Υπέρογκος λογαριασμός ΔΕΗ

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Καλησπέρα σε όλους,

Γραφω εκ μερους φιλου που αντιμετωπιζει το προβλημα.
Του ηρθε χθες λογαριασμος ΔΕΗ 700+ ευρω στο σπιτι και στο ακριβως απο πανω σπιτι, της πεθερας του, ηρθε λογαριασμος 1000+.
Οι ανθρωποι πληρωναν κατα μεσο ορο 200 ευρω σε καθε λογαριασμο αλλα αυτη την φορα αυξηθηκαν κατα πολυ (767 ευρω στον λογαριασμο που παραθετω) τα "ΔΙΑΦΟΡΑ"...
Γνωριζει καποιος τι γινεται σε τετοια περιπτωση?
Βεβαια θα παει ο ανθρωπος στην ΔΕΗ απο Δευτερα να ρωτησει, αλλα μεχρι τοτε θα τον φαει η αγωνια και θελει να μαθει αν υπηρξε καποιο παρομοιο περιστατικο σε εσας ή σε καποιον γνωστο σας.


88191408_187410552558228_8629270303383486464_n.jpg
 


Μηνύματα
778
Reaction score
375
Ευχαριστω πολυ φιλε μου για το ενδιαφερον. Ολα καλα, το καταλαβαινω.. αλλα 700 ευρω τα διαφορα??? Ειναι δυνατον???
 

Μηνύματα
14.975
Reaction score
20.636
Κάποιο λάθος στον υπολογισμό των δημοτικών τελών υποψιάζομαι
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.213
Reaction score
27.759
Σίγουρα είναι λάθος.
Δεν μπορεί να είναι τα διάφορα τέτοιο ποσό.
Βλέπω στους δικούς μου λογ/σμούς είναι 2,5 μέχρι 3 ευρώ.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.347
Reaction score
30.480
Μήπως έπαιξε πρόσφατη διόρθωση τετραγωνικών στον δήμο και ήρθε αναδρομικά ΤΑΠ;
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Σίγουρα είναι λάθος.
Δεν μπορεί να είναι τα διάφορα τέτοιο ποσό.
Βλέπω στους δικούς μου λογ/σμούς είναι 2,5 μέχρι 3 ευρώ.
Να ειναι λαθος.. πως γινεται? Δεν ειναι σε 1 σπιτι! Ειναι σε 2 σπιτια. Πανω και κατω!!
Μήπως έπαιξε πρόσφατη διόρθωση τετραγωνικών στον δήμο και ήρθε αναδρομικά ΤΑΠ;
Θα το ρωτησω αυτο και θα σου πω.. Να εκανε ποιος την διορθωση λες? Ο ιδιος ο δημος μονος του? Ή ο ιδιοκτητης?
 

Μηνύματα
299
Reaction score
617
Στην περίπτωση σας (Διάφορα) θα ειναι ευκολο να το παραδεχθούν και να το διορθώσουν.
Το καλοκαίρι ταλαιπωρήθηκα 4 μήνες για να διορθωθεί μια "λανθασμένη μετρηση" +2000 KW/h , μετά απο αλλαγή παλιου μετρητή στην ΔΕΔΔΗΕ.
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Στην περίπτωση σας (Διάφορα) θα ειναι ευκολο να το παραδεχθούν και να το διορθώσουν.
Το καλοκαίρι ταλαιπωρήθηκα 4 μήνες για να διορθωθεί μια "λανθασμένη μετρηση" +2000 KW/h , μετά απο αλλαγή παλιου μετρητή στην ΔΕΔΔΗΕ.
Μα ειναι δυνατον να εκαναν λαθος σε 2 σπιτια??? Δεν ειναι ενας λογαριασμος. Ειναι και αλλος, στο απο πανω σπιτι που δεν τον εχω βγαλει φωτο.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.347
Reaction score
30.480
Θα το ρωτησω αυτο και θα σου πω.. Να εκανε ποιος την διορθωση λες? Ο ιδιος ο δημος μονος του? Ή ο ιδιοκτητης?
Οι ιδιοκτήτες. Ακόμη τρέχει η διόρθωση τετραγωνικών στους δήμους. Αν και κανονικά μέχρι Ιούνιο δεν έχει πρόσθετες ή αναδρομικές επιβαρύνσεις.
 

Μηνύματα
299
Reaction score
617
Μετά απο αυτά που ειδα στην ΔΕΔΔΗΕ , 4 μήνες που πηγαινοερχόμουνα,ολα ειναι δυνατά.
Υπάλληλοι με υφος πρωθυπουργού ,με συνεχείς αδειες, ανώτεροι απο τον υποδιευθυντή.
Εμαθα την κατάσταση και τα κουτσομπολιά απο εναν υπάλληλο χωρις πολιτικό μέσον,που πραγματικά εργαζόταν.
Μπορεί να δεί στους προηγούμενους λογ. αν χρεωνόταν τα διάφορα τελη ΤΑΠ, αλλά πάλι ειναι πολλά.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.818
Members
37.931
Νεότερο μέλος
kowalski
Top