Την έκανα πάλι.. (καιρό είχα). Για βοηθάτε τώρα....




Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δεν πιάνεται βρε ημιθεε, ίσα που προεξέχει το κεφάλι.
Τεσπα.. τέλος για σήμερα.
Έχω χρεώσει τον ντρετμαν να τη βγάλει το Σάββατο... :roflmao: :roflmao: :roflmao:
 




Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Βρε αρχηγε... Μια βιδα ειναι... Βιδα... Που μου θελετε και σφυροδρεπανο!
Μην εισαι κανενας θεωρητικός, τπτ ινστρούχτορας;
Δε βγαίνει λέμε ρε μάστορα!
Δε σου χει τύχει ποτέ;
Η πλάκα είναι πως χθες κατάφερα να ανοίξω ένα κουτί από ρολό μπαλκονοπορτας σε πολυκατοικία του 50. Όπου οι 4 βίδες που συγκρατουσαν το καπάκι, πρέπει να είχαν βαφτεί καμιά 20αρια χέρια τουλάχιστον από τότε που φτιάχτηκε η πολυκατοικία.
Αλλά σήμερα με παιδεύει μια βιδουλα..
 
Last edited:

Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Η μία από τις 4 βίδες αρνείται πεισματικά και όσο τη ζορίζω τόσο τρώγεται...
View attachment 193003

Πολυμηχανε @Dretman, καμιά ιδέα;
Μήπως να σταξω λίγο τσίπουρο;;

Έτσι, μαζί με το πλαίσιο, τον έβγαλα από το λάπτοπ. Ήταν βιδωμένος πάνω στο πλαίσιο και αυτό με τη σειρά του βιδωμένο στο σώμα του λάπτοπ. Λογικά αν αφαιρεθεί το πλαίσιο θα χωρέσει στο ντοκ. Αλλά τώρα μουλαρωσε η βίδα....
Τα νεύρα μου.. Δεν είναι καλά...
Δεν μουλάρωσε η βίδα. Ασχιετε, Εσύ είσαι ανίκανος , να ξεβιδώσεις ακόμα και μία βίδα.
Τρομάρα σου. :gotcha: :lolsign:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.369
Reaction score
30.519
Αν μου 'χει... Και χειροτερα, ως... χειροδυναμος απο το σφιξιμο εχω σπασει βιδα μεσα σε οπη αλουμινενιου σκελετου ποδηλατου... Ο Μελιδης τελικα του εφτιαξε καινουργια τρυπα.
 


Μηνύματα
12.848
Reaction score
10.064
Δεν μουλάρωσε η βίδα. Ασχιετε, Εσύ είσαι ανίκανος , να ξεβιδώσεις ακόμα και μία βίδα.
Τρομάρα σου. :gotcha: :lolsign:
Στείλτου ένα JIS κατσαβιδάκι, που θα την αγκαλιάσει όμορφα και γερά. Έτσι θα μπορέσει να μεταφερθεί η τερατώδης ροπή που παραλίγο να την κουρέψει και θα ξεσφίξει.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
Δεν πιάνεται βρε ημιθεε, ίσα που προεξέχει το κεφάλι.
Τεσπα.. τέλος για σήμερα.
Έχω χρεώσει τον ντρετμαν να τη βγάλει το Σάββατο... :roflmao: :roflmao: :roflmao:
Αν μη τι άλλο αυτό το χουμε.... :wink:
Θα δείξει νεαρέ μου...!
Να δεις που θα χρειαστεί να συγκληθεί η κεντρική επιτροπή του ΚΚΕ χριστουγεννιάτικα για μία (1) βίδα... :roflmao:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.369
Reaction score
30.519
Αχ και να ειναι η μονη παραταιρη και να γραφει και made in usa απο πανω γελιο που θα πεσει
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Να δεις που θα χρειαστεί να συγκληθεί η κεντρική επιτροπή του ΚΚΕ χριστουγεννιάτικα για μία (1) βίδα... :roflmao:
Δεν κατάλαβα...!
Δεν είναι η βιδα μου σημαντικό θέμα;
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.005
Reaction score
6.776
Εγώ τις προάλλες δοκίμασα με επιτυχία τη μέθοδο με το Dremel που δείχνει στο βίντεο (χωρίς να το έχω δει) για να βγάλω μια βίδα που δεν έβγαινε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Αν μου 'χει... Και χειροτερα, ως... χειροδυναμος απο το σφιξιμο εχω σπασει βιδα μεσα σε οπη αλουμινενιου σκελετου ποδηλατου... Ο Μελιδης τελικα του εφτιαξε καινουργια τρυπα.
Γατάκι...

Ο @Gebreselassie (a.k.a. Νίκος Τσαρουχάς), στην προσπάθειά του να ξεβιδώσει τη βίδα από το πόδι/μπίλια του 802 μου, την έσπασε μέσα στην τρύπα της! Έπρεπε να βάλω τα μεγάλα "μέσα" (=ο πατέρας μου) για να την βγάλει και να βάλουμε άλλη στη θέση της.

(κάπου στο thread μου, περιγράφω αυτό το περιστατικό)
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Γατάκι...

Ο @Gebreselassie (a.k.a. Νίκος Τσαρουχάς), στην προσπάθειά του να ξεβιδώσει τη βίδα από το πόδι/μπίλια του 802 μου, την έσπασε μέσα στην τρύπα της! Έπρεπε να βάλω τα μεγάλα "μέσα" (=ο πατέρας μου) για να την βγάλει και να βάλουμε άλλη στη θέση της.

(κάπου στο thread μου, περιγράφω αυτό το περιστατικό)
Και εγώ που νόμιζα πως τη ζημιά αυτή την είχε κάνει ο Amberjack....
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Και εγώ που νόμιζα πως τη ζημιά αυτή την είχε κάνει ο Amberjack....
Έχεις δίκιο, τότε αυτό το nickname είχε. Πολλοί δεν το γνωρίζουν, οπότε χρησιμοποίησα το πιο πρόσφατο του. :)
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.185
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top