Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.814
Όχι, καλά έκανε τα ρεβύθια θέλουν το λιγότερο 12-14 ώρες μούλιασμα, κι εγώ δυόμιση πιάτα ρεβίθια έφαγα μία σπανακόπιτα μία πιατέλα σαλάτα (αγγούρι ντομάτα κρεμμύδι ρίγανη ελιές φέτα ελαιόλαδο για παπάρες) τρεις μπανάνες ένα μήλο και τώρα δεν αισθάνομαι πολύ καλά.. o_O
Τα Ρεβίθια κάθονται σαν τσιμέντο στο στομάχι, τα ίδια τραβάω και εγώ κάθε φορά, μόλις ξεκινήσει η εξαέρωση θα νιώσεις καλύτερα.
Ως τόσο στυψε ένα λεμόνι και θα νιώσεις καλύτερα!
 




Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Τις άγριες θα τις βρεις συνήθως σε βαλτωδες περιοχές, ο κορμός είναι σκληρός και τα αγκάθια πιο μεγάλα όπως και τα φύλα, χαρακτηριστικό είναι ότι έχουν 2 με 3 φορές μεγαλύτερο μπόι σε σχέση με τις βρώσιμες.
Υπάρχει καλλιέργεια τσουκνίδας κυρίως για παρασκευή φαρμακευτικών προϊόντων

Τα Ρεβίθια κάθονται σαν τσιμέντο στο στομάχι, τα ίδια τραβάω και εγώ κάθε φορά, μόλις ξεκινήσει η εξαέρωση θα νιώσεις καλύτερα.
Ως τόσο στυψε ένα λεμόνι και θα νιώσεις καλύτερα!





Τα Ρεβίθια κάθονται σαν τσιμέντο στο στομάχι, τα ίδια τραβάω και εγώ κάθε φορά, μόλις ξεκινήσει η εξαέρωση θα νιώσεις καλύτερα.
Ως τόσο στυψε ένα λεμόνι και θα νιώσεις καλύτερα!





Πλάκα κάνω, το στομάχι μου είναι σαν της ύαινας χωνεύω τα πάντα, ωστόσο θα δοκιμάσω να φάω ένα πιάτο με λεμόνι να δω πώς θα είναι, συνήθως μόνο στις φακές έβαζα λεμόνι, α και φρέσκα λεμόνια από δύο λεμονιές που έχουμε. ;)
 





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Έτσι μας έλεγαν......
Αν και δεν πρέπει προφανώς να σου μπει στα μάτια, όπου βρω τα καλοκαίρια πρέπει να σκάσω όσα είναι έτοιμα. :biggrin: :redface:
 








Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
View attachment 146812
Ρεβίθια, λακέρδα και ελιές......
Εύγε νέε μου!!
Post automatically merged:

Αν ένας τυχαίος επισκέπτης διαβάσει τις τελευταίες σελίδες του νήματος, θα νομίζει ότι είμαστε φόρουμ επαρχιακού ΚΑΠΗ.
Κάποιος να τον πετάξει αυτόν έξω από το θρεντ..
Post automatically merged:

Αν δεν παίξεις με τα μπαλάκια δεν μπορείς να γνωρίζεις την ικανοποίηση που προσφέρουν. :p
Αυτή η ατακα πιάνει αν την πω σε γκομενακι?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.562
Μηνύματα
2.865.637
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top