Φτιάχνοντας το Home Cinema του Nix.

Μηνύματα
1.574
Reaction score
68
Η καλή δουλειά αργεί να γίνει.. καλοθέατος Νίκο...
...και πολλά πολλλά πολλλλά συγχαρητήρια και στον Ανδρέα !!!
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Φτιάχνοντας το Home Cinema του Nix.

Αντρικο ,ποτε ειπαμε θα ερθεις Αθηνα?
 




Μηνύματα
1.590
Reaction score
335
Απάντηση: Φτιάχνοντας το Home Cinema του Nix.

Μπράβο παίδες για την ωραία δουλειά!:bravo:
Νίκο καλορίζικο το όλο σύστημα.
Μαστροανδρέα δεν παίζεσαι,θα σε χρειαστώ για μερικά μερεμέτια προσεχώς.:happy_4:
άντε και μόλις τελειώσετε να 'ρθούμε και εμείς οι πεινασμένοι να δούμε τι ψάρια πιάνει αυτός ο optoma και τα 1080 του.
 

NIX

Μηνύματα
1.390
Reaction score
0
Απάντηση: Φτιάχνοντας το Home Cinema του Nix.

[FONT=&quot]Γιατι … θελεις κανενα home cinema με dlp;

Οχι Θεε μου…
Οχι παλι dlp

:happy_9::happy_9::happy_9:[/FONT]
Παιδια περα απο την πλακα,πιο αγγουρι τοποθετηση προβολεα δεν μου εχει τύχει.wall_1

Το Σαββατο παιδευομασταν επι 5 ΠΕΝΤΕ ωρες να τον εγκαταστησουμε και δεν τα καταφεραμε! Η κατασταση ηταν απελπιστικη.Καποια στιγμη κατα τις 12:30 το βραδυ τα παρατησαμε αποκαμωμένοι.:crazy_1:

Μην εχοντας καμια ευκολια (lens shift,zoom) και με το πανι εγκατεστημενο επρεπε να κεντραρεις στην σωστη θεση και γωνια.Μεγα παλουκι.:mad_2:

Λευτερακι μολις ειμαστε πληρως ετοιμοι θα ειδοποιησω.Μενει να φτιαξω και το υπολοιπο σπιτι.
Αυτη την στιγμη μετα την δουλεια μας για το HomeCinema θυμιζει επισκεψη αμερικανων.Ξερεις απο τις καλες επισκεψεις που κανανε στο Βιετναμ,στο Αφγανιστάν,στο Ιρακ...
 


Μηνύματα
768
Reaction score
1
Μπράβο παιδιά!!:cool_4:

Θα περάσω κι' εγώ από την ίδια διαδικασία τον επόμενο μήνα.

Για κάποιο λόγο όμως βλέπω μόνο μία φωτογραφία.....:confused:

Μήπως μου λείπει κάποια ρύθμιση....
 


Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Α δεν έχει ok :) Πάντως αφού τον τοποθέτησες καλά δεν υπάρχει πρόβλημα!
 

NIX

Μηνύματα
1.390
Reaction score
0
Απάντηση: Φτιάχνοντας το Home Cinema του Nix.

παντως μαλλον εχω καταλαβει γιατι οι DLP δεν εχουν τις ευκολιες των LCD.

Εχοντας μεγαλο zoom και lens shift κινδυνευεις να εχεις προβλημα λογω των οπτικων.
Πιθανολογώ οτι θελουν να ειναι οσο το δυνατον πιο καθαρο το light path.

Στην δικια μας περιπτωση αντιμετωπισαμε μεγαλες δυσκολιες γιατι το πανι ειχε ηδη τοποθετηθει και επρεπε να κεντραρουμε τον προβολεα.
Θα ηταν πολυ πιο ευκολο αν εμπαινε πρωτα ο προβολεας και μετα το πανι.

Καποια στιγμη στις επομενες μερες θα κανουμε και πληρη παρουσιαση των μηχανηματων στην αναλογη κατηγορια.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Φτιάχνοντας το Home Cinema του Nix.

Πολλη και καλη δουλεια. Μερακληδικη - ευγε!
Πως τον κεντραρατε τελικα τον οπτομα; εχω τον 72 και θα αντιμετωπισω το ιδιο προβλημα λογω προεγκαταστασης πανιου.
Εκεινα τα καλωδια επι τοιχου γιατι δεν τα βαζατε σε σωληνωση για τυχον μελλοντικες αλλαγες η βλαβες;
Αντε και καλες...χαρες!
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Φτιάχνοντας το Home Cinema του Nix.

Πολλη και καλη δουλεια. Μερακληδικη - ευγε!
Πως τον κεντραρατε τελικα τον οπτομα; εχω τον 72 και θα αντιμετωπισω το ιδιο προβλημα λογω προεγκαταστασης πανιου.
Εκεινα τα καλωδια επι τοιχου γιατι δεν τα βαζατε σε σωληνωση για τυχον μελλοντικες αλλαγες η βλαβες;
Αντε και καλες...χαρες!

Για το κεντράρισμα και ώσπου να κανουμε τις τρυπες βοήθησε το ραφι που καναμε για τον δευτερο προβολεα.
Στηρίζοντας τον εκει και βάζοντας βιβλια για να τον σηκώσουμε τον φέραμε στο υψος που θελαμε .
Καναμε τα σημάδια για τις τρύπες και οταν το κρεμάσαμε τελικα οι αποκλείσεις ηταν μικρές ωτσε να μπορουν να ρθουν με τους αυτοσχέδιους ρεγουλατορους της βάσεις

Οσον αφορα τις σωληνώσεις ο λογος που τις αποφύγαμε ειναι γιατι θα έπρεπε να σκαψουμε αρκετα μεσα στο τουβλο.
Και τα ρημάδια μετα απο 20 -25 χρονια εχουν γίνει το ιδιο σκληρά με το μπετο.
 

Μηνύματα
600
Reaction score
880
Παιδια μπραβο. Αντρεα πρεπει να κανω κατι βαψιματακια σπιτι, συντηρηση τον λεβητα, και ολο και κατι αλλο θα βρουμε, ποτε μπορεις?
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.270
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top