Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;



D

Deleted member 23222

Guest
Πήγα το πρωί Super Market για τις ημερήσιες προμήθειες κι έφυγα με αρκετές εναλλακτικές για μεσημεριανό. Όσο ήμουν μέσα μιλούσα στο τηλέφωνο περπατώντας και όταν έκλεισα αντελήφθην ότι ήμουν στο τμήμα του διαβόλου όπως φαίνεται από την κάτωθι photo. :biggrin:

View attachment 146769
- είσαι καλύτερα τώρα ; . . . :o
Eπειδή το βλέπω να σπάει ο διάολος το ποδάρι του, κι επειδή δεν έχετε τη στοιχειώδη εμπειρία, να διαβάζετε τη συσκευασία που αναφέρει χώρα προέλευσης του προιόντος... :tongue:

Αποφύγετε τις Αιγύπτου...για να είναι η πρώτη σας φορά, αξέχαστη... :p
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
Eπειδή το βλέπω να σπάει ο διάολος το ποδάρι του, κι επειδή δεν έχετε τη στοιχειώδη εμπειρία, να διαβάζετε τη συσκευασία που αναφέρει χώρα προέλευσης του προιόντος...


- εμπειρία σε μπάμιες ; . . .


Αποτέλεσμα εικόνας για mr spock fascinating
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Eπειδή το βλέπω να σπάει ο διάολος το ποδάρι του, κι επειδή δεν έχετε τη στοιχειώδη εμπειρία, να διαβάζετε τη συσκευασία που αναφέρει χώρα προέλευσης του προιόντος... :tongue:

Αποφύγετε τις Αιγύπτου...για να είναι η πρώτη σας φορά, αξέχαστη... :p

Νομίζω αγκινάρες Αιγύπτου έχει ο Αίνος, έχει και μπάμιες;;
Post automatically merged:

Χρήστο, παρέα μικροί όταν ήμασταν πετούσαμε πέτρες σε τσουκνίδες και αυτές εκτόξευαν τους καρπούς τους (ή κάτι τέτοιο), αυτές οι τσουκνίδες ήταν άγριες ε;;
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
Χρήστο, παρέα μικροί όταν ήμασταν πετούσαμε πέτρες σε τσουκνίδες και αυτές εκτόξευαν τους καρπούς τους (ή κάτι τέτοιο), αυτές οι τσουκνίδες ήταν άγριες ε;;
- όχι . . . αξιοπρεπείς ήσαν
 

D

Deleted member 23222

Guest
Λοιπόν σήμερα θα φτιάξω δυό "συνταγές".
1η.



2η.Την 1η :p

 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Νομίζω αγκινάρες Αιγύπτου έχει ο Αίνος, έχει και μπάμιες;;
Post automatically merged:

Χρήστο, παρέα μικροί όταν ήμασταν πετούσαμε πέτρες σε τσουκνίδες και αυτές εκτόξευαν τους καρπούς τους (ή κάτι τέτοιο), αυτές οι τσουκνίδες ήταν άγριες ε;;
αυτες ειναι αγριες

1575991850131.png
 


D

Deleted member 23222

Guest
αυτες ειναι αγριες

View attachment 146795
Τι θα πει άγριες και ήμερες ρε Μπρέτσο?
Οι ήμερες, είναι καλλιεργήσιμες?
Post automatically merged:

Έτοιμα και τα ρεβίθια..... Αυτά που μουλιαζαν από χθες.... :biggrin:
View attachment 146805
Φώτο από το σερβίρισμα αργότερα.... :smile:
Από χθες βρε άσχιετε??:p,35 ώρες στο νερό??

Τσάμπα τα έβρασες.

Με το σεσουάρ 2 λεπτά , κι έτοιμα...:p
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Τι θα πει άγριες και ήμερες ρε Μπρέτσο?
Οι ήμερες, είναι καλλιεργήσιμες?
Post automatically merged:


Από χθες βρε άσχιετε??:p,35 ώρες στο νερό??

Τσάμπα τα έβρασες.

Με το σεσουάρ 2 λεπτά , κι έτοιμα...:p
Βαρέθηκα ρε συ..... :biggrin: :biggrin: :biggrin:
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Όχι, καλά έκανε τα ρεβύθια θέλουν το λιγότερο 12-14 ώρες μούλιασμα, κι εγώ δυόμιση πιάτα ρεβίθια έφαγα μία σπανακόπιτα μία πιατέλα σαλάτα (αγγούρι ντομάτα κρεμμύδι ρίγανη ελιές φέτα ελαιόλαδο για παπάρες) τρεις μπανάνες ένα μήλο και τώρα δεν αισθάνομαι πολύ καλά.. o_O
 

D

Deleted member 23222

Guest
Όχι, καλά έκανε τα ρεβύθια θέλουν το λιγότερο 12-14 ώρες μούλιασμα, κι εγώ δυόμιση πιάτα ρεβίθια έφαγα μία σπανακόπιτα μία πιατέλα σαλάτα (αγγούρι ντομάτα κρεμμύδι ρίγανη ελιές φέτα ελαιόλαδο για παπάρες) τρεις μπανάνες ένα μήλο και τώρα δεν αισθάνομαι πολύ καλά.. o_O
Μήπως σε πείραξε το αγγούρι... :p
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
Όχι, καλά έκανε τα ρεβύθια θέλουν το λιγότερο 12-14 ώρες μούλιασμα, κι εγώ δυόμιση πιάτα ρεβίθια έφαγα μία σπανακόπιτα μία πιατέλα σαλάτα (αγγούρι ντομάτα κρεμμύδι ρίγανη ελιές φέτα ελαιόλαδο για παπάρες) τρεις μπανάνες ένα μήλο και τώρα δεν αισθάνομαι πολύ καλά.. o_O
- μην ανησυχείς, το μήλο είναι χορευτικό
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Χρήστο, παρέα μικροί όταν ήμασταν πετούσαμε πέτρες σε τσουκνίδες και αυτές εκτόξευαν τους καρπούς τους (ή κάτι τέτοιο), αυτές οι τσουκνίδες ήταν άγριες ε;;
Αυτά;


 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Τι θα πει άγριες και ήμερες ρε Μπρέτσο?
Οι ήμερες, είναι καλλιεργήσιμες?
Τις άγριες θα τις βρεις συνήθως σε βαλτωδες περιοχές, ο κορμός είναι σκληρός και τα αγκάθια πιο μεγάλα όπως και τα φύλα, χαρακτηριστικό είναι ότι έχουν 2 με 3 φορές μεγαλύτερο μπόι σε σχέση με τις βρώσιμες.
Υπάρχει καλλιέργεια τσουκνίδας κυρίως για παρασκευή φαρμακευτικών προϊόντων
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top