Χαμηλή Φωτεινότητα οθόνης LG40LF630V

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Ξαφνικά η φωτεινότητα της οθόνης(το backlight υποθέτω) έπεσε σε πολύ χαμηλό επίπεδο ομοιόμορφα σε όλη την επιφάνεια. Σαν να ρύθμισα τον οπίσθιο φωτισμό στο ελάχιστο.
Επαναφορά ρυθμίσεων εγινε, το τελευταίο firmware έχει και έγινε οποιαδήποτε δοκιμή/συνδυασμός στις ρυθμίσεις.
Λογικά τα LED φωτισμού δεν είναι, γιατι θα ήταν εντελώς σκοτεινή, έτσι δεν είναι?
Μιας και δουλεύει κανονικά και είναι βολική σαν βοηθητική τιβι , έχει κανείς ιδέα τι να κοιτάξω σαν υποψήφιο προβληματικό?
 

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Ξαφνικά η φωτεινότητα της οθόνης(το backlight υποθέτω) έπεσε σε πολύ χαμηλό επίπεδο ομοιόμορφα σε όλη την επιφάνεια. Σαν να ρύθμισα τον οπίσθιο φωτισμό στο ελάχιστο.
Επαναφορά ρυθμίσεων εγινε, το τελευταίο firmware έχει και έγινε οποιαδήποτε δοκιμή/συνδυασμός στις ρυθμίσεις.
Λογικά τα LED φωτισμού δεν είναι, γιατι θα ήταν εντελώς σκοτεινή, έτσι δεν είναι?
Μιας και δουλεύει κανονικά και είναι βολική σαν βοηθητική τιβι , έχει κανείς ιδέα τι να κοιτάξω σαν υποψήφιο προβληματικό?

1) Τον έλεγχο του φωτισμού τον απενεργοποιησατε;
2) Αυξανοντας ή μειώνοντας το backlight αλάζει πολύ η φωτεινότητα
3) Τι γίνεται με το contrast όταν το αυξομειώσετε;
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
1) Τον έλεγχο του φωτισμού τον απενεργοποιησατε;
2) Αυξανοντας ή μειώνοντας το backlight αλάζει πολύ η φωτεινότητα
3) Τι γίνεται με το contrast όταν το αυξομειώσετε;
Ναι τα έχω δοκιμάσει και τα τρία.
Ελάχιστες η διαφορές με τις αυξομειώσεις.
Ειδικά στο backlight, έχω την εντύπωση ότι δεν αλλάζει τίποτα. Το έχω στο 100 και ρυθμίζοντας στο 0 είναι το ίδιο.
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
fixed.
Ένα και μόνο καμένο led έκανε όλη τη ζημιά.
Για σιγουριά αλλαγή όλα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top