Ταινίες τρόμου που άφησαν ιστορία

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Δυστηχώς το a quiet place δεν θέλει quiet place για να το δείς .Αν το είδες και το ακουσες απο τα ηχεία απλά τις τηλεόρασης θα είναι σαν να βλέπεις ταινια τρόμου στο mute.
Εχει, όπως και πολλές άλλες ,εξαιρετικές μίξεις και φοβερή δουλειά στο ηχητικό κομμάτι.
Οπως παντα,ταινιες βλεπω μεσω του ηχητικου συστηματος μου.Το οτι μια ταινια ομως εχει ωραιο ηχο,δεν σημαινει οτι θα την δω και με το ζορι...
 

Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Οπως παντα,ταινιες βλεπω μεσω του ηχητικου συστηματος μου.Το οτι μια ταινια ομως εχει ωραιο ηχο,δεν σημαινει οτι θα την δω και με το ζορι...
Εννοείται ότι επειδη παιζει ωραία δεν είναι και απαραίτητα καλή μια ταινία.
Απλά η συγκεκριμένη έχει καλές κριτικές και όσους έχω συναντησει τους άρεσε!!
Τώρα βέβαια γούστα είναι αυτά!!
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Εννοείται ότι επειδη παιζει ωραία δεν είναι και απαραίτητα καλή μια ταινία.
Απλά η συγκεκριμένη έχει καλές κριτικές και όσους έχω συναντησει τους άρεσε!!
Τώρα βέβαια γούστα είναι αυτά!!
Φιλε μου,μια απο τις αγαπημενες μου ταινιες που ειναι το You don't mess with the Zohan,εχει γενικα χαλια κριτικες...Απο τοτε που το ανακαλυψα αυτο δεν δινω και τοσο βαρυτητα σε αυτες...

Τωρα που προσπαθω να θυμηθω νομιζω και το The Blair Witch project ειναι χαμηλα-εξισου αγαπημενη μου.
 

Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Φιλε μου,μια απο τις αγαπημενες μου ταινιες που ειναι το You don't mess with the Zohan,εχει γενικα χαλια κριτικες...Απο τοτε που το ανακαλυψα αυτο δεν δινω και τοσο βαρυτητα σε αυτες...

Τωρα που προσπαθω να θυμηθω νομιζω και το The Blair Witch project ειναι χαμηλα-εξισου αγαπημενη μου.
Smell it smell it now take it.
Και μένα μου αρέσει και αδιαφορω για τα νούμερα των κριτικών αν και το imdb δεν πολύ πέφτει έξω.
Εγώ βλέπω the dictator .Θεός ο τυπάς.
 



Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.121
Reaction score
18.872
Παιδικό και σε κάποιες στιγμες αστείο.
Νταξ'.. γι' αυτό έγραψα ''πιο σκοτεινό από όσο.. ''
Το είδα πέρυσι νομίζω, το απέφευγα για χρόνια αλλά ήταν τελικά προσεγμένο τουλάχιστον σε σχέση με αυτό που περίμενα αρχικά να δω.
Θα επιχειρήσω να το ξαναδώ κάποια στιγμή, αλλά μου άφησε καλές εντυπώσεις γενικά.
 





Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Καλο αλλα δεν πλησιαζει καν τον τρομο του ομωνυμου videogame :gamer:και των εκπληκτικων silent hill 2 και 3.. :prankster:
Εχει κατι ωραιες σκηνες αλλα μεχρι εκει-δυστυχως.

Προσωπικα λατρευω τα συγκεκριμενα και πιο πολυ Silent Hill 1 & 2!
 



Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Και μια ταινια που νομιζω στην Ελλαδα δεν ειναι τοσο γνωστη.

Book of shadows:Blair Witch 2 του 2000

Λατρεμενη μου και δεν βαριεμαι να την βλεπω μια στο τοσο.Διαφορετικο στυλ απο το 1ο,κλασσικη τρομου με φανταστικη ατμοσφαιρα και πολυ ωραια εφε.

Αξιζει σιγουρα να την δειτε!
image1.jpg
Book_of_shadows_blair_witch_two_poster.jpg
unnamed.jpg
book-of-shadows-blair-witch-2-pic-2.jpg
 





Μηνύματα
501
Reaction score
705
Και φυσικα το



Και το HyperCube όπως και το:


Την τριτη την εχω δει,μετα απο την μεση περιπου αλλαξε το στυλ και καταντησε βαρετη.

Τις πρωτες 2 θα τις δω-οπως και ολες τις αλλες προτασεις σας.

Εμένα με κράτησε αλλά δηλώνω οπαδός Horror...
Δες και το παρακάτω αν δε το έχεις δει:


Ας βάλω και λίγο ανατολίτικο τρόμο και θα σταματήσω για σήμερα γιατί έχω πολλά :whistling: :laugh::laugh:





 
Last edited:


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top