Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορες στα PS3?

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Χαιρετώ τους φίλους συνφορουμίτες. Επειδή η εμπειρία μου στον χώρο της κονσόλας είναι λίγη, υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές στα PS3 διαφόρων χρονολογιών, δηλαδή ένα που κυκλοφόρησε τέλος του 2006 (PS3 60GB) με ένα ενός χρόνου αργότερα ή με ένα σημερινό (PS3 40GB); Οι αναβαθμίσεις firmwares δίνουν τις νέες δυνατότητες κάθε φορά ή παίζει ρόλο και το hardware της κάθε γενιάς (χρονιάς);
Ευχαριστώ γαι την προσοχή σας.
Φιλικά,
Γιάννης
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Χαιρετώ τους φίλους συνφορουμίτες. Επειδή η εμπειρία μου στον χώρο της κονσόλας είναι λίγη, υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές στα PS3 διαφόρων χρονολογιών, δηλαδή ένα που κυκλοφόρησε τέλος του 2006 (PS3 60GB) με ένα ενός χρόνου αργότερα ή με ένα σημερινό (PS3 40GB); Οι αναβαθμίσεις firmwares δίνουν τις νέες δυνατότητες κάθε φορά ή παίζει ρόλο και το hardware της κάθε γενιάς (χρονιάς);
Ευχαριστώ γαι την προσοχή σας.
Φιλικά,
Γιάννης
Λοιπόν:

Το ps3 των 40 σε σχέση με το 60:
1) Δεν έχει συμβατότητα με PS2 παιχνίδια, αλλά έχει με PS1
2) Έχει 2 USB θύρες, ενώ το 60 4
3) Μικρότερο (εννοείται) σκληρό
4) Δεν έχει card reader

Κατα τα άλλα είναι ακριβώς όμοια.
Τα updates είναι κοινά και αφορούν όλες τις εκδόσεις.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Χαιρετώ τους φίλους συνφορουμίτες. Επειδή η εμπειρία μου στον χώρο της κονσόλας είναι λίγη, υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές στα PS3 διαφόρων χρονολογιών, δηλαδή ένα που κυκλοφόρησε τέλος του 2006 (PS3 60GB) με ένα ενός χρόνου αργότερα ή με ένα σημερινό (PS3 40GB); Οι αναβαθμίσεις firmwares δίνουν τις νέες δυνατότητες κάθε φορά ή παίζει ρόλο και το hardware της κάθε γενιάς (χρονιάς);
Ευχαριστώ γαι την προσοχή σας.
Φιλικά,
Γιάννης
Οι διαφορες ειναι τρεις και αυτες θα παραμεινουν για παντα οσο υπαρχουν 2 μοντελα στην αγορα, το 60αρι και το 40αρι ή αν θελεις το μεγαλο και το μικρο.
Λεω το μεγαλο και το μικρο γιατι υπαρχει περιπτωση σε λιγο καιρο να εμφανιστει το 80αρι αλλα θα ειναι στην κατηγορια του μεγαλου δηλαδη του σημερινου 60gb.

Η πρωτη διαφορα ειναι το 60αρι παιζει παιχνιδια του ps2 ενω το 40αρι οχι.
Η δευτερη διαφορα ειναι η ελλειψη card reader στο 40αρι
Η τριτη διαφορα ειναι 2 λιγοτερα usb υποδοχες στο 40αρι και φυσικα 20gb λιγοτερα χωρητικοτητας.

Διαφορες στο software δεν υπαρχουν και δεν θα υπαρξουν και ποτε για τον απλουστατο λογο οτι οι δυνατοτητες των 2 μοντελων πρεπει να ειναι ιδιες.
 


Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Α! υπάρχει και του Δημητρόπουλου... Made In Japan διαλεγμένο με πολύ ψάξιμο και θεωρείται το πιο αξιόπιστο από τα υπόλοιπα του πλανήτη...κυκλοφόρησε ένα κομμάτι μόνο αποκλειστικά στην Πάτρα.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Α! υπάρχει και του Δημητρόπουλου... Made In Japan διαλεγμένο με πολύ ψάξιμο και θεωρείται το πιο αξιόπιστο από τα υπόλοιπα του πλανήτη...κυκλοφόρησε ένα κομμάτι μόνο αποκλειστικά στην Πάτρα.
Σωστα.
Ειναι αυτο που του το εδωσε ο ιδιος ο Kutaragi :142:
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Σωστα.
Ειναι αυτο που του το εδωσε ο ιδιος ο Kutaragi... :142:
...με αντάλαγμα την πιο αξιόπιστη Alfa Romeo του πλανήτη (πατρινιά κι αυτή)...αλλά δε μάσησε του το πήρε από τα χέρια και το έβαλε στα πόδια σαν τη Lara :138:
 

Μηνύματα
2.318
Reaction score
0
Απάντηση: Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορες στα PS3?

αναμένεται κάποιο PS3 slim ... είναι αλήθεια;
Τα άσπρα γιατί δεν κυκλοφορούν σε ΕΕ;
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορες στα PS3?

αναμένεται κάποιο PS3 slim ... είναι αλήθεια;
Τα άσπρα γιατί δεν κυκλοφορούν σε ΕΕ;
Όχι σύντομα. Είναι βέβαιο ότι θα βγει κάποια στιγμή αλλά για φέτος το βλέπω δύσκολο.
Τα άσπρα υπάρχουν μόνο στην Ιαπωνία, όπως και δεκάδες χρώματα για το PSP. Κλασσική Sony (& Nintendo).
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορες στα PS3?

Α! υπάρχει και του Δημητρόπουλου... Made In Japan διαλεγμένο με πολύ ψάξιμο και θεωρείται το πιο αξιόπιστο από τα υπόλοιπα του πλανήτη...κυκλοφόρησε ένα κομμάτι μόνο αποκλειστικά στην Πάτρα.
Σωστα.
Ειναι αυτο που του το εδωσε ο ιδιος ο Kutaragi :142:
...με αντάλαγμα την πιο αξιόπιστη Alfa Romeo του πλανήτη (πατρινιά κι αυτή)...αλλά δε μάσησε του το πήρε από τα χέρια και το έβαλε στα πόδια σαν τη Lara :138:

Θα σας πλακώσω...... :137: :138:

Πέρα από την πλάκα, αν είχατε μπροστά σας δύο κονσόλες, στην ίδια τιμή και τις ίδιες δυνατότητες, ποια θα αγοράζατε? Την Κινέζικη ή την Ιαπωνική???
Και όχι μόνο σε κονσόλες αλλά σε κάθε είδους ηλεκτρονικό.....

Πάντως και η ZZR μου είναι 100% made in Japan!!! :116: :121: :107:
 

Μηνύματα
590
Reaction score
1
Το 40ρι δεν έχει SACD όπως έχει το 60 αλλα είναι ΠΟΛΥ ποιό αθόρυβο ή το 60 που έχω δεί το έχουν σε στενό μέρος οπότε αντιλαμβάνετε υψηλή θερμοκρασία και το βεντιλατέρ του δουλεύει στο φούλ για αυτό τον λόγο αν και αμφιβάλω
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Re: Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορες στα PS3?

Θα σας πλακώσω...... :137: :138:

Πέρα από την πλάκα, αν είχατε μπροστά σας δύο κονσόλες, στην ίδια τιμή και τις ίδιες δυνατότητες, ποια θα αγοράζατε? Την Κινέζικη ή την Ιαπωνική???
Και όχι μόνο σε κονσόλες αλλά σε κάθε είδους ηλεκτρονικό.....

Πάντως και η ZZR μου είναι 100% made in Japan!!! :116: :121: :107:
:137:...Πέρα από την πλάκα έχεις δίκιο...το Made In Japan στο ταμπελάκι μιας συσκευής δίνει μια σιγουριά ότι ο ποιοτικός έλεγχος της συσκευής πριν βγεί από το εργοστάσιο έγινε με κάποια standards... Το κακό όμως είναι ότι το PS3 έχει μόνο 1 χρόνο εγγύηση :445: (φτού! φτού! να μη χρειαστούμε ποτέ Service)
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορες στα PS3?

Εγώ από το κατάστημα που το αγόρασα έχω 3 χρόνια εγγύηση!! :136:

Ως προς το θόρυβο που αναφέρει ο Αντώνης, το δικό μου δεν κάνει θόρυβο! Παρ' ότι 60άρι, αγορασμένο την πρώτη μέρα της πανευρωπαϊκής παρουσίασης.
Μπορεί να το επιβεβαιώσει άλλωστε και ο Τάσος-Υποκώδικας αυτό! :107:
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Re: Απάντηση: Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορες στα PS3?

Εγώ από το κατάστημα που το αγόρασα έχω 3 χρόνια εγγύηση!! :136:

Ως προς το θόρυβο που αναφέρει ο Αντώνης, το δικό μου δεν κάνει θόρυβο! Παρ' ότι 60άρι, αγορασμένο την πρώτη μέρα της πανευρωπαϊκής παρουσίασης.
Μπορεί να το επιβεβαιώσει άλλωστε και ο Τάσος-Υποκώδικας αυτό! :107:
Ούτε το δικό μου κάνει πάντως, παρόλο που είναι Κινέζικο!!
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορες στα PS3?

Εγώ από το κατάστημα που το αγόρασα έχω 3 χρόνια εγγύηση!! :136:
ΠΩΣ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ; :111: Θέλω και γώ 3 χρόνια!
Ως προς το θόρυβο που αναφέρει ο Αντώνης, το δικό μου δεν κάνει θόρυβο! Παρ' ότι 60άρι, αγορασμένο την πρώτη μέρα της πανευρωπαϊκής παρουσίασης.
Μπορεί να το επιβεβαιώσει άλλωστε και ο Τάσος-Υποκώδικας αυτό! :107:
Το δικό σου θα είναι με ανεμιστήρα της NMB Technologies με τα 19 πτερύγια. Τα άλλα που κάνουν αυξημένο θόρυβο είναι με ανεμιστήρα 15 πτερυγίων της Nidec Corporation. Πρέπει να βρούμε που πουλάν τον 19άρη... τι διάολο ολόκληρο blu-ray drive βρίσκεις σαν part για το PS3...έναν κwλ0ανεμιστήρα δεν μπορούμε να βρούμε;
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: Απάντηση: Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορες στα PS3?

ΠΩΣ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ; :111: Θέλω και γώ 3 χρόνια!
Δεν ήξερες.....Δεν ρώταγες?? :136: :137: :138:





Το δικό σου θα είναι με ανεμιστήρα της NMB Technologies με τα 19 πτερύγια. Τα άλλα που κάνουν αυξημένο θόρυβο είναι με ανεμιστήρα 15 πτερυγίων της Nidec Corporation. Πρέπει να βρούμε που πουλάν τον 19άρη... τι διάολο ολόκληρο blu-ray drive βρίσκεις σαν part για το PS3...έναν κwλ0ανεμιστήρα δεν μπορούμε να βρούμε;
Σας το έλεγα εγώ!!!
Το μηχάνημά μου μου το έστειλε αυτοπροσώπως ο





:116: :137: :138: :136: :136: :136: :136:
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορες στα PS3?

Σας το έλεγα εγώ!!!
Το μηχάνημά μου μου το έστειλε αυτοπροσώπως ο





:116: :137: :138: :136: :136: :136: :136:
Με αυτό το πουκαμισάκι ήρθε και σε συνάντησε στην Πάτρα να σου το δώσει; :138: :138: :138: ...ποιά πισωκίνητη Alfa Romeo του έταξες βρε; :137:
 

Μηνύματα
629
Reaction score
0
Απάντηση: Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορες στα PS3?

Την 8C:107::107::107:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.497
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top