Τα καλυτερα μας χρονια

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Αληθεια , που διασκεδαζατε?

Σας λενε τιποτα τα ονοματα "Αυτοκινηση" , "Divina" , "Bitsoulas" , "Wild Rose" , "Tropicalia" , "San Lorenzo" , "Mandragoras"(ναι κ.Τσαρουχα και εκει εχει φτασει η χαρη μου :lol: ) κλπ κλπ?

Ποια ηταν τα στεκια σας τοτε σε εκινα τα χρονια της αθωοτητας περα απο τα σχολικα παρτυ?

Περιμενω , εκτος απο Αθηνα , να ακουσω και για Πατρα , Θεσ/νικη αλλα και ολες τις αλλες μεγαλες πολεις...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Περπατημένος είσαι κουφαλίτσα ε? :lol:

Γράφε: L.A., Degre Zero, Λωτός, Λουκυ Λουκ, Berlin, Παραρλάμα...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Μετά ήρθε ο έρωτας...
Το γυρίσαμε στα ευγενή ποτά (ρετσίνα, κρασί, τσίπουρο) σε hard core ξεχασμένες από το 60 ταβερνοκαφενέδες. Το καλύτερο μαγαζί μας έβγαζε λουκάνικο από κονσέρβα και οι διπλανοί είχαν 3 φορές την ηλικία μας. :lol: :lol:
Μας βλέπανε και κάνανε τον σταυρό τους οι άνθρωποι...

Αυτά πραγματικά μου έχουν λείψει, μιας και τώρα και να θέλω να πάω δεν έχει μείνει κανένας. :cry:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Όταν μεγαλώσαμε αρκετά, μπλέξαμε την διασκέδαση με το moo@νί και το πράμα ξέφυγε :lol: :lol:
Νομίζω ότι κάπου εκεί όλοι οι άντρες χαλάνε τις παρέες τους :|
Η Χαλκιδική ήταν και είναι ο παράδεισος του μπακουριού. 120χλμ για να πας να πιείς ένα ποτό τι είναι εξάλλου?............. ΟΡΓΙΑ :wink:
 


Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Γράφε: L.A., Degre Zero, Λωτός, Λουκυ Λουκ, Berlin, Παραρλάμα...
Ρε Κώστα μικρός δεν ήσουν για το Παραλράμα???

όσο για τα υπόλοιπα έχω πιει άπειρες μπύρες εκει μέσα...(ένα διάστημα έμενα ακριβώς πάνω από το Λούκυ Λούκ!!!)
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Το γυρίσαμε στα ευγενή ποτά (ρετσίνα, κρασί, τσίπουρο) σε hard core ξεχασμένες από το 60 ταβερνοκαφενέδες. Το καλύτερο μαγαζί μας έβγαζε λουκάνικο από κονσέρβα και οι διπλανοί είχαν 3 φορές την ηλικία μας. :lol: :lol:
Μας βλέπανε και κάνανε τον σταυρό τους οι άνθρωποι...
το Μαζέστικ το θυμάσαι???

Το πιο IN μαγαζί της παραλίας γεμάτο παπούδες και φρικιά... Απολύτως cult!!!
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Κώστα ξέχασες το "Έκκεντρον" και το "Μπλοκ" πίσω από τον Λευκό Πύργο, και την "Στοά" μέσα στην στοά Μοδιάνο...

Οι πιο κυριλάτοι τύποι πηγαίναν "Μπούζιος" τον χειμώνα και στο "Μπουντρούμι" το καλοκαίρι...

Εγώ πάλι καλοκαίρια την έβγαζα στον Μύλο, και στην ταβέρνα της κυρα Γιαννούλας στην Κασσάνδρου...

Υπήρχε ακόμα μία φοβερά underground ταβέρνα κάτω από την Αγ. Δημητρίου ο "κυρ Βασίλης". Ένα στενό μαγαζί που χωρούσε ισα-ίσα 4 τραπέζια...
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Γράφε: L.A., Degre Zero, Λωτός, Λουκυ Λουκ, Berlin, Παραρλάμα...
Ρε Κώστα μικρός δεν ήσουν για το Παραλράμα???

όσο για τα υπόλοιπα έχω πιει άπειρες μπύρες εκει μέσα...(ένα διάστημα έμενα ακριβώς πάνω από το Λούκυ Λούκ!!!)
Ρε παιδια... ο Κωστας ποιος ειναι???
 

V

VIDEOMIX

Guest
MONKEY CLUB, η απόλυτη ανάμνηση της εφηβείας μου στην Λούτσα τα καλοκαίρια. Απίστευτο disco club, όλη η παρέα απο την πλατεία, το βράδυ εκεί. Μιλλάμε για παρέα 80-100 άτομα!!!
Στην Ν.Φιλαδέλφεια η ΤΟΤΕΜ και στην Αγία Παρασκευή η ΑΡΙΓΙΑΝ ήταν μια disco στα τέλη βέβαια του 80, που διοργάνωσα εναν χορό. Ηταν πολύ καλή εμπειρία.
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Κώστα ξέχασες .....το "Μπλοκ" ........
Κατ' αρχάς κόψε τα χάπια. :lol:
- Το μπλοκ ήταν απέναντι από το σχολείο μου (γυμνάσιο) και όπως καταλαβαίνεις ένα από τα συνηθέστερα στέκια.
- Στο majestic όντως έχουμε παίξει άπειρες παρτίδες... στην εποχή της αρβύλας.... στο λύκειο, μιας και το λύκειο ήταν πολύ κοντά (καρόλου Ντηλ)... Άμα το δεις τώρα θα φρίξεις... :cry:  Εκείνες τις μέρες έπαιζε λιγότερο η παραλιακή, ενώ περισσότερο έπαιζε η κορομηλά και η βογατσικού (μικρό καφέ - hard rock, dancing way τα ρεμάλια, καυγάδες οι ροκαμπίληδες με τους χεβιμπουνταλάδες έξω από το movie... απίστευτα γέλια)....
- Το παραρλάμα Σπύρο ίσα ίσα που το πρόλαβα κι αυτό γιατί ήταν μόλις δύο στενά κάτω από το πατρικό μου στο Φάληρο :wink:
- Μπούζιος... μεταγενέστερο από το μπουντρούμ. Την Make up την θυμάσαι?
Παρεπιπτόντως ο Σωτηράκης που είχε το Μπούζιος είχε την καλοκαιρινή make up στην Ασπροβάλτα όπου δούλευα 4 συνεχείς σαιζόν...

Είναι πάρα πολλά ρε παιδιά... τελικά.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Ξεκιναω. ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ στο Μαρουσι,DON JUAN,SIRENE,DIVINA,ROCK CLUB στην Κηφισια,MUSTANG στην Πολιτεια,CRAZY HORSE και OMΒRE στο Χαλανδρι .ROXY στο Ψυχικο και βεβαια TROPICALIA στο Ματι.ΟΛΟ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΗΜΟΥΝΑ
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Στην Πάτρα : Beau Rivage , Rallys , Utopia , Smile


Δεν υπάρχει τίποτα από αυτά τώρα....
Στην Πάτρα εκτός από αυτά που ανέφερε ο Διονύσης (τα οποία φυσικά επισκεπτόμασταν συχνά) να προσθέσω την Banana και φυσικά όλα τα μαγαζιά του Γαλάνη. Πάνω από όλα όμως το Beau Rivage στα Σελιανίτικα.

Στην Αθήνα, Video, jacky O, Divina, Club 22 (το παλιό) και Valentino... Λίγο αργότερα το beau στην Γλυφάδα και Mercedes...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Στην Πάτρα : Beau Rivage , Rallys , Utopia , Smile


Δεν υπάρχει τίποτα από αυτά τώρα....
Στην Πάτρα εκτός από αυτά που ανέφερε ο Διονύσης (τα οποία φυσικά επισκεπτόμασταν συχνά) να προσθέσω την Banana και φυσικά όλα τα μαγαζιά του Γαλάνη. Πάνω από όλα όμως το Beau Rivage στα Σελιανίτικα.

Στην Αθήνα, Video, jacky O, Divina, Club 22 (το παλιό) και Valentino... Λίγο αργότερα το beau στην Γλυφάδα και Mercedes...
Ξεχάσατε και το άλλο μεγάλο μαγαζί του κοντού.....ARENA (στην Αγ. Ανδρέου...)
Οριακά προλάβαμε και τα πρώτα χρόνια του Oggi αλλά και το Traffic (και τα δύο στην Γεροκωστοπούλου)

Προσπαθώ να θυμηθώ ένα ακόμα στην Όθωνος Αμαλίας αλλά δεν........ :|
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Πως ξέχασα τον ουρακοτάγκο Γιάννη...

Φυσικά Αρένα και η παλιά και η μεγάλη!

Στην Όθωνος Αμαλίας ήταν το πρώτο μεγάλο μαγαζί του Γαλάνη αλλά δεν θυμάμαι το όνομα...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Στην Όθωνος Αμαλίας ήταν το πρώτο μεγάλο μαγαζί του Γαλάνη αλλά δεν θυμάμαι το όνομα...
Έλα ντε........
Ο Τάκης πάντα έφτιαχνε μαγαζιά που δούλευαν καλά
Για το όνομα τώρα έχω φάει άσχημο κόλλημα......Αλλά που θα πάει....Θα το θυμηθώ!! :wink:
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Κατ' αρχάς κόψε τα χάπια. :lol:
δεν ήταν χάπια, ρετσίνες ήταν... Σε μπέρδεψα με τον Bro...

- Στο majestic όντως έχουμε παίξει άπειρες παρτίδες... στην εποχή της αρβύλας.... στο λύκειο, μιας και το λύκειο ήταν πολύ κοντά (καρόλου Ντηλ)... Άμα το δεις τώρα θα φρίξεις... :cry:
το είδα και έφριξα....

Εκείνες τις μέρες έπαιζε λιγότερο η παραλιακή, ενώ περισσότερο έπαιζε η κορομηλά και η βογατσικού (μικρό καφέ - hard rock, dancing way τα ρεμάλια, καυγάδες οι ροκαμπίληδες με τους χεβιμπουνταλάδες έξω από το movie... απίστευτα γέλια)....
Στην Π. Κορομηλά κοντά στην Μητρόπολη είχε ανοίξει για ένα διάστημα και ένα μπαρ για "τρενιάρηδες" αλλά έκανε κανα δυο ντου η ασφάλεια και το έκλεισε...

Επίσης είχε 2-3 μαγαζιά στην διαστάυρωση Βογατσικού και παραλιακής αλλά εκεί πήγαιναν οι κυριλέ τύποι της νομικής...

Και στην Παύλου Μελά είχε 1-2 μαγαζιά όπου πηγαίναν "κουλτουριάρες" γκόμενες από την φιλοσοφική...

Αργότερα ο πολύς κόσμος πλάκωνε σε Λαδάδικα κλπ κλπ (πως το λέγαν εκείνο το ροκάδικο στα λαδάδικα ρε γμτ???)

ΥΓ Ήταν όντως πολλά!!!
 


Μηνύματα
460
Reaction score
0
Παιδιά η "barbarella" και η "dorian grey" είναι πολύ αργότερα απο αυτές που λέτε?
Γιατί εγώ δεν τις έχω ακούσει να πω την αλήθεια...ισως την "Αυτοκίνηση" λίγο.
Ειμαι παιδί της italo disco σκηνής...ξέρετε den harrow ,cinderella,mike ommision,sandra,cc catch......
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.480
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top