To subwoofer or not to subwoofer

P

PMC

Guest
Αυτό το κοινό δε θέλει sub γιατί λερώνει τον ήχο, χαλάει τα μικροδυναμικά, "τα ηχεία αυτά δεν χρειάζονται sub", "έχουν απόκριση 20-20Κ" και πολλά άλλα. :p
υπάρχουν κάποια Ηχεια η κάποιοι χώροι που δεν χρειάζονται ....τουλάχιστον αν μιλάμε μόνο για μουσική !;)
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
υπάρχουν κάποια Ηχεια η κάποιοι χώροι που δεν χρειάζονται ....τουλάχιστον αν μιλάμε μόνο για μουσική !;)
εγω παντως φιλε τοσα χρονια κι ακομα δεν καταφερα να πειστω μ αυτο... 😜😉
 



P

PMC

Guest


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Άμα τα χρησιμοποιείς για μουσικά όντως δε θέλεις sub αν βλέπεις και ταινίες ακόμα και αυτά τα μεγαθήρια θα χρειαστούν subwoofer 16ιντσα και πάνω ....... λεφτά να έχεις μόνο !!!!
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Παρακαλώ τους φίλους να μην γράφουν επιστημονικές ανακρίβειες.
Αυτά τα θέματα είναι λυμένα, διαβάστε την βιβλιογραφία.

Οι προσωπικές απόψεις δεν χωρούν στα επιστημονικά δεδομένα. Δεν το μάθατε ακόμα; νόμιζα πως η πανδημία το εχει ξεκαθαρίσει αυτό.

Εξαιρέσεις τύπου “εχω 11 τεμάχια ηχεία με 15ιντσα γουφερ” θέλουν μελέτη αν ισχύουν, και απλως επιβεβαιώνουν τον κανόνα:
Χωρίς σαμπ, μόνο με ακουστικά.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
ειναι προτιμοτερο να ακους τη μιση και βγαλε μουσικη χωρις υπογουφερ θελουν να πουν. χτες λοιπον ακουγα μια κασσετα .. πσεματα 3-4 ακουγα για να μπει κακα το ηλιοστασιο... μετα δε θυμαμαι .. με πηρε ο υπνος.. α ναι πως ελειπε το sub... αλλο πραγμα.. 🐒
 



P

PMC

Guest
μπορεις σε παρακαλώ να το πεις σε έναν ¨άσχετο¨ που μου είπε ότι δεν τα χρειάζομαι .....( και ας τα έχω ?)
η φάση με τα σαμπ μου θυμίζει το ....οποίος καεί στον χυλό - φυσάει και το γιαούρτι!!!

καλο είναι να έχεις σαμπ, και μάλιστα για πολλούς λόγους .
αλλα πάντα θα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις ;)
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
μπορεις σε παρακαλώ να το πεις σε έναν ¨άσχετο¨ που μου είπε ότι δεν τα χρειάζομαι .....( και ας τα έχω ?)
Δεν ήμουν μπροστά. Δεν ξέρω τι ειπώθηκε, πως, πως μεταφράστηκε, και σε ποια στιγμή της συζήτησης. Και για ποια τοποθέτηση. Και για ποια σαμπ.
Και δεν με ενδιαφέρει καθόλου στο κάτω κάτω, τι είπε ποιος σε ποιον. Είμαι επιστήμονας, δεν λειτουργώ με κουτσομπολιά. Λειτουργώ με την επιστήμη.

Διάβασε το βιβλίο, το εχεις. Υπάρχει η τεκμηρίωση. Και η βιβλιογραφία για περισσότερο διάβασμα.

Ξεκόλλα. Διάβαζε.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
οι αρνητες των υπογουφερ πρεπει να ειναι σαν τους αρνητές της μασκας.. 🐒
Ναι αλλα αν κάποιος είπε κάποτε, κάπου, σε κάποιον άλλον, πως δεν χρειάζεται η μάσκα;
:lolsign:
 





Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.194
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top