Τι ρολόι φοράς;

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.322
Λάτρης των ρολογιών χειρός, αναλογικών αλλά και ψηφιακών.
Θα ξεκινήσω με ένα αγαπημένο.
Τα G-Shock είναι αδιαμφισβήτητα Ρολόγια που φτιάχνονται για πολύ σκληρές συνθήκες, έχουν περάσει αρκετά από τον αριστερό καρπό, ένα όμως έχει ξεχωρίσει.
Είναι ραδιοελεγχόμενο, touch solar με τριπλό αισθητήρα.
Η ναυαρχίδα της προηγούμενης γενιάς της Casio
G-Shock Rangeman GW9400

20171007_205918-01.jpeg
20171008_181846-01.jpeg
20181108_130835-01.jpeg
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
μυριζει ψηφιακιλα δεν μου αρεσει , εγω ειμαι του αναλογικου του αγνου που χανει δευτερολεπτα καθε μερα αλλα κανω το κομματι μου υψηλης ωρολογοποιιας ,

φωναχτε γρηγορα εκεινον με το παπακι στην αττικη οδο παρακαλω, πως τον λενε τον ξεχασα!
Post automatically merged:

Λεανδρεεεεεεεεεεεεεεεε που εισαι καμαρι μου;;;;;;;;;;;;
 

Attachments



Μηνύματα
204
Reaction score
461
Εγώ παραμένω λάτρης των δεικτών/αναλογικών και ιδιαίτερα των ρολογιών "περιπέτειας" το everyday μου ειναι το Timex Expedition compass. Το καμάρι μου, το οποίο το βλέπει περισσότερο η θήκη του πapa ο καρπός μου είναι το Tissot t-touch
 

Attachments


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.322
μυριζει ψηφιακιλα δεν μου αρεσει
Για κάθε μέρα και για βρώμικες δουλειές μια χαρά είναι βρε τα ψηφιακά και ειδικά τα G-Shock.
Έχω ρημάξει αρκετές μεταλλικές κάσες
σε αναλογικά ρολογια πάνω στη δουλειά.
Εδώ άλλο ένα ghock GA-110TS 1A4
Και αυτό αγαπημένο και πολύ φορεμένο όλα αυτά τα χρόνια, το μόνο που ζητάει είναι μια μπαταρία κάθε 4 χρόνια

20191001_163522.jpg
 


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
μυριζει ψηφιακιλα δεν μου αρεσει , εγω ειμαι του αναλογικου του αγνου που χανει δευτερολεπτα καθε μερα αλλα κανω το κομματι μου υψηλης ωρολογοποιιας ,

φωναχτε γρηγορα εκεινον με το παπακι στην αττικη οδο παρακαλω, πως τον λενε τον ξεχασα!
Post automatically merged:

Λεανδρεεεεεεεεεεεεεεεε που εισαι καμαρι μου;;;;;;;;;;;;
Hublot!!!!!!!

Ρεπλικα ε;8-)
 


Μηνύματα
252
Reaction score
645
Βι
μυριζει ψηφιακιλα δεν μου αρεσει , εγω ειμαι του αναλογικου του αγνου που χανει δευτερολεπτα καθε μερα αλλα κανω το κομματι μου υψηλης ωρολογοποιιας ,

φωναχτε γρηγορα εκεινον με το παπακι στην αττικη οδο παρακαλω, πως τον λενε τον ξεχασα!
Post automatically merged:

Λεανδρεεεεεεεεεεεεεεεε που εισαι καμαρι μου;;;;;;;;;;;;
Big Bang είναι αυτό;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.876
Reaction score
20.367
Οι μισές φωτογραφίες δεν φαίνονται. Τις πταίει;
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Το δικό μου από το 2005 που το αγόρασα, το φοράω κάθε μέρα. Citizen Eco-Drive Titanium Skyhawk Chronograph (JR3060-59F)
Είναι από τιτάνιο, 105 γραμμάρια, η μαύρη επιφάνεια στην όψη του είναι ηλιακός συλλέκτης που φορτίζει τη μπαταρία και δείχνει την ώρα σε 30 πόλεις, με το πάτημα ενός κουμπιού.
Η φωτογραφία είναι από εμένα, όταν το ρολόι το είχα ήδη 8 χρόνια (2013)



Στο μέλλον κάποια στιγμή θέλω ένα OMEGA SEAMASTER 300M μπλε, περίπου 10ετίας.
 




D

Deleted member 23222

Guest
Προσωπικά βαριέμαι να φοράω το ίδιο ρολόι πολλά χρόνια, από την άλλη η κλασική ωρολογοποιία, ως κομμάτι ενός κλασικού κόσμου που περνάει από γενιά σε γενιά, με ελκύει.
Αλλά αυτά δεν τα φοράς καθημερινά, ιδιαίτερα εάν η δουλειά σου, σχεδόν το "απαγορεύει".

Οπότε από τα φθηνά , έχω μετά από αρκετά μοντέλα καταλήξει κι εγώ σε "αναλογικά" G shock, που τα θεωρώ best value
 




D

Deleted member 23222

Guest
Ρολογάρα!!
Για τα λεφτά του.

Φοράει ένα "βασικό" μηχανισμό της ΕΤΑ (2834-2), όπου τον φορούν και λίγο ακριβότερα μοντέλα.

Οι χρονογράφοι όμως της HAMILTON, βασίζονται σε έναν από τους καλύτερους μηχανισμούς της αγοράς, με ένα "αξιοπρεπέστατο" περιτύλιγμα, και με τιμή χώμα, σε σχέση με παίκτες που πουλάνε "μούρη" σε πολλαπλάσια χρήματα με τον ίδιο (βασικό) μηχανισμό...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.631
Reaction score
83.116
Μεγάλη κουβέντα τα ρολόγια. Ανήκω στους χαϊεντάδες (μαζί με τον zizik).
Παλιότερα είχα χόμπι τα καλά ρολόγια. Πλέον έχω κρατήσει 3.
Και 2-3 ηλεκτρονικά μόνο για την ώρα της άσκησης.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.378
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top