Τι ρολόι φοράς;

Reaction score
207
Γιατί όχι, θα ζαλιστούν; :biggrin: Όλα τα χτυπήματα που δέχονται καθημερινά τι κάνουν;
Μόνο όποτε μου πέφτουν στη μπανιέρα ή σε πλάκες/πλακάκια τρέχω για αυτόματους. Κάθε 2-3 χρόνια... :cry:

Αν πάντως δω διαφορά θα την αναφέρω. Μπορεί να φρεσκαρίστηκαν τα λαδάκια και να γλυτώσουμε τα services. :roflmao:
υπάρχουν κι αντίθετες απόψεις, αναφέρω καποιες γιατί το πλυντηριο υπερηχων που ειχα ανεφερα απο τον κατασκευαστη να μην τοποθετω αυτοματα και μηχανικα ρολογια μεσα. ολοκληρα.

https://www.kemet.co.uk/blog/cleaning/ultrasonic-cleaning-watches

https://www.quora.com/Is-it-okay-to-put-an-automatic-movement-watch-in-an-ultrasonic-cleaner

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Reaction score
70.536
Τα είχα διαβάσει παλιότερα. Όλοι αναφέρονται στο αδιάβροχο του θέματος και κανείς δεν παραθέτει στοιχεία για μηχανισμούς, μόνο γενικά "μηντοκανεισθακαεί" χωρίς στοιχεία.

Εδώ εμείς κάνουμε επιστημονική έρευνα, θα είναι όλα ΟΚ μετά απο έναν μήνα ή θα πάμε για 6 services και θα κλαίμε; :biggrin:

Τα τέσσερα βέβαια έχουν πολλάαα χρόνια να κάνουν σέρβις και είναι ευκαιρία. :tongue:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Reaction score
68.714
Τα είχα διαβάσει παλιότερα. Όλοι αναφέρονται στο αδιάβροχο του θέματος και κανείς δεν παραθέτει στοιχεία για μηχανισμούς, μόνο γενικά "μηντοκανεισθακαεί" χωρίς στοιχεία.

Εδώ εμείς κάνουμε επιστημονική έρευνα, θα είναι όλα ΟΚ μετά απο έναν μήνα ή θα πάμε για 6 services και θα κλαίμε; :biggrin:

Τα τέσσερα βέβαια έχουν πολλάαα χρόνια να κάνουν σέρβις και είναι ευκαιρία. :tongue:
Προτιμώ να μη δουλεύει το ρολόι παρά να έχει μάκα στις εσοχές. Κι ας μη φαίνεται. Αυτός ήταν κι ο κύριος λόγος που δεν συμπαθούσα τα jubilee μπρασελέ. Μία οδοντόβουρτσα σε κάθε καθάρισμα χαλούσα για να τα φέρω σε καλή κατάσταση. :biggrin:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Reaction score
70.536
jubilee μπρασελέ.
Το μυστικό είναι να μην λερωθεί ποτέ πολύ και να πλένεται συχνά με σαπουνάδες απ' τ' @@. :biggrin:
Το έχω απο το '84 και έβγαλε αντίστοιχη βρώμα με τα πολύ νεότερα Oyster μπρασλέ.
Τα παλιότερα απ' το δικό μου Jubilee ήταν χειρότερα αφού ήταν τελείως ανοιχτά ενώ το δικό μου μόνο στη μέση, και τα καινούρια πολύ καλύτερα γιατί είναι όλα τα κομμάτια κλειστά.

Staff online

• abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
166.799
Members
37.128
Νεότερο μέλος
ans_mike