην αλλη.Μου το χαρισε το παιδι που επαιζε πληκτρα στο γκρουπ και ετυχε να ειναι γειτονας.
 

Μηνύματα
37
Reaction score
0
Για να μην παραπονειται ο Γιαννης, μου χαρισαν πριν λιγες μερες ενα δισκακι που επισημα θα κυκλοφορισει σε κανενα μηνα!
Μια Δανη τραγουδιστρια που λεγεται Κιρα!
Τον τιτλο δεν τον ξερω, γραφει "album"
Παραγωγος ειναι ο αδερφος της γυναικας μου!
Σπιρος
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Σπύρο δεν παραπονιέμαι ! αν μπορείς γράψε περισσότερες πληροφορίες για το δίσκο αυτό.
Βy the way κάποτε είχα ακούσει κάτι τραγούδια στα σουηδικά δε θυμάμαι το συγκρότημα αλλά μόνο δύο τίτλους:
1) " Du och Jag" που ήταν μια διασκευή του "Ti amo" του Umberto Tozzi και
2) " Laetta skyar i somarbris" =( light sky in the summerbreeze) νομίζω.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Εγώ ρε παιδιά τους έχω πει να μη μου πέρνουν δώρο cd... αφού είχα γεμίσει χαζομάρες..... Άμα σας πω θα γελάτε... :lol:
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Επειδη γραφει "δισκακι" εγω διαλεγω ενα 45"
Οχι 45" αλλά 7" έπρεπε να γράψεις. 45RPM( rotations per minute)στροφές
και 7 ίντσες διάμετρο. Για να μην ξεχνιόμαστε  :wink:
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.441
Reaction score
50.532
- ζούσα στην Ρώμη τό ( 1981-84 ) , κολλημένος γκοθάς και η τότε αγαπημένη μου μας σταματάει έξω από το κεντρικότερο μαγαζί της πόλης , ειδικευμένο σε κλασσική μουσική & ost . . .

- περίμενε εδώ μου λέει να σου πάρω ένα δώρο ( παραξενεύτηκα βέβαια , εγώ κλασική ; . . . ) , και βγήκε με τον κάτωθι δίσκο





- εννοείται πως τον έχω και τον ακούω ακόμα , αφήστε που εντρύφησα σε αυτήν την μεγαλειώδη μπάντα




Popol Vuh - Nosferatu:The Vampyre (extract) (1979)





:cry:
 

Μηνύματα
570
Reaction score
1.548


Άβατον ο πρώτος δίσκος που είχαν βγάλει δώρο από την αρκετά εναλλακτική νονά της αδελφής μου το μακρινό 1991. Είναι ένας από τους δίσκους που μου τροποποίησε μουσικές θεωρήσεις.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.580
Μηνύματα
2.864.910
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top