Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Φετος, μετα απο παρα πολλα χρονια σερι ψησιματος (μπορει και 20), βγηκα για φαγητο σε πολυδιαφημισμενο εστιατοριο του Κουκακιου. Ειμαστε συνολικα 22 ατομα και πληρωσαμε 24 ευρω ανα ατομο (συνολο 528 ευρω) τα οποια θα τα κλαιω για 5 χρονια τουλαχιστον αφου με τα ιδια χρηματα θα μπορουσα να αγορασω 40 κιλα γαριδες και να τρωω για 4 μηνες καθε ημερα απο 2 φορες την ημερα.
Χρονια πολλα και Καλη σαρακοστη σε ολους με οσπρια για να ισιωσουμε.
 


Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Το πρωινο μου σημερα.
Μια μικρη χουφτα καρυδια και μια σπορια καθαρισμένα αλεσμενα στο μπλεντερ
Μια κουταλια της σουπας γυρη, μια κουταλια μελι, μια ταχινι. Όλα σ ένα ρηχο πιατο, τα ανακατεύουμε με το κουταλι να γινει σαν πολτος

Σε κανα μισαωρο θα κανω και το ροφημα μου. Ένα ποτηρι γαλα καρυδας, μια κουταλια της σουπας σπορους chia, και στιβω ένα λεμονι και μια κουταλια του γλυκου μελι

Και ...καλημέρα σ ολους!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Φάγαμε θαλασσινά την Κυριακή κια χθες που θα βγαίναμε οικογενειακώς δεν βρίσκαμε τραπέζι σε κανένα εστιατόριο της επιλογής μας. Πήρα τηλέφωνο σε κρεατογαγάδικο φίλου και μου είπαν ότι έχουν μενού Καθαρής Δευτέρας με ψαρικά. Οπότε, οι υπόλοιποι έφαγαν παραδοσιακά κι εγώ με τη γυναίκα μου όπως μας αρέσει. :)

Ένα από τα πιάτα:

IMG_1374.jpg
 



D

Deleted member 23222

Guest
Εδώ τα κοιλιακά είναι τυπική ιστορία...

Ένας πατσάς πάντα κάνει καλό...after.
Δυστυχώς μόνο από πόδι, γιατί τις κοιλιές δεν τις καθαρίζουν και εγώ δεν...

D04D216A-3AD1-466E-998F-699E32419829.jpeg
 












D

Deleted member 23222

Guest
Εδώ που βρίσκομαι, πας βόλτα σε σούπερ μάρκετ, όχι απαραίτητα για να ψωνίσεις ότι σου λείπει αλλά για να κόψεις κίνηση τι υπάρχει.
Δεν είναι καθόλου βέβαιο, ότι κάτι που θα βρεις σήμερα, θα το βρεις και αύριο...συνήθως ότι τελειώνει από στοκ, αντικαθίσταται μετά από μήνες...ίσως και καθόλου.
Άρα, ψωνίζεις ότι σε ενδιαφέρει και αποθηκεύεις...

Ωραία εισαγωγή, για να σας πω ότι έβρασα κι έφαγα πάλι πατσά πόδι,γιατί έχω στοκάρει πολλά σκαφάκια εφόσον τον πέτυχα...:D

Μια άλλη χαρακτηριστική άποψη του πιάτου, γιατί η χθεσινή, δεν είχε πέραση...:p

A304FD2B-AA4B-4F1F-8E57-88AB48543148.jpeg
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top