Τί είναι το Diablo Cam Light?

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
OK, είναι μια μοντούλα CAM που μπαίνει σε σχισμή CI, αυτό το ξέρω. Εκείνο που δεν ξέρω είναι το τί ακριβώς κάνει και σε τί διαφέρει από άλλα CAMs, π.χ. τύπου Irdeto, ViAcess κ.ο.κ. Ο λόγος που ρωτάω είναι αν αξίζει να δώσει κανείς τα διπλά περίπου χρήματα για να το αποκτήσει, έναντι ενός άλλου CAM τύπου Irdeto ή οποιουδήποτε άλλου.

Να διευκρινήσω ότι προς το παρόν έχω επιλέξει να αγοράσω ένα μωβ Irdeto CAM, ώστε να μπορώ να βλέπω NOVA στην τηλεόρασή μου, που διαθέτει CI και ενσωματωμένο δορυφορικό δέκτη. Αν όμως υπάρχει συμβατότητα με αυτό των καρτών Irdeto, όπως είναι αυτή της NOVA (υπ' όψιν ότι η δική μου δεν είναι "παντρεμένη") και ταυτόχρονα προσφέρονται κι άλλες δυνατότητες με το Diablo, μήπως είναι προτιμητέο;

Μπορεί κανείς με απλά λόγια να με κατατοπίσει;

Ευχαριστώ.
-
 

Μηνύματα
2.883
Reaction score
114
Απάντηση: Τί είναι το Diablo Cam Light?

Το diablo ειναι ενα cam που εκτος απο οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις μια καρτα ,δινει θεαση και σε κωδικοποιημενα καναλια.
Αυτην την εποχη,το καλυτερο ειναι το Diablo 2 η' το WI-FI.
Τα αλλα εχουν αφεθει απο την εταιρεια κατασκευης τους, Duolabs, για να προωθησει τα μετεπειτα μοντελα που σου ανεφερα.
Παντως, η συμπεριφορα του Diablo με καρτα δεν ειναι οτι καλυτερο.
Καποια καναλια μπορει να μην ανοιγουν η' να υπαρχουν προβληματα στις εναλλαγες.
Αυτο δεν συμβαινει με ολες τις καρτες,βεβαια....
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Απάντηση: Τί είναι το Diablo Cam Light?

Σ' ευχαριστώ, johnny.

Άρα, προκειμένου να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, σε ότι τουλάχιστον αφορά τη χρήση καρτών, καλύτερα να πάω σε συγκεκριμένο ή συγκκριμένα CAM(s), σωστά;

Καλημέρα.
-
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.653
Μηνύματα
2.870.326
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top