Χαρίζονται διάφορα



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
Ψιλοπράγματα αυτή τη φορά, αλλά, ας είναι, αδειάζει η αποθήκη!:)

1) Bluetooth ακουστικά
Χαρίζω τα πιο κάτω εικονιζόμενα bluetooth ακουστικά. Η θήκη λειτουργεί κι ως μπαταρία/power bank φόρτισης των ακουστικών. Στη συσκευασία περιέχονται USB καλώδιο φόρτισης κι οδηγίες σύνδεσης και χρήσης. Τα χρησιμοποίησα ελάχιστα (1-2 φορές), έκρινα ότι δεν ταίριαξαν στα αυτιά μου κι αποθηκεύτηκαν. Είναι κρίμα να "κάθονται", τη στιγμή που μπορεί να τα χρησιμοποιήσει κάποιος άλλος.

EY_pic1.jpg


2) Μετατροπέας serial to USB
Χαρίζω τον πιο κάτω μετατροπέα από serial σε USB. Τον είχα αγοράσει για να περάσω κάποια αρχεία voicing στο Lyngdorf RP-1 (επειδή η συσκευή είχε μόνο serial είσοδο!) επειδή δεν είχα υπολογιστή/laptop. Δεν το επιχείρησα ποτέ, οπότε ο μετατροπέας έμεινε σφραγισμένος στη συσκευασία του.
serial_to_USB_pic1.jpg


serial_to_USB_pic2.jpg


Εκδήλωση ενδιαφέροντος μέχρι αύριο το βράδυ, στις 23:00 και σύμφωνα με τα όσα αναφέρονται στο post #1. Εάν υπάρξουν πέραν του ενός ενδιαφερόμενου, θα γίνει κλήρωση.
 


Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Θείο, το serial προς usb θα το πάρω εγώ...Μην το στείλεις όμως, θα τα πούμε απο κοντά στην Κύπρο.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
@stellios Στείλε μου στοιχεία αποστολής σε ένα pm.

O @mitsubae απέσυρε το ενδιαφέρον του για τον adaptor, μετά από δική μου παράκληση. Χρωστάω burger και μπύρα στο Moondog's, στην επόμενη κάθοδό του στη Μεγαλόνησο.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
Έστειλα τα πακέτα και pm για λεπτομέρειες, στους αποδέκτες.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
Εδώ είμαι πάλι!

Λοιπόν, χαρίζονται τα εξής:

Δώρο 1 - Βιβλία:

books.jpg

Διευκρινίσεις:

1) Το "The hateful eight" δεν είναι βιβλίο/μυθιστόρημα. Είναι το σενάριο της ταινίας - το πήρα κατά λάθος, δεν πρόκειται να το διαβάσω και μου πιάνει χώρο.

2) Το "Ο θρήνος του γκάνγκστερ" είναι το τρίτο μέρος τετραλογίας αστυνομικής λογοτεχνίας. "Στέκεται" ως ανάγνωσμα και μόνο του - δεν υπάρχουν "απόλυτες" συνδέσεις με τα προηγούμενα δύο. Το πρόβλημα του βιβλίου είναι ότι δεν είναι η τελική έκδοση. Οι εκδόσεις Διόπτρα προχώρησαν στην έκδοση του από λάθος, το οποίο διόρθωσαν ύστερα (εξέδωσαν αναθεωρημένη έκδοση την οποία διέθεσαν δωρεάν σε όσους είχαν αγοράσει το κακέκτυπο).

Δώρο 2 - CDs & DVD:

cds & dvd.jpg


Τα cd είναι το "Angels for breakfast ...and God for lunch" των Sterbhaus. Δεν θυμάμαι καν πώς κατέληξα να έχω δύο (2) φορές το ίδιο album. Πάντως, είναι καινούρια στη ζελατίνα τους. Χαρίζονται και τα δύο, προφανώς.

Το DVD είναι το "Chille on Hell" των Anthrax. Μου δόθηκε ως δώρο σε μια αγορά που έκανα. Κι αυτό, κλειστό στη ζελατίνα του.

Διευκρινίσεις: Τα δώρα δίνονται σε "πακέτο". Κοινώς, όλα τα βιβλία σε έναν τυχερό και τα δύο (2) cd & DVD σε άλλον τυχερό.

Δηλώστε συμμετοχή μέχρι και την Κυριακή, 10/07. Οι αποστολές θα γίνουν μεταξύ 20/07 και 22/07.

Ισχύουν οι κανόνες του post #1, ελαφρώς παραλλαγμένοι (μιας και πέρασε αρκετός καιρός από το αρχικό post), ως εξής:

Κανόνες λειτουργίας του thread:

Δικαίωμα συμμετοχής στις κληρώσεις:


α) Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι ήταν μέλη στο AVSite μέχρι και σήμερα (6 Ιουλίου 2022)

β) Μέλη με 0 έως 500 posts, δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής στις κληρώσεις.

γ) Μέλη με 500 έως 1000 posts, έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε μία (1) κλήρωση.

δ) Μέλη με 1000 posts και άνω, έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε δύο (2) κληρώσεις.

ε) Ο μέγιστος αριθμός συμμετοχής σε κληρώσεις είναι δύο (2).

στ) Ένα δώρο ανά συμμετέχοντα.

Οι συμμετοχές θα γίνονται με post στο οποίο το μέλος θα αναφέρει για ποιο ή ποια δώρα ενδιαφέρεται. Π.χ. ο @abcd κάνει post και γράφει "Δώρο 1 και Δώρο 2" (σημείωση: εάν κερδίσει ο @abcd, θα είναι σικέ, να ξέρετε!). (<- αυτό το παράδειγμα, δεν αλλάζει! :p :roflmao: )

Όπως και σε προηγούμενα σχετικά threads που διαχειρίστηκα, η κλήρωση θα γίνει χρησιμοποιώντας random number generator (RNG, συγκεκριμένα αυτόν εδώ). Κάθε μέλος που συμμετέχει σε κλήρωση θα παίρνει έναν αριθμό από το 1 μέχρι και τον αριθμό που αντιστοιχεί στον τελευταίο συμμετέχοντα και ο αριθμός του μέλους που θα εμφανίζεται στο RNG, θα κερδίζει το δώρο. Εάν κάποιο μέλος έχει δηλώσει συμμετοχή για κάποιο δώρο αλλά δεν βλέπει το nickname του στη λίστα, παρακαλείται να με ενημερώσει με τον αριθμό του post στο οποίο δήλωσε συμμετοχή για να γίνει η συμπερίληψή του.

Τα έξοδα αποστολής προς τους τυχερούς, θα τα αναλάβω προσωπικά. Σε αντάλλαγμα, το μόνο που θα παρακαλούσα τους τυχερούς, αλλά και όλοι όσους συμμετέχουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο στο thread, είναι να εισφέρουν ό,τι μπορεί ο καθένας στο "Χαμόγελο του Παιδιού". Οι τρόποι οικονομικής στήριξης του "Χαμόγελου του παιδιού" περιγράφονται αναλυτικά εδώ. Προφανώς και δεν μπορώ να υποχρεώσω κάποιον να εισφέρει το οτιδήποτε, για αυτό βασίζομαι στην ανθρωπιά σας.

Εάν κάτι μείνει αδιάθετο, θα το δώσω στον @tigergreg για να το χαρίσει εκείνος.
 



Μηνύματα
3.860
Reaction score
632
Συγχαρητήρια για την κίνηση...

Με ενδιαφέρουν το Δώρο 1 (Βιβλία) και το Δώρο 2 (CDs & DVD)...

Ευχαριστώ

 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
Καλημέρα σας!
Eπειδή η @Rosinante δήλωσε ενδιαφέρον μόνο για το δώρο (2) και σύμφωνα με τον κανονισμό:

στ) Ένα δώρο ανά συμμετέχοντα.
ο @nikosxeng θα πάρει το δώρο (1) (μιας κι ήταν ο μόνος που εκδήλωσε ενδιαφέρον για αυτό) κι η @Rosinante το δώρο (2).

Παρακαλούνται τα δύο μέλη να μου στείλουν τις διευθύνσεις τους με pm.
 



Μηνύματα
3.860
Reaction score
632
Παρέλαβα προσωπικά τα βιβλία από τον Γιώργο,
τον οποίο γνώρισα κι από κοντά...
τον οποίο κι ευχαριστώ... 8-)

Ένας τρόπος αποστολής χρημάτων στο Χαμόγελο του Παιδιού, είναι να στείλεις ΧΑΜΟΓΕΛΟ στο 19810 με 2,48 € χρέωση
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
Υπέστην μια μικρή ταλαιπωρία για να παραδώσω τα βιβλία αυτοπροσώπως στον Νίκο τα βιβλία (ας όψεται η απεργία των ΜΜΕ), τέλος καλό όλα καλά. Καλή ανάγνωση, φίλε Νίκο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.473
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top