Φωτο-Οδηγός: Εγκατάσταση YDL 6.0 στο PS3

Μηνύματα
118
Reaction score
0
Κάνοντας 2η φορά εγκατάσταση, είπα να τη φωτογραφίσω. Έτσι έφτιαξα έναν οδηγό με 51 φωτογραφίες σε 17 σελίδες, που καλύπτει βήμα-βήμα την εγκατάσταση του YDL 6.0 στο PS3.
Επειδή το μέγεθός του (αρχείο pdf) είναι περίπου 3,8Mb, δεν μπορώ να τον ανεβάσω στο forum. Μπορείτε όμως να τον κατεβάσετε απ' τον webserver μου, κάνοντας κλικ εδώ.

Φυσικά άν κάποιος απ' τους διαχειριστές του forum τον βρεί χρήσιμο, μπορεί να τον δημοσιεύσει χωρίς να με ρωτήσει. Ευχαριστώ
 



Μηνύματα
377
Reaction score
0
έκανα update ydl 6 μετα εγκατέστησα ελληνικά και επέλεξα να κάνει remove web server ,server tools ,dhcp server και κάτι άλλο που είχε να κάνει με υπηρεσίες server.

Στράβωσε το σύστημα δεν μπόρεσα να το ισιώσω ούτε με βαριοπούλα!! :p

όταν bootarei βγάζει Yellow Dog Linux release 6.0(Pyxis)
Kernel 2.6.23-9.ydl6.1 on ppc64

INIT: id "x" respawning too fast : disabled for 5 minutes


περιμένω άλλα τα ίδια αν δώσω enter μου βγάζει να κάνω Login ...(σε command prompt)
η τελευταία έκδοση είναι η 6, υπάρχει πουθενά udated να την κατεβάσω να την ψήσω ;
φαντάζομαι πως επανεγκατάσταση του ydl μπορώ να κάνω ;
 




Μηνύματα
377
Reaction score
0
χαχαχαχα μα ψάχνω να δω με ποιο συνδυασμό αλλάζει γλώσσα και δε το βρίσκω... ο σάκης δεν υποστηρίζει red hat. τα ubuntu Που είχες βάλει ήταν καλύτερα ; πχ application manager φαντάζομαι θα έβρισκες προγράμματα για να αποσυμπιέζεις rar και Player-codecs για divx... το pc ακόμα στο συνεργείο το έχω :p
 

Μηνύματα
118
Reaction score
0
Ελληνικά

Εγκατάσταση
Main > Application > System Tools > Add/Remove Software και Languages > Greek.

Εναλλαγή
System > Preferences > Keyboard.
Στην νέα καρτέλλα Layouts > +Add > Greece, τσεκάρεις Greece και μετά Close

Layout Options> Group Shift/Lock behavior, επιλέγεις:
Alt+Shift changes group και μετά Close.
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
να είσαι καλά ρε yiannisA ... δεν δούλευα gnome περιβάλλον και γι αυτό δεν το έβρισκα ...

τώρα μου μένει να μπορώ να αποσυμπιέζω rar αρχεία και να κατεβάζω torrents από το yellow dog :) αν γνωρίζεις κάτι πες . Ο archive manager λέει για τα rar archive type not supported :( μπας και είναι corrupted και για αυτό δεν τα ανοιγει τα rar ;

πως μπορώ να αλλάξω την ανάλυση; έπρεπέ να την ορίσω από την αρχή στην εγκατάσταση όπως στον οδηγό ;
 

Μηνύματα
118
Reaction score
0
να είσαι καλά ρε yiannisA ... δεν δούλευα gnome περιβάλλον και γι αυτό δεν το έβρισκα ...

τώρα μου μένει να μπορώ να αποσυμπιέζω rar αρχεία και να κατεβάζω torrents από το yellow dog :) αν γνωρίζεις κάτι πες . Ο archive manager λέει για τα rar archive type not supported :( μπας και είναι corrupted και για αυτό δεν τα ανοιγει τα rar ;

πως μπορώ να αλλάξω την ανάλυση; έπρεπέ να την ορίσω από την αρχή στην εγκατάσταση όπως στον οδηγό ;
RAR αρχεία - Δεν έχεις ένα USB stick? Εγώ τα ξεζιπάρω στο pc.
Δες εδώ πως χρησιμοποιούμε USB stick στο PS3
 

Μηνύματα
118
Reaction score
0
να είσαι καλά ρε yiannisA ... δεν δούλευα gnome περιβάλλον και γι αυτό δεν το έβρισκα ...

τώρα μου μένει να μπορώ να αποσυμπιέζω rar αρχεία και να κατεβάζω torrents από το yellow dog :) αν γνωρίζεις κάτι πες . Ο archive manager λέει για τα rar archive type not supported :( μπας και είναι corrupted και για αυτό δεν τα ανοιγει τα rar ;

πως μπορώ να αλλάξω την ανάλυση; έπρεπέ να την ορίσω από την αρχή στην εγκατάσταση όπως στον οδηγό ;
Εχεις εγκαταστήσει VLC? Μπορείς να το κάνεις χρησιμοποιώντας αυτό το repo. Για τα torrents θα επανέλθω..
 

Μηνύματα
118
Reaction score
0
να είσαι καλά ρε yiannisA ... δεν δούλευα gnome περιβάλλον και γι αυτό δεν το έβρισκα ...

τώρα μου μένει να μπορώ να αποσυμπιέζω rar αρχεία και να κατεβάζω torrents από το yellow dog :) αν γνωρίζεις κάτι πες . Ο archive manager λέει για τα rar archive type not supported :( μπας και είναι corrupted και για αυτό δεν τα ανοιγει τα rar ;

πως μπορώ να αλλάξω την ανάλυση; έπρεπέ να την ορίσω από την αρχή στην εγκατάσταση όπως στον οδηγό ;
Για αλλαγή resolution, άν καταλαβαίνεις Αγγλικά, ρίξε μιά ματιά εδώ.
Αν δυσκολεύεσαι, πες μου και θα βοηθήσω...
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
RAR αρχεία - Δεν έχεις ένα USB stick? Εγώ τα ξεζιπάρω στο pc.
Δες εδώ πως χρησιμοποιούμε USB stick στο PS3

Δεν έχω Pc κανένα μήνα τώρα ... οπότε άκυρο και το vlc :p πρέπει να υπάρχει τρόπος να τα αποσυμπιέσεις αλλά πως είναι το θέμα.

Από τα ydl θέλω να κάνω τα εξής απλά πράγματα ... Browsing να βλέπω σελίδες ... ένα πρόβλημα έχω προσέξει με τα flash πχ youtube δεν μπορώ να δω από τον firefox, Να μπορώ να κατεβάζω αρχεία από rapidshare αν γίνετε και με download manager και να μπορώ να αποσυμπιέσω αρχεία rar, αν γίνετε αναπαραγωγή ταινιών hd και divx με ελληνικούς υπότιτλους θα ήταν super, αλλά αναπαραγωγή ταινιών χωρίς ήχο ; τα ydl δεν βλέπουν κάρτα ήχου...

Αυτό που με καίει ποιο πολύ είναι η αποσυμπίεση αρχείων rar να τα ρίχνω σε ένα usb και να κάνω boot στο game os να βλέπω καμιά ταινία με ενσωματωμένους υπότιτλους .
 

Μηνύματα
118
Reaction score
0
Στις ταινίες avi (divx) πάντως ήχο έχεις με το VLC. Νομίζω πως και οι υπότιτλοι παίζουν.. (δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή).
Επίσης παίζει μουσική απ' το δίκτυο. Ποιός είπε ότι το ydl είναι βουβό?
 

Μηνύματα
118
Reaction score
0
να είσαι καλά ρε yiannisA ... δεν δούλευα gnome περιβάλλον και γι αυτό δεν το έβρισκα ...

τώρα μου μένει να μπορώ να αποσυμπιέζω rar αρχεία και να κατεβάζω torrents από το yellow dog :) αν γνωρίζεις κάτι πες . Ο archive manager λέει για τα rar archive type not supported :( μπας και είναι corrupted και για αυτό δεν τα ανοιγει τα rar ;

πως μπορώ να αλλάξω την ανάλυση; έπρεπέ να την ορίσω από την αρχή στην εγκατάσταση όπως στον οδηγό ;
rar και Linux, δες εδώ
 


Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Ωραια νεα!!!
Αντε σιγα σιγα να ανοιξει και η VGA για να αρχισουν τα αλλα κολπα.
 

Μηνύματα
28
Reaction score
0
Απάντηση: Φωτο-Οδηγός: Εγκατάσταση YDL 6.0 στο PS3

Δεν λειτουργει το αρχικο λινκ...
Και ενδιαφερομαι... :105:
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Φωτο-Οδηγός: Εγκατάσταση YDL 6.0 στο PS3

αν μπορειτε ανεβαστΕ το ξανα καποιος
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.866.472
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top