Τί θέλω και τί χρειάζομαι

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.050
Reaction score
20.462
Λοιπόν παιδιά! Να τα πάρουμε με τη σειρά ε; Για να μη μπερδευτούμε. Τί θέλω. Για μένα θέλω ωραίες γυναίκες μέχρι 30 ετών, καλό κρέας, φρέσκο ψάρι, καλό κρασί, και καλοκαίρι. Και θέλω και μισό κιλό μπαγιάτικο ψωμί για σας. Πάει αυτό. Πάμε τώρα στο τί χρειάζομαι...

Μήπως έχετε υπ' όψιν κανα καλό έτοιμο tower server, λέγε με αθόρυβο, με έτοιμη δυνατότητα nvme raid, σε λογική τιμή; Δηλαδή, ECC ram 16GB, 6πύρηνο επεξεργαστή και δύο υποδοχές m.2 που να δέχονται pcie SSD της επιλογής μου, σε συστοιχία raid-1; Και θύρα ethernet 2.5Gbps...
 



ika

News
Μηνύματα
13.753
Reaction score
12.822
Λοιπόν παιδιά! Να τα πάρουμε με τη σειρά ε; Για να μη μπερδευτούμε. Τί θέλω. Για μένα θέλω ωραίες γυναίκες μέχρι 30 ετών, καλό κρέας, φρέσκο ψάρι, καλό κρασί, και καλοκαίρι. ......
.......
Εδώ δεν υπάρχει οικονομκός φραγμός;
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Μμμμμ, 1000 - 1200€...
amd ryzen apu (πχ τον 5700g) δεν μπορείς να πάρεις λόγω ECC. Πρέπει να πας σε pro σειρά και να στάξεις λίγο αίμα ! Για intel ούτε λόγος, ξεχνάμε τα ecc στις απλές cpu.

Αν τώρα η ecc δεν σε νοιάζει, ο 5700g με ένα κουτί της bequite και ενα μεσαίου κόστους morherboard amd καλύπτουν τις απαιτήσεις σου στο ακέραιο.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.177
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top