Ταινίες που έχετε δει περισσότερες φορές στη ζωή σας

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.415
Reaction score
94.029
Εξαιρούνται οι ταινίες που βλέπουμε-ακούμε για λίγα λεπτά, στα τεστ ήχου και εικόνας. :)
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Πρέπει να έχω δει το Suspiria πάνω από 20-25 φορές, το Down by Law σίγουρα καμιά 30αριά! Μετά τις 4-5 πρώτες φορές, οι υπόλοιπες ήταν γιατί ήμουν με κόσμο και ήθελα να τις δουν οπωσδήποτε! Θα μου έρθουν κι άλλες!
 


Μηνύματα
3.738
Reaction score
2.876
Πάνω από 5 φορές :

Alien (1979)
The Matrix (1999)
Twelve Monkeys (1995)
Conspiracy Theory (1997)
The Last Boy Scout (1991)
Mad Max (1979) - IMDb
Gone with the Wind (1939)

πάνω από 10
Μια τρελλή τρελλή οικογένεια (1965)



 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Back To The Future trilogy (ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ)
Fright Night 1 & 2
Armaggeddon

Πρεπει να υπάρχουν κι άλλες. Δεν τις θυμάμαι τώρα. Πάντως κοντα στο 5 θα είναι μερικες.
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.185
Reaction score
27.660
Terminator 2
True Lies
Fifth element
Godfather
Scent of a woman
Sindler's list
Silence of the lamps
Scarface
Remains of the day
The Shawshank Redemption
The lord of the rings
Indiana Jones
Inglourious Basterds
Expendables 1-2-3
Braveheart
Lawrence of Arabia
Jurassic park
U-571
Leon

Μερικές τις έχω δει πολλές φορές για την εικόνα και τον ήχο τους, άλλες για το σενάριο ή την σκηνοθεσία, ή αμφότερα, οπότε δίνουν και τελικό αποτέλεσμα που τις κάνουν να διακρίνονται για την ποιότητά τους .
Όλες όμως μπορώ να τις δω ολόκληρες για τον έναν ή τον άλλον λόγο.
Υπάρχουν κι άλλες αλλά δεν τις θυμάμαι τώρα.
Πάντως τα σκήπτρα σε μένα κρατάνε το True Lies και το Fifth Εlement που τα έχω δει πάνω από 20 φορές και τα έχω μάθει απ΄έξω.
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Bourne Trilogy
Home Alone 1,2
Gladiator
Terminator 2
The Shawshank Redemption
Fifth Element
Braveheart
Mission Impossible όλα
...και πολλές ελληνικές, αναγκαστικά λόγω οικογένειας, αλλά τον Ζήκο από επιλογή.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Πολλές φορές , μόνο παλιές ελληνικές ταινίες , γιατί με διασκεδάζουν και με νανουρίζουν.
Απ τις αλλες , περισσότερες φορές πρέπει να έχω δει τις ταινίες του Michael Caine που παρίστανε τον Harry Palmer.(http://www.imdb.com/title/tt0059319/, http://www.imdb.com/title/tt0060437/?ref_=nm_flmg_act_113,http://www.imdb.com/title/tt0061405/?ref_=nm_flmg_act_110)
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.415
Reaction score
94.029
Το 1° τις πιο πολλές φορές και ακολουθούν τα υπόλοιπα:

Της κακομοίρας
Όλα τα Lethal Weapon
Νονός
True Lies
Mission Impossible
Terminator 2
Heat
Pulp Fiction
Sin City
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.121
Πριν από καμιά εικοσαετία μπορούσα να δω πάνω από μία φορά ταινία. Αυτές που θυμάμαι είναι οι κλασικές blockbuster περιπέτειες/αστυνομικές με τα γνωστά ονόματα της εποχής, όπως και όλα τα ALIEN.
Τα τελευταία χρόνια, με το ζόρι βλέπω ταινία ολόκληρη, είτε λόγω βαρεμάρας είτε λόγω ύπνου. Δεύτερη φορά ποτέ.
 



Μηνύματα
601
Reaction score
1.372
christine του carpender απο το 1986 που την ειδα πρωτη φορα μεχρι σημερα που μιλαμε πανω απο 10 φορεs.......... και θα συνεχισω ισωs λιγο αργοτερα μαζι με τουs γυιουs μου οταν θα μπορουν να αντιληφθουν την μυθολογια του rock'n'roll τον βαθυ ερωτισμο και το φετιχ για το αντικειμενο του ποθου που ακουει στο ονομα plymouth fury 1958.............παντωs δεν θα ελεγα οχι σε ενα πετυχημενο ρημεικ απο το χολλυγουντ μονο και μονο για τα τεχνικα χαρακτηριστικα ηχου και εικοναs του σημερα.
 


Μηνύματα
299
Reaction score
617
Οι Ελληνικες με Ηλιόπουλο,Βλαχοπούλου,Βέγγο,Γκιωνακη,Σταυριδη
Πολλες φορες επισης
Της Λίνα Βερτμίλερ με Τζιανινι
Η κυρία και ο ναυτης -1974
Mimi metallurgico ( δειτε στο 7ο λεπτο!) -1973

με τον Jack Lemmon
Μερικοι το προτιμουν καυτο- 1959
Η Τροτέζα (Irma La Douce)-1963
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Οι δύο φορές για μένα είναι must αν μια ταινία μου αρέσει έστω και λίγο. Η σειρά είναι: πρώτη θέαση - μερικές μέρες να κατασταλάξει και να σχηματίσω τη δική μου γνώμη - ανάγνωση κριτικών και αναλύσεων - δεύτερη θέαση. Από κει και πέρα, από τρεις και πάνω...
- Last year in Marienbad
- Songs from the second floor
- Lost highway
- The exterminating angel
- Drowning by numbers
- Zoo
- Sweet movie
- Fight Club
και για το αστείρευτο γέλιο...
- The Party
- Monty Python's life of Brian
...κι όπως λέει κι ένας σινε-συνοδοιπόρος μου, τις ταινίες που πραγματικά σου αρέσουν πρέπει να τις βλέπεις μια φορά κάθε 1-2 χρόνια γιατί η προσθήκη νέων εμπειριών ζωής αλλάζει την οπτική σου και βλέπεις και άλλα πράγματα που δεν τα είχες προσέξει.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.473
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top