Φορητός προβολέας

Μηνύματα
371
Reaction score
917
Θα ξεκινήσω να κάνω κάποιες εκπαιδεύσεις σε διάφορα μέρη ανα την Ελλάδα και χρειάζομαι κάτι φορητό γιατί δε θέλω να ψάχνω εξοπλισμό εκεί. Παρουσιάσεις που περιέχουν φωτογραφίες και βίντεο.
Οι μαθητές δε θα είναι πάνω από 5-6 άτομα και υπολογίζω μέγιστη απόσταση θέασης τα 3-4 μέτρα. Δε θα μπορώ να ελέγξω τη φωτεινότητα του χώρου. Τιμή ας πούμε έως 500.

Υπάρχει καμία πρόταση; Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος κάτι τέτοιο;
 

Μηνύματα
7.235
Reaction score
4.614
Προφανώς θέλεις μικρό και με μεγάλη φωτεινότητα
Ο βασιλιάς των πωλήσεων είναι η epson σε αυτό τον τομέα (επαγγελματικο)
Προφανώς δεν σε ενδιαφέρει η ανάλυση οπότε πάρε ότι σε βολεύει στην χρήση
Είναι καθαρά οικονομικο το θέμα πιστεύω
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με τέτοιους προβολείς. Προφανώς θέλετε μεγάλη φωτεινότητα, μικρό μέγεθος και δυνατότητες wifi.

Μια λίστα για να αρχίσετε απο κάπου.
 

TGD

Μηνύματα
7.153
Reaction score
7.186
Γιατί WiFi; Με ένα καλώδιο από το λαπιτόπ δεν θα παίζει;
Θέλει μεγάλη φωτεινότητα στα 3-4 μέτρα και μέρα. Επίσης, θα πρέπει να είναι κοντά στον τοίχο (υποθέτω δεν θα κουβαλάς οθόνη) ή θα μπορεί να πάει πιο μακρυά;
Από την εμπειρία μου σε αίθουσες διδασκαλίας Epson ή BenQ. Η υψηλή ανάλυση δεν είναι κρίσιμη, το αντίθετο, αν έχεις να δείχνεις την οθόνη του υπολογιστή, τα γράμματα θα είναι πολύ μικρά σε FullHD.
 

Μηνύματα
371
Reaction score
917
Ευχαριστώ για τις έως τώρα απαντήσεις!

Όντως το wifi δεν με ενδιαφέρει, η σύνδεση θα γίνει με καλώδιο. Η προβολή κατά 99% θα είναι σε τοίχο.
Την απόσταση του προβολέα από την επιφάνεια προβολής μπορώ να την ελέγξω χωρίς περιορισμούς.
Ψάχνω για Epson τότε και σε BenQ για backup.

Πως ορίζεται όμως η μεγάλη φωτεινότητα; Μεγαλύτερη από ποιο νούμερο;
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.568
Μηνύματα
2.865.761
Members
37.935
Νεότερο μέλος
Penthesilia
Top