Χειρότερη Εταιρία Διανομής

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Σαφέστατο..........

[scroll]ΣΠΕΝΤΖΟΣ[/scroll]

Είμαστε στο 2004 (μισό βήμα πριν το 2005) και ΔΕΝ έχουν ανακαλύψει ακόμα ότι ΟΛΕΣ οι ταινίες βγαίνουν πλέον σε:
16:9, DD & DTS, με καλή εικόνα, σωστούς υπότιτλους και βέβαια σωστό κουτί και ποιοτική εκτύπωση!!!

Είδα προχθές ότι έχουν τα δικαιώματα του "Μεγάλου Αλεξάνδρου"
Ελπίζω να μην το πετσοκόψουν!! :( :( :(
 



Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Και η Krell μικρή εταιρία είναι αλλά κάνει θαύματα...

Το θέμα είναι αν σε ενδιαφέρει να είσαι σωστός στην δουλειά σου ή απλά είσαι αρπάχτρα...
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Και η Krell μικρή εταιρία είναι αλλά κάνει θαύματα...

Το θέμα είναι αν σε ενδιαφέρει να είσαι σωστός στην δουλειά σου ή απλά είσαι αρπάχτρα...
Τωρα γινεσαι κακος....

Ελαβα στη δουλεια καποιο mail με παραπονο για καποιο προιον μας επειδη λεει ο πελατης οτι δεν ειναι αξιοπιστο ή κατι τετοιο και μπλα μπλα μπλα... Ο τυπος δουλευει στην Audio Visual.... Εχω ραματα και εγω για τη γουνα τους...Εκει να δεις αναξιοπιστια, λαθη και κοροϊδιες προς τους πελατες... Εχουν και θρασσος ομως καποιοι...
 

Μηνύματα
109
Reaction score
0
ΣΠΕΤΖΟΣ ΣΠΕΤΖΟΣ και ξανάμανα ΣΠΕΤΖΟΣ!! Ότι ταινίες έβγαλε η εν λόγω εταίρια και ήθελα να νοικιάσω για να δω, αναγκάστηκα να τις αγοράσω από Amazon τελικά για να τις δω όπως πρέπει. Κάτι πήρε το αυτί μου όμως ότι έγιναν κάποιες αλλαγές στο marketing της εταιρίας, όποτε μάλλον επίκεινται καλύτερες μέρες! Οψώμεθα. Μετά θα διάλεγα και γω την Audio Visual, μιας και πολλά κομμάτια της είναι σε αναθεματισμένο letterbox!!! Νομίζω όμως ότι το 4:3 είναι πιο σιχαμένο!

Προς Γιάννη Δημητρόπουλο: Γιάννη, δεν πειράζει που δεν το καταλάβαν ακόμα οι εταιρίες πως πρέπει να είναι το σωστό DVD. Ευχαριστώ την μανούλα μου που με πήγε στο σχολείο να μάθω αγγλικά και την πιστωτική μου κάρτα! Και άσε τους να χρεώνουν 30 Ευρώ για τα σκουπίδια τους εδώ στην Ελλάδα. Ακόμα και όταν η ποιότητα του DVD σαν δίσκος είναι ΟΚ (αναμορφικό wide και dd 5.1) τα εξώφυλλά τους πολλές φορές είναι σκέτη αηδία (Odeon) οπότε πάλι η επιλογή είναι μονόδρομος για μένα (για Αγγλικό ή Αμερικάνικο DVD)...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Προς Γιάννη Δημητρόπουλο: Γιάννη, δεν πειράζει που δεν το καταλάβαν ακόμα οι εταιρίες πως πρέπει να είναι το σωστό DVD. Ευχαριστώ την μανούλα μου που με πήγε στο σχολείο να μάθω αγγλικά και την πιστωτική μου κάρτα! Και άσε τους να χρεώνουν 30 Ευρώ για τα σκουπίδια τους εδώ στην Ελλάδα. Ακόμα και όταν η ποιότητα του DVD σαν δίσκος είναι ΟΚ (αναμορφικό wide και dd 5.1) τα εξώφυλλά τους πολλές φορές είναι σκέτη αηδία (Odeon) οπότε πάλι η επιλογή είναι μονόδρομος για μένα (για Αγγλικό ή Αμερικάνικο DVD)...
Αντώνη συμφωνώ και επαυξάνω!
Το ζήτημά μου είναι απλό και ξεκάθαρο.
Συνήθως ΔΕΝ αγοράζω ταινίες (εκτός πολύ "ειδικών" περιπτώσεων)
Γιατί λοιπόν να τρώω στην μάπα όλα τα σκουπίδια που βγάζουν?
Γιατί δεν με σέβονται?
Γιατί δεν σέβονται όλους όσους κόπιασαν για να βγάλουν μια ταινία (σκηνοθέτες, ηθοποιούς, μοντέρ κ.ο.κ......)
Ντροπή τους και αίσχος τους.
Όταν δεν καταλαβαίνουν ότι ο κόσμος φτιάχνει μεγάλες τις εταιρίες τότε τι να πεις?

ΔΕΝ νοικιάζω ταινίες της ΣΠΕΝΤΖΟΣ.
Θα πρέπει να βρίσκομαι σε αδιέξοδο για να γίνει κάτι τέτοιο και πάλι θα το σκεφτώ πάρα πολύ!
Δυστυχώς τον "Αλέξανδρο" θα τον δω μία φορά.
Και μέχρι εκεί........
Όλα τα υπόλοιπα ας τα βάλουν κάτω να τα ξανακοιτάξουν, μπας και γεμίσει η γκλάβα τους!
Εγώ ΔΕΝ τους έχω ανάγκη.
Αυτοί με έχουν (εμένα και μερικές χιλιάδες ακόμα θεατές........)
Και ο κόσμος (δυστυχώς γι αυτούς) έχει πάψει προ πολλού να τρώει κουτόχορτο :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Επιτρεψτε μου να διαφωνησω. Ο κοσμος (δυστυχως για ολους) δεν εχει σταματησει να τρωει κουτοχορτο. Εδω υπαρχουν ακομα ανθρωποι που διαμαρτυρονται για τις μαυρες μπαρες του DVD! Ποιος να κατσει τωρα να ξεχωρισει το letterbox απο το αναμορφικο... Παλι καλα που εχουνε ξυπνησει μερικοι με τις plasma και απο τα περιοδικα του χωρου.

Το νεο κουλό το εχετε δει πιστευω: Letterbox menu 4:3 (ελληνικη πατεντα) και η ταινια αναμορφικη.

Εχοντας εργαστει για ενα μικρο διαστημα σε μεγαλη εταιρια authoring/mastering, δικαιολογω καποια λαθη, εστω και την μειωμενη προσοχη στη λεπτομερεια, λογω του ογκου της δουλειας. Δεν δικαιολογω ομως με τιποτα την τιμη πωλησης καθως και την προσπαθεια εξαπατησης του καταναλωτη που εμφανιζεται ουκ ολιγες φορες (πχ γραφει το κουτι αναμορφικο ενω η ταινια ειναι letterbox). Βεβαια εχω δει γραμμενο και το απιστευτο "ΑΝΑΜΟΡΦΙΚΟ 4:3" με μεγαλα περηφανα γραμματα και γελαγα τρεις ημερες, οποτε τωρα πια τα δικαιολογω ολα.

Θα ελεγα παντως, κοντρα στο θεμα, οτι η Imagina κυριως (κανει a/m τις κυκλοφοριες της Audiovisual αν δεν σφαλω) ξεχωριζει για τις ποιοτικες δουλειες της.
 



Μηνύματα
76
Reaction score
11
Με την ευκαιρία της κυκλοφορίας του "Μονομαχία στο Ελ Πάσο" ας θυμηθούμε πώς "περιποιήθηκε" η B.D.O. το "Για μια χούφτα δολλάρια".
 

Μηνύματα
76
Reaction score
11
Απο τα άρθρα του Μίλτου Σαλβαρλή στο Χάιτεκ φαίνεται οτι τον τίτλο της "Χειρότερης Εταιρίας Διανομής" είναι αποφασισμένοι να τον διεκδικήσουν πολλοί.
Η Οντεόν κόβει εικόνα και η AudioVisual ράβει ήχο. Σεβασμός μηδέν.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.381
Members
37.933
Νεότερο μέλος
daemon76
Top