Τένις

Reaction score
8.337
Ανοιγω αυτο το νημα για να γραφουμε οτιδηποτε περι Τεννις.

Σημερα αρχιζει το Γουιμπλετον και επισης πρεμιερα του νηματος εχω μια ειδηση που ειναι στο πνευμα του φορουμ.θα γινει προβολη 3D στον Δαναο!!!!!

http://www.danaoscinema.gr/wimbledon

Reaction score
8.337
Απάντηση: ΤΕΝΝΙΣ

λοιπον για να ξεκινησει λιγο κινηση στο νημα,ας πει ο καθενας ποιος νομιζετε οτι θα κερδισει το φετεινο Γουιμπλετον.Παρολο που ειμαι φαν του Ναδαλ,πιστευω θα κερδισει ο Φεντερερ φετος,αν και
θαθελα τον Τζοκοβιτς λογω της βελτιωσης που πετυχε φετος(κερδισε και το Ναδαλ 4 φορες) και αξιζει κι αυτος ενα ,οι αλλοι δυο εχουν παρει.

Nick Arvanitakis

Επαγγελματίας Admin
Administrator
Reaction score
22.334

Πολύ θα ήθελα να βοηθήσω τη ροή του νήματος, αλλά δεν έχω εντρυφήσει στα του τέννις.

Reaction score
8.337

Πολύ θα ήθελα να βοηθήσω τη ροή του νήματος, αλλά δεν έχω εντρυφήσει στα του τέννις.
η προθεση μετραει:116:
σχολια Γουιμπλετον...
ειδα τη Ντοκιτς σημερα, η οποια ως συνηθως καταφερε και εχασε ενω ειναι καλυτερη στο χορταρι απο τη Σκιαβονε.Εχει παρει και κιλα,μπορουσε να ερθει λιγο πιο αδυνατη.Την υποστηριζω αφενος γιατι ειναι νοστιμη και καλη τεννιστρια αλλα κυριως γιατι ηρθε κι επαιξε στην Αθηνα.Μονο το κεντρικο παιζει με τη στεγη γιατι ο καιρος της Αγγλιας ριχνει καρεκλοποδαρα.

Reaction score
8.337

σημερα ειναι προγραμματισμενη η Λενα στο γηπεδο 9 μετα δυο ανδρικα ματς με μα αμερικανα που δεν την ξερω,οποτε εξαρταται απο τι κατασταση ειναι η Λενα,αλλα με τον καιρο αυτο δεν την βλεπω να παιζει.
Ο Παγδατης θα παιξει λογικα μετα το ματς του Ντελ Ποτρο στο γηπεδο 18,παιζει με τον Μπλεηκ ο οποιος εχει χαθει τελευταια,νομιζω ειναι εκτος 100αδας αλλα ειναι εμπειρος παιχτης.

Reaction score
8.337

τελικα επεσα εξω για τον καιρο ευτυχως:116: και ειχαμε ολα τα παιχνιδια σημερα.
Ο Μαρκος Παγδατης εκανε τη ζωη του δυσκολη για μια ακομα φορα αλλα κερδισε τελικα τον αμερικανο Μπλεηκ σε 5 σετ και παει στον δευτερο γυρο.
Η Λενα αυτη τη στιγμη εχει κερδισει το πρωτο σετ 6-4 και προηγειται στο δευτερο με μπρεικ, λογικα αν δεν κανει καμμια ανοησια θα κερδισει.

Η Λενα οντως κερδισε.Τα ελληνικα χρωματα σημερα πηγαν εξαιρετικα.

Reaction score
18
Δεν έχω πάρει είδηση τι γίνεται στο Wimbleton...

Τι ήταν εκείνος ο τελικός αντρών στο Roland Garros :111:

Reaction score
4

Σε μια εταιρεία που δούλευα κάποτε είχαμε διαπίστευση για το Wimbledon. Έτσι έχω παρευρεθεί μια χρονιά. Πραγματικά φανταστική ατμόσφαιρα, ωραίος κόσμος, γιγαντοοθόνες, παντού χορτάρι, καλές φράουλες με whipped cream και φυσικά σαμπάνια άφθονη! :107:
Μην ξεχνάμε ότι είναι το αρχαιότερο tennis tournament στον κόσμο.

Reaction score
8.337
Απάντηση: Re: Απάντηση: ΤΕΝΝΙΣ

Σημερα Πεμπτη συνεχιζουν την προσπαθεια τους οι ελληνες τεννιστες.
Η Λενα Δανιηλιδου παιζει με την Ανα Ιβανοβιτς.Ενας δυσκολο παιχνιδι,αλλα η Ανα δεν ειναι η παιχτρια που ηταν ,κανει πολλα λαθη και αν η Λενα κρατησει την ψυχραιμια της σε περιπτωση που τα βρει δυσκολα,μπορει να περασει.
Ο Μαρκος Παγδατης παιζει τον Ιταλο Αντρεας Σεππι,εναν τενιστα στις δυνατοτητες του και μπορει να περασει με ενα καλο παιχνιδι.
Καλη τυχη και στους δυο.

rose.athens

Dah 4 Mod
Super Moderator
Reaction score
60.115

Reaction score
8.337

η Λενα αποκλειστηκε χανοντας 6-3 6-0 απο την Ανα Ιβανοβιτς.Δεν το ειδα το παιχνιδι-ηταν το μεσημερι-και δεν μπορω να κανω σχολιο,αλλα 3 γκειμς δεν ειναι και καλος απολογισμος για την Λενα.

Ο Μαρκος Παγδατης περασε κερδιζοντας τον Ιταλο Σεππι σε τρια σετ 6-4 7-6 7-5.Μπραβο Μαρκο.:607:

Reaction score
8.337

:116:

σημερινη φωτο απο το Γουιμπλετον,η Τσεχα Πετρα Τσεκοβσκα που εβγαλε εξω την Ανα Ιβανοβιτς( κερδισε τη Λενα Δανιηλιδου αλλα δεν πηγε μακρια).

Reaction score
8.337

σε λιγο αρχιζει το παιχνιδι της ημερας,Μαρκος Παγδατης με Νοβακ Τζοκοβιτς.Τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα για τον Κυπριο τεννιστα,αφου ο Σερβος πεταει τελευταια,καλη τυχη Μαρκο!!!!

Reaction score
8.337

ο Μαρκος μολις εχασε απο τον Τζοκοβιτς μετα ενα δραματικο αγωνα 3-1 σετ,κυριολεκτικα ολο το γηπεδο, εκτιμωντας την προσπαθεια που κατεβαλε ο Κυπριος, ηταν με το μερος του,σε τετοιο βαθμο που θα νομιζε κανεις οτι επαιζε καποιος βρεττανος!!!

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
155.281
Members
35.201
Νεότερο μέλος
akis1969