ΦΤΗΝΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ

Μηνύματα
89
Reaction score
0
Έψαξα από εδώ , έψαξα από εκεί , ρώτησα , ξαναρώτησα και τελικά πριν δύο ώρες κατέβηκα καλλιθέα και ΩΔΕΣ και χτύπησα yamaha rx-v361 197euro http://www.odes.gr/index.php?page=sh...mart&Itemid=28 και magnat monitor 990 295 euro

Eλπίζω να είναι αξιοπρεπή για τον χώρο μου.

Η πρώτη εντύπωση μόνο οπτική (αφού δεν τάχω συνδέσει ακόμα ) ΟΜΟΡΦΑ

Από εβδομάδα μάλλον θα σας πώ και ακουστικές εντυπώσεις.Πάντως έχω την αίσθηση ότι ήταν πολύ καλύτερη αγορά από ένα έτοιμο συστηματάκι.



Υ.Γ. Έχει καλούτσικες προσφορές σε yamaha rx-v 661 430 euro
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Και εγώ αυτά τα ηχεία έχω, σε συνδυασμό με ένα sw Yamaha. Νομίζω ότι είναι μια χαρά για την τιμή τους. Φτηνός συνδυασμός, αλλά σε καμία περίπτωση φτηνιάρικος.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: ΦΤΗΝΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ

Κι εγω για τον 361 κοιταω (222e στο MediaMarkt εδω) και ψαχνω για μια καλουτσικη τριαδα ηχειων (εχω τα αλλα δυο- για να τα κανω 5αδα) αλλα μικρων διαστασεων αφου θα μπουν ως περιφερειακα. Καμια προτασουλα;
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: ΦΤΗΝΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ

Κι εγω για τον 361 κοιταω (222e στο MediaMarkt εδω) και ψαχνω για μια καλουτσικη τριαδα ηχειων (εχω τα αλλα δυο- για να τα κανω 5αδα) αλλα μικρων διαστασεων αφου θα μπουν ως περιφερειακα. Καμια προτασουλα;
Δηλαδη ,κεντρικο και surround?
Αυτα που εχεις τι ειναι?
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: ΦΤΗΝΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ

Δηλαδη ,κεντρικο και surround?
Αυτα που εχεις τι ειναι?
Τα stereo (στο εξοχικο εννοω, εκει θα στηθει το μινι hc) ειναι τα θρυλικα Audio Spectrum S37III, και τα θελω το κεντρικο και τα πισω να ειναι μικρα στο ματι (και μεγαλα κλπ κλπ!!!) ωστε να εχουμε την συζυγικη αποδοχη. Εκει θα παει το καλοκαιρι και ο ΟΡΤΟΜΑ με μια φορητη οθονη σε τριποδο (προβλεπεται μηνιαια αδεια:135:) και μαλλον θα μεινει, ελπιζοντας το χειμωνα να...αναβαθμισθουμε. Τωρα το περι ταιριασματος κλπ λιγο μετραει σε τετοιες περιπτωσεις νομιζω.
 



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: ΦΤΗΝΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ

Γιατι οχι; 100Wrms/ch λεει οτι βγαζει
Δεν παιρνω και ορκο αλλα αυτη η ισχυς μαλλον ειναι στον 1 ΚΗΖ και ενα ενα τα καναλια οδηγουμενα.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: ΦΤΗΝΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ

Δεν παιρνω και ορκο αλλα αυτη η ισχυς μαλλον ειναι στον 1 ΚΗΖ και ενα ενα τα καναλια οδηγουμενα.
Θα κοιταξω το manual. Απο...ηχειακια τι κανουμε;
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: ΦΤΗΝΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ

Η ισχυς μετριεται στα 8Ω/1Κ, ακομη και στα μεγαλα μοντελα της Yamaha- ενταξει, υπεραρκετο ειναι
 

Μηνύματα
89
Reaction score
0
Απάντηση: ΦΤΗΝΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ

Κι εγω για τον 361 κοιταω (222e στο MediaMarkt εδω) και ψαχνω για μια καλουτσικη τριαδα ηχειων (εχω τα αλλα δυο- για να τα κανω 5αδα) αλλα μικρων διαστασεων αφου θα μπουν ως περιφερειακα. Καμια προτασουλα;

197 euro www.odes.gr
 

Μηνύματα
89
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ΦΤΗΝΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ

Και εγώ αυτά τα ηχεία έχω, σε συνδυασμό με ένα sw Yamaha. Νομίζω ότι είναι μια χαρά για την τιμή τους. Φτηνός συνδυασμός, αλλά σε καμία περίπτωση φτηνιάρικος.
Aρνητικό σημείο είναι ότι για να παΙξει 5.1 τα τραγούδια απτο PC πρέπει να
είναι προεπιλεγμένη μορφή 24 bit 48000Hz(αν και την διαφορά από τα 96000 και τα 192000 Hz δεν ξέρω κατά πόσο την καταλαβαίνει το ανθρώπινο αυτύ).
Ταινία δεν πρόλαβα να δω αλλά απόθέμα μουσικής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αφού ο 361 οδηγεί με άριστα το 10 ένα 8αράκι τα 990.Ίσως ο 461 να είναι το τέλειο γιαυτά τα ηχεία που η αλήθεια είναι δεν τα περίμενα τόσο δυνατά.Εξάλλου όπως είχα πει δεν με ενδιέφερε η δυνατή μουσική τα 990 όμως αρκούν για να μας ακούει το οικοδομικό τετράγωνο (όχι όμως και το επόμενο).

Για όσους ψήνονται να αγοράσουν κάτι τέτοιο θα τους το συνιστούσα με κλειστά μάτια.Και εννοείτε ότι ειναι σαφώς καλύτερο ποιοτικά από ένα έτοιμο σύστημα.

Αυτά για αρχή.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top