Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Οχι ξύδι στις μπάμιες, τις ανακατεύουμε μόνο στη αρχή και έπειτα δεν τις ξανά ακουμπάμε, παντα σε σιγανή φωτιά μαγειρεύουμε, αν σωθεί το νερό προσθέτουμε καυτό από βραστηρα.
Για τυχόν απορίες τα λέμε σε μια ώρα... :roflmao:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Δηλαδή μόνο σε μένα αρέσουν οι μπάμιες που ‘σάλιαζουν’ όπως λέτε, που τις έπιανα με το πηρουνακι μου και τις έκανα αλοιφή πάνω στη μπουκιτσα ψωμάκι;
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Δηλαδή μόνο σε μένα αρέσουν οι μπάμιες που ‘σάλιαζουν’ όπως λέτε, που τις έπιανα με το πηρουνακι μου και τις έκανα αλοιφή πάνω στη μπουκιτσα ψωμάκι;
Μπα πανάθεμα σε...... Ανατρίχιασα...... :confused:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Δηλαδή μόνο σε μένα αρέσουν οι μπάμιες που ‘σάλιαζουν’ όπως λέτε, που τις έπιανα με το πηρουνακι μου και τις έκανα αλοιφή πάνω στη μπουκιτσα ψωμάκι;
Κάτι μου λέει πως θα κλειδώσει για παντα το θρεντ με αυτή σου τη περιγραφή...:roflmao:
Προσωπικά δεν μου αρέσουν έτσι, αυτό σημαίνει πως παραέβρασαν και έχει αλλοιωθεί η γεύση του φαγητού.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μρε κοπέλια , ηβαλα μιαολια κουνουπιδι νεροβραστο να ψηνεται - ηβρηκα και κατι φλωρινης και τσι βαλα μεσα ... ηντα δα βγει αραγες ?
και ανε βγει πραμα , με λαδολεμονο δα τρωετε ?
 



Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Μρε κοπέλια , ηβαλα μιαολια κουνουπιδι νεροβραστο να ψηνεται - ηβρηκα και κατι φλωρινης και τσι βαλα μεσα ... ηντα δα βγει αραγες ?
και ανε βγει πραμα , με λαδολεμονο δα τρωετε ?


Λίγο ελαιόλαδο και είσαι cool! 8-)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.111
kανονιστε, συνεχιστε ετσι να μη ξαναμπω ποτε.

Βαλτε ρε κανα κρεας να ισιωσουμε λιγο, αιντε ρε xfader
Μεσημεριανό λαχματζούν με καυτερή πάπρικα. Τα υπόλοιπα πιάτα δεν τα πρόλαβα...

IMG_20191119_142719.jpg
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δηλαδή μόνο σε μένα αρέσουν οι μπάμιες που ‘σάλιαζουν’ όπως λέτε, που τις έπιανα με το πηρουνακι μου και τις έκανα αλοιφή πάνω στη μπουκιτσα ψωμάκι;
Σε πόσα ταιριάζουμε καλή μου!!!
 

D

Deleted member 23222

Guest
Δηλαδή μόνο σε μένα αρέσουν οι μπάμιες που ‘σάλιαζουν’ όπως λέτε, που τις έπιανα με το πηρουνακι μου και τις έκανα αλοιφή πάνω στη μπουκιτσα ψωμάκι;
Αν η μπάμια είναι τραγανή και νοιώθεις κι αυτή τη τρίχα σαν να μασάς ταραντούλα, είναι αηδία.

Πάντα καλά βρασμένη.
Τουλάχιστον σαν ταραντούλα μετά από παντοφλιά.:p
 





bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Μρε κοπέλια , ηβαλα μιαολια κουνουπιδι νεροβραστο να ψηνεται - ηβρηκα και κατι φλωρινης και τσι βαλα μεσα ... ηντα δα βγει αραγες ?
και ανε βγει πραμα , με λαδολεμονο δα τρωετε ?
Γιατί να μη τρώγεται?
Ειλικρινά, θα σβήνω όλα τα posts που αναφέρονται στο ηλίθιο αυτό φυτό. :hunter:
Τι τραβάς και εσύ βρε ψυχούλα.... :roflmao: :roflmao:
 

D

Deleted member 23222

Guest
Aφήστε ρε παιδιά επιτέλους τις μπάμιες..
Ας μιλήσουμε για αγκινάρες!!!
Ωραίο επίσης!!!
Δεν ξέρω να καθαρίζω τις φρέσκιες, κι εδώ υπάρχουν κατεψυγμένες σπάνιες φορές,κι από Αίγυπτο που σιχαίνομαι να τρώω.(δικαίως ή αδίκως δεν με απασχολεί)
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top