Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;







Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.411
Reaction score
50.377
- τσιγαρίζουμε λουκάνικα με κρεμμύδι και σκόρδο, σβήνουμε με μπύρα,,, όλα μαζί στην κατσαρόλα που βράζουμε τομάτα, μανιτάρια αλάτι πιπέρι μπαχαρικά και σκινο,,, βάζουμε και κοπανιστη αντί για τυρί στο τέλος,,,


DSC_0310.JPG


,,, όλα αυτά βέβαια κάνουν μία σχετικά βαριά σάλτσα κρεμοδη και καραμελωμενη, αλλά ισοσταθμιζεται με τις πάρα πολύ Al dente και οχι a lo stomaco :gotcha: τρικολορε πέννες,,,


DSC_0311.JPG
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Στο Βολο στου Δεμιρη, ουζακι και καλους φιλους απο Γαλλια (που εχω 5 χρονια να τους δω..) & ενα φιλαρακι ντοπιο..
Πληρωσα ενα σκασμο σε διοδια και ενα γεμισμα (Θες/νικη-Βολο) αλλα η παρεα κατι παραπανω απο εξαιρετικη!!!!!!!!
Σας το συστηνω!!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.410
Reaction score
94.018



Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Ταφελσπιτς με σως Φρανφουρτης ( χρησιμοποιουν εφτά διαφορετικά μυρωνια )....Ξέχασα να βγάλω φωτό,η πείνα μου ήταν ισχυρότερη.

Κρέμ μπρουλε με μια ιδιαιτερη σπιτική λεμονάδα που περιείχε και αγγούρι και τζίντζερ.
 

Attachments


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.411
Reaction score
50.377
- οι μπαμιες είναι μονοκατευθυντικες,,, και έτσι πρέπει να καταναλώνοντα, αλλιώς δημιουργούνται παρεξιγησημες επιπλοκές και παρερμηνείες :beach:
 




Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.184
Reaction score
27.660
Μετά τις μπάμιες ας βάλω κι εγώ τον μεζέ μου.
Μπούτι κοτόπουλο (μπουτάρα) χωρίς κόκκαλο, φιλεταρισμένο, μαριναρισμένο επί 24ωρο με μπουστάρδα και μπαχαρικά.

IMG_20190818_215119.jpg


Ψήθηκε στον φούρνο με πατατούλες που έγιναν σαν τηγανητές.
Ψήθηκε για μια ώρα και έγινε πολύ τρυφερό και ζουμερό.
Πιο καλό από τις μπάμιες του μπρέτσου! :laugh:
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.384
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top