Την πάτησα;

Μηνύματα
5.115
Reaction score
5
ΜΙΧΑΛΗ ΕΙΣΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΠΑΚΙΑ! ΜΑ ΤΟΝ ΘΕΟ. ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ Η ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟ ΚΩΛΟΠΑΙΔΟ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ "ΠΛΑΚΕΣ"...
 

Μηνύματα
4.089
Reaction score
3.583
Συμβουλέψου έναν δικηγόρο αν υπάρχει κάποια εξέλιξη. Αυτός ξέρει τι πρέπει να κάνει και μην φοβάσαι τίποτα .
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.053
Reaction score
20.466
Re: Απάντηση: Την πάτησα;

Παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές σας και τις υποδείξεις.
Επειδή έχω τσατιστεί πολύ με τον τύπο, σκέφτομαι ότι την γλύτωσε πολύ φτηνά με μια μπουνιά.
Και αν τελικά το συνεχίσει θα του τα ξανασπάσω τα μούτρα κι ας πληρώσω όσο χρειαστεί.
Πόσο μπορεί να στοιχίζει το να σπάσεις στο ξύλο κάποιον;
Εδώ οι εγκληματίες και οι φονιάδες βγαίνουν έξω και τη βγάζουν λάδι.



Βρε λες εγώ να φάω ισόβια;
Κάποιος πρέπει να πληρώνει για τα εγκλήματα που γίνονται.
Εγώ είμαι ταμάμ να βγάλουν οι δικαστές όλη την αυστηρότητα που διαθέτουν, συνήθως σε λάθος άτομα.
Κύριε Μελίδη, οφείλετε να αναλάβετε πλήρως την πολιτική ευθύνη των πράξεών σας. Τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε. :143:
 

Μηνύματα
886
Reaction score
22
Εμένα θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω λίγο, ως προς το είδος της τιμωρίας στον εν λόγω βλάκα.

Είναι πάρα πολύ εύκολο να σκοτωθεί κάποιος χωρίς να έχουμε καν πρόθεση και να δω τι θα λέγαμε τότε.Πολύ εύκολα μπορεί να παραπατούσε και να χτυπούσε σε κάποια γωνία, πολύ εύκολα μπορεί να είχε κάποιο άλλο πρόβλημα υγείας το οποίο σε συνδιασμό με τις μπουνιές, θα τον έστελνε στα θυμαράκια, κλπ ,κλπ

Μπινελίκωσέ τον, πιάστον απο τους γιακάδες, κλπ, αλλά προσοχή στις μπουνιές και δη στο κεφάλι.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.185
Reaction score
27.661
Απάντηση: Re: Την πάτησα;

Εμένα θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω λίγο, ως προς το είδος της τιμωρίας στον εν λόγω βλάκα.

Είναι πάρα πολύ εύκολο να σκοτωθεί κάποιος χωρίς να έχουμε καν πρόθεση και να δω τι θα λέγαμε τότε.Πολύ εύκολα μπορεί να παραπατούσε και να χτυπούσε σε κάποια γωνία, πολύ εύκολα μπορεί να είχε κάποιο άλλο πρόβλημα υγείας το οποίο σε συνδιασμό με τις μπουνιές, θα τον έστελνε στα θυμαράκια, κλπ ,κλπ

Μπινελίκωσέ τον, πιάστον απο τους γιακάδες, κλπ, αλλά προσοχή στις μπουνιές και δη στο κεφάλι.
Σαφώς έχεις δίκιο φίλε μου και θα μπορούσε να είναι κι έτσι.
Αν ήταν έτσι θα μιλούσα για μεγάλη ατυχία, γκαντεμιά και απροσδόκητη εξέλιξη. Ευτυχώς δεν ήταν έτσι.
Αλλά κάποιες φορές υπάρχουν πράγματα που σε κάνουν και δεν ελέγχεσαι.
Και βγαίνεις εκτός εαυτού χωρίς να μπορείς να σκεφτείς και να ελέγξεις τις πράξεις σου.
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.185
Reaction score
27.661
Απάντηση: Την πάτησα;

Εγώ γνώρισα το τέρας που κρύβω μέσα μου πριν πολλά χρόνια.
Όταν βγήκα εκτός ελέγχου.
Δεν με αναγνώρισα και ούτε ήξερα τα όριά μου μέχρι που τα ξεπέρασα.
Γι΄αυτό το λέω κι έχω πει κι άλλες φορές σε θέματα που ανοίξαμε ότι ο καθένας δεν ξέρει που μπορεί να φτάσει.
Θέλει προσοχή αλλά οι συγκυρίες μπορεί να είναι καλές ή πολύ άσχημες.
Ο συγκεκριμένος ήταν 24 - 27 ετών κατ΄εκτίμηση μου. Δεν σου περνάει από το μυαλό μήπως έχει πρόβλημα και βρεθείς άσχημα μπλεγμένος.
 



Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.185
Reaction score
27.661
Απάντηση: Την πάτησα;

Δυστυχώς είναι άτιμο ζώο ο άνθρωπος.
Εδώ στο δημοτικό σχολείο στην 2η τάξη ένα παιδάκι που το ένα πόδι του ήταν πιο κοντό από το άλλο και κούτσαινε, τα άλλα παιδάκια το κορόϊδευαν και το έλεγαν "κουτσάβλα".
Και το παιδάκι δεν ήθελε να πηγαίνει στο σχολείο.

Από κουτάβια δείχνουμε τι είμαστε. Δυστυχώς.
 

Μηνύματα
1.714
Reaction score
761
Απάντηση: Την πάτησα;

Παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές σας και τις υποδείξεις.
Επειδή έχω τσατιστεί πολύ με τον τύπο, σκέφτομαι ότι την γλύτωσε πολύ φτηνά με μια μπουνιά.
Διαφωνω με τον τοτε τροπο αντιμετωπισης (οπως δεν μου αρεσει και η μη μεταμελεια μεχρι τωρα για την πραξη σου).

Πιστευεις οτι τωρα δεν θα το ξανακανει;
Πιστευεις οτι εσυ εγινες καλυτερος ανθρωπος ετσι;
Πιστευεις οτι ειναι αυτοδιδακτος βλαμενος;
You think it's air what you are breathing?

Να αναφερω επισεις οτι με στεναχωρει το γεγονος οτι τοσα ατομα εδω μεσα ειναι υπερ της "Δρακοντιας" τιμωριας. Αυτος "επαιξε" εις βαρος καποιου αλλου, κακως βεβαια,αλλα δεν σκοτωσε, δεν βιασε, δεν εκλεψε. Δεν του δινω δικιο, αλλα μηπως μια συμβουλη να ηταν πιο αποδεκτη?
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.185
Reaction score
27.661
Απάντηση: Την πάτησα;

Διαφωνω με τον τοτε τροπο αντιμετωπισης (οπως δεν μου αρεσει και η μη μεταμελεια μεχρι τωρα για την πραξη σου).

Πιστευεις οτι τωρα δεν θα το ξανακανει;
Πιστευεις οτι εσυ εγινες καλυτερος ανθρωπος ετσι;
Πιστευεις οτι ειναι αυτοδιδακτος βλαμενος;
You think it's air what you are breathing?

Να αναφερω επισεις οτι με στεναχωρει το γεγονος οτι τοσα ατομα εδω μεσα ειναι υπερ της "Δρακοντιας" τιμωριας. Αυτος "επαιξε" εις βαρος καποιου αλλου, κακως βεβαια,αλλα δεν σκοτωσε, δεν βιασε, δεν εκλεψε. Δεν του δινω δικιο, αλλα μηπως μια συμβουλη να ηταν πιο αποδεκτη?
Να σου πω την αλήθεια ναι, πιστεύω ότι δεν θα το ξανακάνει.
Διότι το ξύλο και το γα.......σι δεν το ξεχνάς. Σου μένουν.

Δεν ισχυρίστηκα πουθενά ότι έγινα καλύτερος άνθρωπος.

Νομίζω ότι είναι ένα κακομαθημένο καλόπαιδο απ΄αυτά που βλέπω καθημερινά.

Έχω πια την πεποίθηση ότι τα λόγια δεν μετράνε. Οι άνθρωποι φέρονται με έναν τρόπο που έχει γίνει απαράδεκτος.

Φταίνε οι γονείς, οι δάσκαλοι, η κοινωνία που έχει γίνει ζούγκλα;
Δεν ξέρω πια τι να πω.

Δεν μετανιώνω για την μπουνιά που του έδωσα. Μάλλον κάτι κατάλαβε.
 

Μηνύματα
475
Reaction score
2
Απάντηση: Την πάτησα;

Πάντως, την επόμενη φορά, ξεκίνα με σκαμπίλια.
κάνουν περισότερο θόρυβο και αποδίδουν λιγότερη ενέργεια στο σβ'ερκο και στο κρανίο, ενώ ειναι και πιό προσβλητικά.
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Άτομα που δεν διστάζουν να κάνουν μέσα στον κόσμο σιχαμερές πράξεις όπως η παρενόχληση ενός συνανθρώπου με προβλήματα, σίγουρα είναι συνηθισμένοι στις προφορικές διαμαρτυρίες των άλλων και τις ανάλογες παραινέσεις. Δεν θα χυδαιολογήσω και δεν θα πω πόση ακριβώς σημασία θα έδινε το κ*λόπαιδο σε μια "συμβουλή". Την πήρε λοιπόν τη συμβουλή, και επειδή πονάει, υπάρχουν ελπίδες να γίνει καλύτερος, έστω και όχι από πεποίθηση, αλλά από δειλία. Κάτι είναι κι αυτό.
 

Μηνύματα
600
Reaction score
880
Απάντηση: Την πάτησα;

Διαφωνω με τον τοτε τροπο αντιμετωπισης (οπως δεν μου αρεσει και η μη μεταμελεια μεχρι τωρα για την πραξη σου).

Πιστευεις οτι τωρα δεν θα το ξανακανει;
Πιστευεις οτι εσυ εγινες καλυτερος ανθρωπος ετσι;
Πιστευεις οτι ειναι αυτοδιδακτος βλαμενος;
You think it's air what you are breathing?

Να αναφερω επισεις οτι με στεναχωρει το γεγονος οτι τοσα ατομα εδω μεσα ειναι υπερ της "Δρακοντιας" τιμωριας. Αυτος "επαιξε" εις βαρος καποιου αλλου, κακως βεβαια,αλλα δεν σκοτωσε, δεν βιασε, δεν εκλεψε. Δεν του δινω δικιο, αλλα μηπως μια συμβουλη να ηταν πιο αποδεκτη?


Δεν ξερω αν τον αλλαξε σαν ανθρωπο αλλα σιγουρα πολυ θα το σκεφτει για να ξανακανει κατι τετοιο.

Ισως ηταν λιγο υπερβολικος ο Μιχαλης στην πραξη του αν ομως αντιδρουσαμε ολοι μας (οχι με χειροδικια βεβαια) σε καθε βλακα που που κανει οτι θελει οπου θελει οτι ωρα θελει θα ημασταν ολοι πολυ καλυτερα.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Re: Απάντηση: Την πάτησα;

Να αναφερω επισεις οτι με στεναχωρει το γεγονος οτι τοσα ατομα εδω μεσα ειναι υπερ της "Δρακοντιας" τιμωριας. Αυτος "επαιξε" εις βαρος καποιου αλλου, κακως βεβαια,αλλα δεν σκοτωσε, δεν βιασε, δεν εκλεψε. Δεν του δινω δικιο, αλλα μηπως μια συμβουλη να ηταν πιο αποδεκτη?
Απορω και εγω με την σειρα μου πως δεν σε εξοργιζει το γεγονος οτι ο συγκεκριμενος υπανθρωπος εκανε πλακα με εναν ανθρωπο ΤΥΦΛΟ και μιλας για συμβουλες!!!! :111:
Αμα ηταν συγγενης σου ο τυφλος θα ηθελα να ηξερα αμα ειχες την ιδια "ψυχραιμια".
Ο αλητης αυτος ειναι ο κλασσικος τυπος ανθρωπου χωρις ιχνος συναισθηματων και συμπονοιας , απο αυτους που ακουμε συχνα πυκνα οτι φτανουν σε ακραιες πραξεις και απορουμε και ειναι απο τα ιδια κτηνη που ακουμε οτι βασανιζουν σκυλια γατια και οτι αλλο βρουν.
Πραγματι ειναι πολυ λιγη μια μπουνια για να καταλαβει ενα τετοιο σκουπιδι.
Αμα υπηρχε ενας χριστιανος να τους τις ειχε βρεξει οταν ηταν μικρος τωρα θα ηταν κυριος και θα καταλαβαινε τι κανει.
Ο συγκεκριμενος ειχε την τυχη να "περασει" πολλες φορες η μαγκια του κατι που ευτυχως στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν συνεβει και ισως καταλαβει ετσι κατι.
 

Μηνύματα
3.263
Reaction score
8
Re: Απάντηση: Την πάτησα;

Διαφωνω με τον τοτε τροπο αντιμετωπισης (οπως δεν μου αρεσει και η μη μεταμελεια μεχρι τωρα για την πραξη σου).

Πιστευεις οτι τωρα δεν θα το ξανακανει;
Πιστευεις οτι εσυ εγινες καλυτερος ανθρωπος ετσι;
Πιστευεις οτι ειναι αυτοδιδακτος βλαμενος;
You think it's air what you are breathing?

Να αναφερω επισεις οτι με στεναχωρει το γεγονος οτι τοσα ατομα εδω μεσα ειναι υπερ της "Δρακοντιας" τιμωριας. Αυτος "επαιξε" εις βαρος καποιου αλλου, κακως βεβαια,αλλα δεν σκοτωσε, δεν βιασε, δεν εκλεψε. Δεν του δινω δικιο, αλλα μηπως μια συμβουλη να ηταν πιο αποδεκτη?
Πως μπορούμε άραγε να ξέρουμε τι επίδραση είχε αυτή η αχαρακτήριστη πράξη:141: του στη ψυχή αυτού του ανθρώπου.

Αν αυτός λοιπόν τη συγκεκριμένη στιγμή, ΣΚΟΤΩΣΕ και ΒΙΑΣΕ τη ψυχή αυτού του ανθρώπου και ΈΚΛΕΨΕ την αξιοπρέπειά του, τι θα έπρεπε να κάνει κάποιος που έτυχε να περνάει από εκεί,
να του μιλήσει και να προσπαθήσει να το συνετίσει, ή να του πει
περίμενε να φωνάξω την αστυνομία?

Αυτά τα ζώα, είναι εν δυνάμει δολοφόνοι και βιαστές κι από λόγια δε παίρνουν.
Για άλλη μία φορά ΜΠΡΑΒΟ, και εγώ το ίδιο θα έκανα.
 

Μηνύματα
1.714
Reaction score
761
Απάντηση: Re: Την πάτησα;

Άτομα που δεν διστάζουν να κάνουν μέσα στον κόσμο σιχαμερές πράξεις όπως η παρενόχληση ενός συνανθρώπου με προβλήματα, σίγουρα είναι συνηθισμένοι στις προφορικές διαμαρτυρίες των άλλων και τις ανάλογες παραινέσεις.
τοτε να τιμωρουμε τις πραξεις που θεωρουμε εμεις οι δικαιοι ανθρωποι απαραδεκτες, με βαση τα προφιλ και τα στεραιοτυπα που εχουμε στα μυαλα μας. Σε παραπεμπω στην υπογραφη σου...

Απορω και εγω με την σειρα μου πως δεν σε εξοργιζει το γεγονος οτι ο συγκεκριμενος υπανθρωπος εκανε πλακα με εναν ανθρωπο ΤΥΦΛΟ και μιλας για συμβουλες!!!! :111:
[STYLE="inquote"]οπως βλεπω το λαθος του "υπανθρωπου" αλλο τοσο βλεπω και την κακια και το μισος που υπαρχει σε καποιους συνφορμιτες, καποιοι εκ των οποιων και συντονιστές[/STYLE]

Αμα ηταν συγγενης σου ο τυφλος θα ηθελα να ηξερα αμα ειχες την ιδια "ψυχραιμια".
[STYLE="inquote"]Μηπως η αισθηση δικαιοσυνης σου ξεπερνα το τι θα ηθελε ο τυφλος?[/STYLE]

Ο αλητης αυτος ειναι ο κλασσικος τυπος ανθρωπου χωρις ιχνος συναισθηματων και συμπονοιας , απο αυτους που ακουμε συχνα πυκνα οτι φτανουν σε ακραιες πραξεις και απορουμε και ειναι απο τα ιδια κτηνη που ακουμε οτι βασανιζουν σκυλια γατια και οτι αλλο βρουν.[STYLE="inquote"]εδω φτανουμε στα ψυχολογικα προφιλ και τα στεραιοτυπα που εχω προαναφερει[/STYLE]

Πραγματι ειναι πολυ λιγη μια μπουνια για να καταλαβει ενα τετοιο σκουπιδι.
[STYLE="inquote"]εχεις δικιο, γι'αυτο να κυκλοφορουμε με πιστολια σαν το φαρ ουεστ[/STYLE]

Αμα υπηρχε ενας χριστιανος να τους τις ειχε βρεξει οταν ηταν μικρος τωρα θα ηταν κυριος και θα καταλαβαινε τι κανει. [STYLE="inquote"]εδω συμφωνω[/STYLE]

Ο συγκεκριμενος ειχε την τυχη να "περασει" πολλες φορες η μαγκια του κατι που ευτυχως στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν συνεβει και ισως καταλαβει ετσι κατι.
[STYLE="inquote"]μηπως μπορεις να μαντεψεις και τον αριθμο του λοτο?[/STYLE][/STYLE]
Δεν μετανιώνω για την μπουνιά που του έδωσα. Μάλλον κάτι κατάλαβε.

[STYLE="inquote"]αυτος βρηκε εναν πιο αδυναμο και τον πειραζε, εσυ εναν πιο αδυνατο και τον βαρεσες. εγω διαφωνω με το μεγεθος της τιμωριας οχι με την θεληση σου για τιμωρια[/STYLE]
Ισως ηταν λιγο υπερβολικος ο Μιχαλης στην πραξη του αν ομως αντιδρουσαμε ολοι μας (οχι με χειροδικια βεβαια) σε καθε βλακα που που κανει οτι θελει οπου θελει οτι ωρα θελει θα ημασταν ολοι πολυ καλυτερα. [STYLE="inquote"]συμφωνω[/STYLE]
ας προσθεσω και αυτο μια που με το edit προλαβαινω...
Πως μπορούμε άραγε να ξέρουμε τι επίδραση είχε αυτή η αχαρακτήριστη πράξη:141: του στη ψυχή αυτού του ανθρώπου.
[STYLE="inquote"]οπως ειπε και ο Μιχαλης εκεινος μπορει να μην καταλαβε τιποτα (παντως δεν το νομιζω)[/STYLE]

Αυτά τα ζώα, είναι εν δυνάμει δολοφόνοι και βιαστές κι από λόγια δε παίρνουν.
Για άλλη μία φορά ΜΠΡΑΒΟ, και εγώ το ίδιο θα έκανα. [STYLE="inquote"]προφανως το avatar σου δεν εινι επιλεγμενο για αστειο[/STYLE]
 

Μηνύματα
3.263
Reaction score
8
οκ φίλε xenos,

ο καθείς με τις απόψεις του, μάλλον αν εσύ δεις ένα περιστατικό
σα κι αυτό θα προσπεράσεις ή στη καλύτερη θα του κάνεις κύρηγμα περί "...αγαπά τον πλησίον σου..."

Εγώ θα τ΄αφήσω στους παπάδες αυτό και θα πράξω σύμφωνα με το εβραϊκό δίκαιο.

Όχι δεν είναι "για αστείο" το avatar μου, το δικό σου?
 

Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Απάντηση: Την πάτησα;

Πράγματι η αυτοδικία είναι κατακριτέα.


Για το λόγο αυτό προτείνω, την επόμενη φορά που κάποιος από εμάς παρατηρήσει κάτι τέτοιο να συμβαίνει, να προσπαθήσει με ήπιο ύφος και μειλίχιο χαμόγελο να εξηγήσει στο νεαρό την παραβατική του συμπεριφορά και εάν αυτό δε φέρει αποτέλεσμα, διακριτικά και χωρίς να γίνει, με κλάμα, εμφανής η πίκρα για μια ακόμα ψυχή που δε σώθηκε να κλίνει ελαφρά προς τα κάτω το κεφάλι και να προσευχηθεί σε όποιο θεό πιστεύει.
:612:


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


Βέβαια ο Μελίδης νομίζω ότι, μεταξύ άλλων, πιστεύει στο Τουτατί, οπότε το πρώτο μέρος δικαίως αντικαταστάθηκε με φάπες και μπουνιές. Όμοια μου φαίνεται λογικό ότι μετά από τα μπουνίδια έκανε και μια σπονδή με αγριογούρουνο. :143:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.567
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top