Υγιέστατο κεφίρ αναζητά νέους γονείς για υιοθεσία

Μηνύματα
462
Reaction score
346
Ώς παλιός πρόσκοπος είπα να (ξανα)κάνω την καλή μου πράξη. Έχω λοιπόν μπόλικο καλοθρεμένο μύκητα κεφίρ να χαρίσω στους πρώτους 10 που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον. Το έχω ξανακάνει και σε άλλα φόρουμ που είμαι μέλος:

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/27641-Χαρίζω-ΚΕΦΙΡ?highlight=

http://www.cyclist-friends.gr/showthread.php?23791-Χαρίζω-κεφίρ

Για όσους δεν ξέρουν τι πράμα είναι αυτό το κεφίρ μή με ταλαιπωρείτε γέρο άνθρωπο, κάντε ένα κόπο και διαβάστε στα παραπάνω links. Είχα ανεβάσει και φωτό της όλης διαδικασίας παρασκευής σπιτικού κεφίρ.

Ά, και επειδή είμαι στο νησί της μαστίχας, θα γίνουν τα 10 βαζάκια ένα δέμα που θα πάει ένας από αυτούς που ενδιαφέρονται να το παραλάβει από την αποθήκη της μεταφορικής Χίου στο Ρέντη και μετά θα τα μοιράσετε μεταξύ σας.

Εννοείται παραδοσιακά, τα έξοδα αποστολής του δέματος δικά μου...
 


Μηνύματα
462
Reaction score
346
Πρώτος τυχερός ο argi!

Παιδιά επειδή πνίγομαι στη δουλειά, αποχωρώ και θα ξαναμπώ στο φόρουμ αύριο πρωί.

Τη λίστα με τους 10 (ή περίπου 10) θα τη φτιάξουμε αύριο με την αυγούλα.

Φιλάκια!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
Μπράβο για την προσφορά σου φίλε mipi. Παρακολουθώ από την αρχή του το thread στο cyclist.gr και η απήχησή του ήταν μεγάλη.
Δεν θέλω μύκητα, βρίσκω όποτε χρειάζομαι.
 

Μηνύματα
462
Reaction score
346
Μπράβο για την προσφορά σου φίλε mipi. Παρακολουθώ από την αρχή του το thread στο cyclist.gr και η απήχησή του ήταν μεγάλη.
Δεν θέλω μύκητα, βρίσκω όποτε χρειάζομαι.
Νά 'σαι καλά.
 




Μηνύματα
462
Reaction score
346
Τα κεφιράκια βρήκαν επιτέλους τους γονείς που έψαχναν απεγνωσμένα. Από σήμερα ήδη βρίσκονται στην αποθήκη της μεταφορικής και περιμένουν εναγωνίως τη παραλαβή και το ...γαλατάκι τους γιατί πεινάνε.

Καλά θρέμματα!
 

Μηνύματα
462
Reaction score
346
Παιδιά, για πρώτη φορά φέτος το καλοκαίρι από τον Ιανουάριο του 2007 που το φτιάχνω, μου χάλασε ο μύκητας από δική μου αμέλεια. Οι κόκκοι κεφίρ έχουν γίνει μικρότεροι από κόκκους ρυζιού και δεν πολλαπλασιάζονται.
Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν κάποιος έχει περίσεμα από υγιή μύκητα να μου έδινε. Για τον τρόπο επειδή μένω Χίο θα το αναλάβω εγώ. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.201
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top