Τελος τα χειριστηρια Philips Pronto!

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Η Philips αποφασισε να σταματησει την παραγωγη της σειρας Pronto, και εχει ηδη κλειδωσει το αντιστοιχο website της. Οποιος χρειαζεται τα τελευταια firmware ας μου στειλει πμ.
Για περισσοτερες πληροφοριες διαβαστε εδω.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Τελος τα χειριστηρια Philips Pronto!

αιτιολογια εχουμε ?
 


Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Απάντηση: Τελος τα χειριστηρια Philips Pronto!

Η ανακοινωση της Philips εγινε μολις την Παρασκευη που περασε με το ακολουθο email, το οποιο μου εστειλε σημερα ο επισημος αντιπροσωπος. Αρα το κλεισανε το μαγαζι σιγουρα!

“In December 2009, Philips announced the intention to relocate some of its existing remote control activities in Leuven, Belgium to Asia. At the same time, the intention was communicated to investigate alternative strategic options for the Pronto business, as this activity no longer fits with the Philips strategy. Following thorough research, no suitable partner was found for the acquisition of these activities. As such, Philips confirms today that it will discontinue the Pronto product line and related activities.”



Σε περιπτωση που αναρωτιεστε τι θα γινει σε περιπτωση που χρειασtουμε service:

''Philips have confirmed their commitment to providing spare parts for the product lifetime and are already working towards creating sufficient spares reserves.''
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: Τελος τα χειριστηρια Philips Pronto!

Mα είναι υποχρεωμένοι έτσι και αλλιώς να παρέχουν service για πολλά χρόνια. Και ευτυχώς οι Ολλανδοί είναι κύριοι σε αυτά.

Έχετε πολλοί pronto products???
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Απάντηση: Τελος τα χειριστηρια Philips Pronto!

Εγω προσωπικα εχω 2x TSU9600 και 1Χ TSU9800 στο σπιτι, μαζι με 3Χ RS232 extenders.
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Απάντηση: Τελος τα χειριστηρια Philips Pronto!

Ισως να βρεθει (βρεθηκε?) αγοραστης τελικα και να συνεχισει η παραγωγη κανονικα.
Τα τελευταια νεα εδω.
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Τελος τα χειριστηρια Philips Pronto!

τωρα ? μεσοβdομαδα ειχε ανακοινωθει στο avrev
 


Μηνύματα
904
Reaction score
239
Απάντηση: Τελος τα χειριστηρια Philips Pronto!

Δημητρη τελικα υπαρχει καποια δηλωση απο phillips? Εν το μεταξυ θελω μια βοηθεια, προσπαθω να ενωσω το extender για να δουλεψω lift και οθονη αλλα δεν τα καταφερνω. τι ειδος relay θελω?
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Απάντηση: Τελος τα χειριστηρια Philips Pronto!

Μπηκε λουκετο για τα καλα! :121:
Tι οθονη εχεις, εχει κανενα interface? Το Philips εχει 4 relays στην πισω μερια.
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Απάντηση: Τελος τα χειριστηρια Philips Pronto!

η οθονη μου απλα εχει τα 4 καλωδια το ιδιο και το λιφτ. Βασικα ψαχνω για ετοιμο ρελε
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Απάντηση: Τελος τα χειριστηρια Philips Pronto!

Θα βρεις στη futureautomation.co.uk
Στειλε ενα email καλυτερα πρωτα.
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
To επαναφερω γιατι στο ebay μπορεις να αγορασεις remote/extender απο 50ευρω. Χτες πωληθηκε 9800 καινουργιο 250ευρω. 9600 μπορεις να το παρεις και με 50ευρω. Θεωρω κορυφαια επιλογη για αυτα τα λευτα γιατ μπορεις να το προγραμματισεις πολυ ευκολα
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.183
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top