"Το Κακό 2: Στην εποχή των ηρώων"

Μηνύματα
18
Reaction score
2
Πριν από περίπου 2,5 χρόνια μια παρέα φίλων, με ελάχιστα μέσα και με μόλις 10.000 ευρώ, έφτιαξαν την πρώτη ελληνική splatter ταινία, "Το Κακό".
Το sequel της μοναδικης ειναι στα γυρισματα ! O Γιώργος Νούσσιας και το τιμ του, αποφάσισαν να κάνουν το sequel, με τίτλο "Το Κακό 2: Στην εποχή των ηρώων", το οποίο πάει για... μεγαλύτερα πράγματα, αφού το μπάτζετ αυξήθηκε αισθητά (ενισχύθηκε με 100.000 ευρώ από το Ελληνικό Κέντρο Κινηματογράφου και είναι παραγωγή της Αudio Visual), ενώ από το κάστ ξεχωρίζει ένα μεγάλο όνομα. Αυτό του, ελληνικής καταγωγής, Billy Zane, ο οποίος έχει μεγάλη θητεία στο Χόλιγουντ με ταινίες όπως το "The Phantom" και το "Femme Fatale", αλλά και το Οσκαρικό "Titanic". Τα γυρίσματα βρίσκονται σε εξέλιξη και αναμένεται να ολοκληρωθούν τελη Οκτώβριου. Η ταινία θα κυκλοφορήσει τον Σεπτεμβρη του 2009 αφού πρώτα ολοκληρωθεί το στάδιο του μοντάζ, και των ειδικών εφέ, οπου οι δημιουργοί της θα δώσουν ιδιαίτερη βάση.Ειδικα εφε φυσικα απο Αλαχουζοι Brothers,the one and only !!!

set visit : http://www.spike.com/video/to-kako-2-set-visit/3043907

official site : www.tokako.gr


αναμενουμε με αγωνια
 

Attachments


Μηνύματα
4.115
Reaction score
3.663
Απάντηση: "Το Κακό 2: Στην εποχή των ηρώων"

Μπράβο επιτέλους να δοθούν και κάποιες ευκαιρίες σε Έλληνες δημιουργούς.
 

Μηνύματα
1.155
Reaction score
7
Απάντηση: "Το Κακό 2: Στην εποχή των ηρώων"

Φοβερή η τελευταία σκηνή της πρώτης ταινίας με την πανοραμική εικόνα του γηπέδου της Ριζούπολης (νομίζω) να κατακλυζεται από ζόμπι!
 

Μηνύματα
1.479
Reaction score
106
Απάντηση: "Το Κακό 2: Στην εποχή των ηρώων"

παιζει ενας φιλος μου κομπαρσος ζομπι!δεν εχω δει την πρωτη για να εκφερω γνωμη αλλα θα την δω συντομα!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.671
Μηνύματα
2.871.681
Members
37.930
Νεότερο μέλος
axil
Top