Τελικός ενισχυτής

Μηνύματα
98
Reaction score
77
Τον κύριο
PeterMeni στο
https://www.avsite.gr/forum/threads/cerwin-vega-xls-12.168274/page-5 , δεν τον "άκουσες" τώρα φαντάζομαι ότι ο Yamaha τα οδηγεί καλά αλλά μέχρι ένα σημείο ; δηλ.π.χ. "αδειάζουν" οι χαμηλές σε πολύ υψηλές στάθμες ; ή απλώς θες βελτίωση ; γιατί θα συμφωνήσω ότι και πολύ τους είναι ο S-1100, όχι από άποψη ισχύος αλλά ποιοτικών χαρακτηριστικών που διαθέτει ο ήχος του. Έτσι προχειρα θυμάμαι ,το πόσο καλά ταίριαζε η 1000 σειρά με τα Soavo της Yamaha. Βέβαια δε νομίζω ότι θα ακούσεις κάτι πολύ καλύτερο με την προσθήκη ενός Crown (δυνατότερα όμως ναι) , ίσως εξ αρχης ένας Nad c375 ή Ηarman HK 990 να ήταν πιο ταιριαστός .
 


Μηνύματα
1.723
Reaction score
994
Δηλαδη τα Cerwin vega xls-12 τα εχεις ακουσει με αλλο ενισχυτη-τελικο να παιζουν μεταλ και σου αρεσαν ?
 

Μηνύματα
197
Reaction score
75
Δηλαδη τα Cerwin vega xls-12 τα εχεις ακουσει με αλλο ενισχυτη-τελικο να παιζουν μεταλ και σου αρεσαν ?
Τα xls ναι φίλε μου τα έχω και τα τρέχω με τον γιαμαχα
Αν μου αρέσουν ?
Δεν έχω ακούσει τίποτα καλύτερο σε ηχείο για μέταλ και πίστεψέ με έχω ακούσει πολλά και πολύ πολύ πιο ακριβά
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.999
Reaction score
8.045
Δεν γνωρίζω την ποιότητα των παραπάνω ηχείων, αλλά μου φαίνεται αστείο ότι ένας crown μπορεί να οδηγήσει καλύτερα, οποιοδήποτε ηχείο από τον as1100.... Δεν νομίζω δηλαδή ότι από μόνη της η ισχύς ενός ενισχυτή αποτελεί παράγοντα επιλογής του.
 

Μηνύματα
1.723
Reaction score
994
Τα xls ναι φίλε μου τα έχω και τα τρέχω με τον γιαμαχα
Αν μου αρέσουν ?
Δεν έχω ακούσει τίποτα καλύτερο σε ηχείο για μέταλ και πίστεψέ με έχω ακούσει πολλά και πολύ πολύ πιο ακριβά
...σε αυτη την περιπτωση προτεινω να μην το ρισκάρεις με αλλον.
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Δεν γνωρίζω την ποιότητα των παραπάνω ηχείων, αλλά μου φαίνεται αστείο ότι ένας crown μπορεί να οδηγήσει καλύτερα, οποιοδήποτε ηχείο από τον as1100.... Δεν νομίζω δηλαδή ότι από μόνη της η ισχύς ενός ενισχυτή αποτελεί παράγοντα επιλογής του.
Ποιος ήρθε;;;;;;
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.185
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top