Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;


Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Κοκκινιστα με φρέσκια ντομάτα, μπόλικο κρεμμύδι, ελαφρώς καυτερά και χυλωμένα....όνειρο λέμε! View attachment 106872
[DOUBLEPOST=1538832547][/DOUBLEPOST]


Αλήθεια τώρα?:o
Τρως τέτοια πράματα?:o
Κοίτα βασικά τρώω τα πάντα!!
Εκτός από μπάμιες, σαλιγκάρια, κ σπληνάντερα κοκορέτσια κλπ εντόσθια (Μπλιάχ:eek: Μπλιάχ:o Μπλιάχ:eek:)
Αυτά τα αποφεύγω όπως οι δωδεκαθεϊστές την "Λουκά" :p:D:laugh::roflmao:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.350
Reaction score
79.340
Επειδή ξέρω το αφεντικό, μου είπε σήμερα ότι είναι σε συζητήσεις για να ανοίξει κατάστημα στη Θεσσαλονίκη.
Να ενημερωθώ παρακαλώ
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.713
Επειδή ξέρω το αφεντικό, μου είπε σήμερα ότι είναι σε συζητήσεις για να ανοίξει κατάστημα στη Θεσσαλονίκη.
Μια και τον ξέρεις, πες του να μεταφέρει και το original σε ένα μεγαλύτερο μαγαζί, γιατί αναμονή μία ώρα και σαράντα λεπτά Παρασκευή βράδυ δεν λέει...

Ευτυχώς που υπάρχει και το Floyd wine bar στη γωνία για να περνάει η ώρα της αναμονής. Και μάλλον δουλεύει κυρίως από τους πελάτες του Juicy grill που περιμένουν...:D
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.216
Reaction score
27.771
............ αναμονή μία ώρα και σαράντα λεπτά Παρασκευή βράδυ δεν λέει...
Υπάρχει κόσμος που περιμένει 100 λεπτά για να φάει;
Ούτε να το σκέφτομαι.
Ακόμη και σε Goody's θα πήγαινα αν πεινούσα πολύ, παρά να περιμένω τόσο.
Μου φαίνεται αδιανόητο.



Ε καλά το Goody's είναι λίγο υπερβολή.
Είπαμε αλλά όχι κι έτσι.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.713
Υπάρχει κόσμος που περιμένει 100 λεπτά για να φάει;
Ούτε να το σκέφτομαι.
Ακόμη και σε Goody's θα πήγαινα αν πεινούσα πολύ, παρά να περιμένω τόσο.
Μου φαίνεται αδιανόητο.



Ε καλά το Goody's είναι λίγο υπερβολή.
Είπαμε αλλά όχι κι έτσι.
Είναι ιδιόμορφη η αναμονή: περνάς, ενημερώνεσαι για τον χρόνο αναμονής, αφήνεις τηλέφωνο, φεύγεις, σε καλούν, έρχεσαι. :laugh:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.410
Μια και τον ξέρεις, πες του να μεταφέρει και το original σε ένα μεγαλύτερο μαγαζί, γιατί αναμονή μία ώρα και σαράντα λεπτά Παρασκευή βράδυ δεν λέει...

Ευτυχώς που υπάρχει και το Floyd wine bar στη γωνία για να περνάει η ώρα της αναμονής. Και μάλλον δουλεύει κυρίως από τους πελάτες του Juicy grill που περιμένουν...:D
Να φανερώσω και τα υπόλοιπα νέα λοιπόν... :D

Ήδη έχει ενοικιαστεί μεγάλος χώρος κοντά στον υπάρχοντα για να μεταφερθεί το εστιατόριο. Για τις καθυστερήσεις ευθύνεται ο Δήμος ως συνήθως.
Από τα 12 τραπέζια σήμερα, θα υπάρχουν 30 και θα γίνονται κρατήσεις.


Υ.Γ. Το μεσημέρι η κουζίνα του ανοίγει 13:30. Η πόρτα ανοίγει 13:00 και μπορείς να μπεις και να πιάσεις τραπέζι αλλά η παραγγελία θα δοθεί 13:30. Έφτασα 13:10 και υπήρχαν μόνο δύο τραπέζια διαθέσιμα...
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.410
:o
Τόσο καλο η απλα μόδα της περιοχής?
Το Juicy Grill λειτουργεί από το 2011 και η κίνησή του είναι σταθερά ανοδική. Η πελατεία του είναι απ' όλη την Αθήνα. Για παράδειγμα, εγώ μένω 10 χιλιόμετρα μακριά.
To θεωρώ ένα από τα 2-3 καλύτερα μπεργκεράδικα.
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.713
Πατάτες τηγανητές με τη φλούδα τους και ντιπ πικάντικου μίγματος μπαχαρικών. Δεν τρελάθηκα...
20181007_154931.jpg


"Αλοιφές": χτυπητή (μέτρια), μελιτζανοσαλάτα (καλή), πικάντικη με πιπεριά Φλωρίνης (θεϊκή)
20181007_153702.jpg


Κεφτεδάκια με άρωμα δυόσμου και σταφίδες, σερβιρισμένα πάνω σε ζεστή ντοματοσαλάτα και φέτα. Ακόμα μου τρέχουν τα σάλια...
20181007_153655.jpg
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.713
Ριζότο με κοτόπουλο, παρμεζάνα και μπαχαρικά. Καλό, απλώς.
20181007_155259.jpg


Παπαρδέλες με κοτόπουλο, μπέικον, πιπεριές σβησμένα με ουίσκι, σε κρέμα τυριών. Κορυφαίο
20181007_155303.jpg
 




Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Λίγο πιό νωρίς στο γνωστό Carteλ στον πειραιά, θεϊκή βάφλα με υπόστρωμα κρέμας καϊμάκι κ επίστρωση παγωτού σοκολάτας Le Blanc κ φράουλες..!
Απίστευτη γεύση!!!!:p

DSC_00100 (48).jpg
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Λίγο πιό νωρίς στο γνωστό Carteλ στον πειραιά, θεϊκή βάφλα με υπόστρωμα κρέμας καϊμάκι κ επίστρωση παγωτού σοκολάτας Le Blanc κ φράουλες..!
Απίστευτη γεύση!!!!:p

View attachment 106970

Προσκυνώ!

Ας φάω την σαλάτα μου τώρα...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.589
Μηνύματα
2.865.094
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top