Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.229
Reaction score
41.871
Αυτό το ψήσιμο μου θυμίζει χασαποταβέρνα των 80s.
Δώρο τα καρφιά για τη σόλα. :biggrin:
Δεν ήταν σόλα, ήταν σολίτσα ήθελε προκάκια όχι πρόκες :p
Εμένα έτσι μ'αρέσει, έστω και λίγο κόκκινο να είναι επιστρέφει για ψήσιμο.
 


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Μάλιστα, *ρχίδι@ φαγητό δηλαδή. :rolleyes:

Επειδή έχεις επαναλάβει κάμποσες φορές την λέξη "νέοπας" και συνώνυμές της από περιέργεια είδα το προφίλ σου και έκανες λογαριασμό το 2010, απλώς να ξέρεις πως υπάρχουν πολλοί παλαιότεροι από εσένα σε αυτό το site που και ευγενικοί είναι και έχουν προσφέρει με τις γνώσεις και την εμπειρία τους γύρω από το θεματικό αντικείμενο που δραστηριοποιείται η εν λόγω ιστοσελίδα.
Ένας από αυτούς είναι και ο Κώστας Εαρ που τον έχω "ενοχλήσει" αρκετές φορές για αστεία πράγματα ποτέ όμως δεν έδειξε να δυσανασχετεί η να υιοθετεί στάση υπεροψίας.
Και σίγουρα θα υπάρχουν αρκετοί άλλοι ακόμη..
Επίσης, στο προφίλ σου είδα ότι έχεις δεχτεί 15 warnings για ανάρμοστη/προκλητική/προσβλητική συμπεριφορά καθώς και για trolling/flaming οπότε θα αγνοήσω οποιοδήποτε σχόλιο γίνει στο εξής εκ μέρους σου.
Άλλο η καλοπροαίρετη πλάκα κι άλλο αυτό που κάνεις.
Καλή όρεξη και καλά μυαλά. :)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.723
Reaction score
83.478
Μάλιστα, *ρχίδι@ φαγητό δηλαδή. :rolleyes:

Επειδή έχεις επαναλάβει κάμποσες φορές την λέξη "νέοπας" και συνώνυμές της από περιέργεια είδα το προφίλ σου και έκανες λογαριασμό το 2010, απλώς να ξέρεις πως υπάρχουν πολλοί παλαιότεροι από εσένα σε αυτό το site που και ευγενικοί είναι και έχουν προσφέρει με τις γνώσεις και την εμπειρία τους γύρω από το θεματικό αντικείμενο που δραστηριοποιείται η εν λόγω ιστοσελίδα.
Ένας από αυτούς είναι και ο Κώστας Εαρ που τον έχω "ενοχλήσει" αρκετές φορές για αστεία πράγματα ποτέ όμως δεν έδειξε να δυσανασχετεί η να υιοθετεί στάση υπεροψίας.
Και σίγουρα θα υπάρχουν αρκετοί άλλοι ακόμη..
Επίσης, στο προφίλ σου είδα ότι έχεις δεχτεί 15 warnings για ανάρμοστη/προκλητική/προσβλητική συμπεριφορά καθώς και για trolling/flaming οπότε θα αγνοήσω οποιοδήποτε σχόλιο γίνει στο εξής εκ μέρους σου.
Άλλο η καλοπροαίρετη πλάκα κι άλλο αυτό που κάνεις.
Καλή όρεξη και καλά μυαλά. :)
Μην ασχολείσαι με αυτόν. Είναι Αφρικανός αληταράς και εκμεταλλεύεται τις διεθνείς συνθήκες για να μένει στο απυρόβλητο. 8-)
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Μην ασχολείσαι με αυτόν. Είναι Αφρικανός αληταράς και εκμεταλλεύεται τις διεθνείς συνθήκες για να μένει στο απυρόβλητο. 8-)
Άσε που τα "τσιμπάει" από τον Σορος.... (Πως διάολο λέγεται....) :confused:
 

D

Deleted member 23222

Guest
Μάλιστα, *ρχίδι@ φαγητό δηλαδή. :rolleyes:

Επειδή έχεις επαναλάβει κάμποσες φορές την λέξη "νέοπας" και συνώνυμές της από περιέργεια είδα το προφίλ σου και έκανες λογαριασμό το 2010, απλώς να ξέρεις πως υπάρχουν πολλοί παλαιότεροι από εσένα σε αυτό το site που και ευγενικοί είναι και έχουν προσφέρει με τις γνώσεις και την εμπειρία τους γύρω από το θεματικό αντικείμενο που δραστηριοποιείται η εν λόγω ιστοσελίδα.
Ένας από αυτούς είναι και ο Κώστας Εαρ που τον έχω "ενοχλήσει" αρκετές φορές για αστεία πράγματα ποτέ όμως δεν έδειξε να δυσανασχετεί η να υιοθετεί στάση υπεροψίας.
Και σίγουρα θα υπάρχουν αρκετοί άλλοι ακόμη..
Επίσης, στο προφίλ σου είδα ότι έχεις δεχτεί 15 warnings για ανάρμοστη/προκλητική/προσβλητική συμπεριφορά καθώς και για trolling/flaming οπότε θα αγνοήσω οποιοδήποτε σχόλιο γίνει στο εξής εκ μέρους σου.
Άλλο η καλοπροαίρετη πλάκα κι άλλο αυτό που κάνεις.
Καλή όρεξη και καλά μυαλά. :)
Eάν μετά από φατσούλες, γελάκια ,και από την όλη συζήτηση, συμπέρανες ότι κάνω κάτι άλλο εκτός από χιούμορ, δεκτόν.
Αυτός είναι ο χαρακτήρας μου, δεν αλλάζει...

Εάν έχεις απορία στα Πολιτικά, και ξέρω και να στην απαντήσω, έλα από εκεί, όσο υπάρχει κάτι ξεκλείδωτο...Προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις...

Στον ήχο είναι πολλοί, πάρα πολλοί καλύτεροι να σου δώσουν συμβουλές και ορθά επέλεξες τον συγκεκριμένο μεταξύ άλλων. (στο λέω, επειδή είσαι νέος :tongue: )
Μην ασχολείσαι με αυτόν. Είναι Αφρικανός αληταράς και εκμεταλλεύεται τις διεθνείς συνθήκες για να μένει στο απυρόβλητο. 8-)
Μπα, μάλλον νοιώθω προιόν εκμετάλλευσης, γιατί απολύτως δωρεάν μένει και κάτι σοβαρό να διαβάσεις κανείς στα κλειδωμένα...;)
Ότι προλαβαίνουμε βέβαια...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.229
Reaction score
41.871
Γιατί θίχτηκες ρε συ Φάνη?
Πλακιτσα παίζει, μη τρελαίνεσαι και εγώ το πρωί πλάκα σε έκανα...άμα είναι έτσι τι να πω και εγω?
Ούτε έχω βοηθήσει ούτε με έχουν βοηθήσει, όποιος θέλει βέβαια τη συνταγή με τις μπάμιες...Πολύ ευχαρίστως :roflmao:
 
Last edited:

D

Deleted member 23222

Guest
Άσε που τα "τσιμπάει" από τον Σορος.... (Πως διάολο λέγεται....) :confused:
Κάνει και παρέα με κομμουνιστές, μαύρους, μαύρες, μουσουλμάνους κι άλλα ανατρεπτικά στοιχεία της πατροπαράδοτης Ελληνικής μας αποτέτοιας :tongue:
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Μάλιστα, *ρχίδι@ φαγητό δηλαδή. :rolleyes:

Επειδή έχεις επαναλάβει κάμποσες φορές την λέξη "νέοπας" και συνώνυμές της από περιέργεια είδα το προφίλ σου και έκανες λογαριασμό το 2010, απλώς να ξέρεις πως υπάρχουν πολλοί παλαιότεροι από εσένα σε αυτό το site που και ευγενικοί είναι και έχουν προσφέρει με τις γνώσεις και την εμπειρία τους γύρω από το θεματικό αντικείμενο που δραστηριοποιείται η εν λόγω ιστοσελίδα.
Ένας από αυτούς είναι και ο Κώστας Εαρ που τον έχω "ενοχλήσει" αρκετές φορές για αστεία πράγματα ποτέ όμως δεν έδειξε να δυσανασχετεί η να υιοθετεί στάση υπεροψίας.
Και σίγουρα θα υπάρχουν αρκετοί άλλοι ακόμη..
Επίσης, στο προφίλ σου είδα ότι έχεις δεχτεί 15 warnings για ανάρμοστη/προκλητική/προσβλητική συμπεριφορά καθώς και για trolling/flaming οπότε θα αγνοήσω οποιοδήποτε σχόλιο γίνει στο εξής εκ μέρους σου.
Άλλο η καλοπροαίρετη πλάκα κι άλλο αυτό που κάνεις.
Καλή όρεξη και καλά μυαλά. :)
Ελα βρε.... Πλάκα σου κάνει.... :smile:
Κι εμένα έτσι με λέει.... "Νεοπα", αλλά το διασκεδάζω..... Του την έχω "στημένη" βέβαια εγώ..... :sneaky:
Μην φρικάρεις δες τι γίνεται μεταξύ μελών στα άλλα θέματα.... Απο πλάκα άλλο τίποτα....
Δεν είναι κακό πάντως να λέμε τι μας ενοχλεί.... Καλά κάνεις, απλά πολλές φορές θεωρούμε λανθασμένα ότι ο άλλος δέχεται το χιούμορ.....
:drinks:
Υ. Γ... Άκου νεοπας εγώ..... Εγώ που έχω 1000+ ποσταρισματα στο αβουσαιτ..... :gamer:
 

D

Deleted member 23222

Guest
Υ. Γ... Άκου νεοπας εγώ..... Εγώ που έχω 1000+ ποσταρισματα στο αβουσαιτ..... :gamer:
Εσύ δεν είσαι νέοπας.
Ψαράς είσαι...

Η άλλη η μουλωχτή η ανατρεπτικιά, είναι παλιά πτάνα σουπιά, που βαράει και χάνεται... :laugh:
 





bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.229
Reaction score
41.871
Είπα κι εγώ... "κάθε μέρα" μπάμιες φτιάχνει;;!!.. :p
Όχι άλλα μια αναστάτωση παίζει με κάθε νέο ποστ από εμένα, είπα αυτή τη φορά να είμαι πιο προσεκτικός!!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.912
Reaction score
41.170
Ούτε έχω βοηθήσει ούτε με έχουν βοηθήσει, όποιος θέλει βέβαια τη συνταγή με τις μπάμιες...Πολύ ευχαρίστως :roflmao:
ΜΙα συνταγή για τον τραχανά (τις αναλογίες βασικά) που έχουμε ζητήσει εδώ και καιρό θα γίνει κάτι ή περιμένεις να γράψεις για τις μπάμιες πρώτα; (όχι ότι μας πειράζει δηλαδή να βάλεις και τις δύο)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.229
Reaction score
41.871
ΜΙα συνταγή για τον τραχανά (τις αναλογίες βασικά) που έχουμε ζητήσει εδώ και καιρό θα γίνει κάτι ή περιμένεις να γράψεις για τις μπάμιες πρώτα; (όχι ότι μας πειράζει δηλαδή να βάλεις και τις δύο)
Αλήθεια...?
Δεν το πρόσεξα, ζητώ συγγνώμη, θα επανορθώσω!!
Προσωπικά τρώω μόνο αυτό που φτιάχνω, τα αποτελέσματα με τους έτοιμους του μάρκετ είναι πολύ απογοητευτικά.
Η πρώτη ύλη παίζει τεράστιο ρόλο γιατί ουσιαστικά δεν είναι και πολλά τα υλικά ώστε να το σώσεις κάπως...
Ως τόσο για 2 χορταστικα πιάτα θα χρειαστείς 6-7 κουταλιές της σούπας τραχανά, μια ντομάτα μεγάλη στο τρίφτη, 4-5 κουταλιές της σούπας λάδι και αλάτι.
Βάζεις πρώτα τη ντομάτα να σωταριστεί, προσθέτεις ζεστό νερό και μόλις πάρει βράση ρίχνεις το τραχανά το αλάτι και το λάδι.
Χαμηλωνεις τη φωτιά και έχεις το νου σου στο νερό, μόλις αρχίσει να χυλωνει προσθέτεις λίγο καυτό νερό, σε 30 λεπτά ~ είναι έτοιμος.
Στο νερό δεν υπάρχει μπούσουλας γιατί ανάλογα το τραχανά θα χρειαστεί και το ανάλογο νερό.
Όλα τα παραπάνω αφορούν το γλυκό τραχανά.
Για το ξινό ισχύουν όλα τα παραπάνω εκτός της ντομάτας.
Καλή όρεξη!! :drinks:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.866.472
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top