Χριστουγεννιάτικα - Πρωτοχρονιάτικα Δώρα (2021)

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.872
Reaction score
20.364
Μιας και το συγκεκριμένο thread τείνει να γίνει παράδοση στο AVsite, φέτος το ανοίγω νωρίς έτσι ο τίτλος του να αποκτήσει νόημα. :)

Στο thread αυτό θα προσφερθούν, μετά από κλήρωση μεταξύ των συμμετεχόντων, προϊόντα τα οποία με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο είναι σχετικά ή μη με το hobby μας και κοινό χαρακτηριστικό είναι ότι δεν τα χρειαζόμαστε. Δεν υπάρχει περιορισμός στο είδος των δώρων που θα προσφερθούν, αρκεί να είναι σε λειτουργική κατάσταση.

Ξεκινάμε λοιπόν με τους κανόνες λειτουργίας και συμμετοχής στο thread:

Κανόνες λειτουργίας του thread:

Δικαίωμα συμμετοχής στις κληρώσεις:


α) Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι ήταν μέλη στο AVSite πριν την ανάρτηση του παρόντος thread (26 Νοεμβρίου 2021)

β) Μέλη με 0 έως 100 posts, δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής στις κληρώσεις.

γ) Μέλη με 100 έως 500 posts, έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε κλήρωση ενός δώρου.

δ) Μέλη με 500 posts και άνω, έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε κλήρωση δύο δώρων.

ε) Ο μέγιστος αριθμός συμμετοχής σε κληρώσεις είναι δύο (2).

στ) Ένα δώρο ανά συμμετέχοντα.


Υποβολή δώρων μπορεί να γίνει μέχρι την Κυριακή 26 Δεκεμβρίου, 2021. Η τελική λίστα με τα δώρα θα καταρτιστεί τη Δευτέρα, 27 Δεκεμβρίου 2021 και συμμετοχές στις κληρώσεις μπορούν να υποβληθούν μέχρι και την Τρίτη, 28 Δεκεμβρίου 2021, στις 23:00. Εάν κάποιο μέλος έχει δηλώσει συμμετοχή για κάποιο δώρο αλλά δεν βλέπει το nickname του στη σχετική λίστα, παρακαλείται να με ενημερώσει με τον αριθμό του post στο οποίο δήλωσε συμμετοχή για να γίνει η συμπερίληψή του, μέχρι την Τετάρτη, 29 Δεκεμβρίου 2021, στις 23:00. Η κλήρωση θα γίνει την Πέμπτη, 30 Δεκεμβρίου 2021. Όπως και στα προηγούμενα threads, η κλήρωση θα γίνει από εμένα, χρησιμοποιώντας random number generator (RNG, συγκεκριμένα αυτόν εδώ). Κάθε μέλος που συμμετέχει στο εκάστοτε δώρο θα παίρνει έναν αριθμό από το 1 μέχρι και τον αριθμό που αντιστοιχεί στον τελευταίο συμμετέχοντα και ο αριθμός που θα εμφανίζεται στο RNG, θα κερδίζει το δώρο.

Οι νικητές, αλλά κι όλοι όσοι συμμετέχουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο στο thread, προσκαλούνται να εισφέρουν ό,τι μπορεί ο καθένας στο "Χαμόγελο του Παιδιού". Οι τρόποι οικονομικής στήριξης του "Χαμόγελου του παιδιού" περιγράφονται αναλυτικά εδώ. Θυμηθείτε ότι όλα αυτά γίνονται για καλό σκοπό - κανείς δεν μπορεί να υποχρεώσει κάποιον να συνεισφέρει οτιδήποτε, για αυτό βασιζόμαστε στην ανθρωπιά σας.

Ακολουθεί η λίστα με τα δώρα, όπως διαμορφώνεται προς το παρόν.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.872
Reaction score
20.364


Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
εγω θελω φλαουτο , δα 'χει ?
ΔΕΝ Σ ΕΦΤΑΣΕ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ? :party: :party:













ΔΩΡΟΘΕΣΙΑ......Νο2

ΡΑΔΙΟΕΝΙΣΧΥΤΗΣ YAMAHA RXV-1200 H 1500 H 1800 ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ

ΣΥΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟΣ ΣΕ ΥΠΟΓΕΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗ ΜΕ Τ/Χ ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΠΛΕΟΝ

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΘΟΤΙ ΑΔΥΝΑΤΩ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΗΣΩ.

Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΜΠΙΧΛΑ

ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΦΕΤΕΙΟ ΑΘΗΝΑΣ.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
 
Last edited:






Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
ΔΩΡΟΘΕΣΙΑ......Νο2

ΡΑΔΙΟΕΝΙΣΧΥΤΗΣ YAMAHA RXV-1200 H 1500 H 1800 ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ

ΣΥΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟΣ ΣΕ ΥΠΟΓΕΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗ ΜΕ Τ/Χ ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΠΛΕΟΝ

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΘΟΤΙ ΑΔΥΝΑΤΩ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΗΣΩ.

Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΜΠΙΧΛΑ

ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΦΕΤΕΙΟ ΑΘΗΝΑΣ.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
Γρηγόρη εάν ενδιαφέρει κάποιον ο ενισχυτής αλλά αδυνατεί να έρθει, κανονίζουμε να έρθω να τον βρω και να τον στείλω εγώ.

Ό,τι βρω στην υπόγα που δε θυμάσαι ότι είχες, δικό μου. Σύμφωνοι; :roflmao:

(Η παραπάνω πρότασή μου ισχύει).
ακομη τηνε φυσω αλλα δε μπαιζει :whistling:
Να ρουφήξεις δοκίμασες;
 



n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Βρε @oldy μ, διάβασε προσεκτικά τα γραφόμενα.

Κοινώς, μη σας ανησυχεί η "ειδική" συνθήκη που έθεσε ο @tigergreg, θα βρεθεί τρόπος να σταλεί ο ενισχυτής σε όποιον τον κερδίσει στην κλήρωση.
 


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Ας βάλω ένα δώρο τώρα που το ξετρύπωσα, θα προτιμούσα να μη μπλέξω όμως με courier, χέρι με χέρι από Αθήνα.
Δώρο Νο 4 Φωτογραφική μηχανή FUJI
 

Attachments


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.872
Reaction score
20.364
Παρακαλούνται οι συμμετέχοντες να διαβάσουν τους όρους λειτουργίας του thread.

Δώρο 1: Βιβλίο "Giannis: The improbable rise of an NBA MVP", της Mirin Fader (2021). Το βιβλίο είναι στα Αγγλικά, στην σκληρόδετη έκδοση. (@wizzy)
Συμμετοχές:

Δώρο 2: Ραδιοενισχυτής YAMAHA RXV-1200
ή 1500 ή 1800 (@tigergreg, post #4, για λεπτομέρειες και post #14 για την προσφορά του @n_olympios περί αποστολής του ενισχυτή, εφόσον ο @tigergreg αδυνατεί)
Συμμετοχές:

Δώρο 3: Φωτογραφική μηχανή FUJI
(@ThanasisR, post #16, δείτε εκεί φωτογραφίες)
Συμμετοχές:
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλησπέρα. Εγώ βάζω ένα DTI (xlr και RCA) για μείωση του θορύβου από Thomann είχα πάρει δύο. Το ένα ψόφησε το δεύτερο λειτουργεί αλλά δεν το χρησιμοποιώ. https://www.thomann.de/gr/millenium_dati.htm
Παράλληλα δηλώνω συμμετοχή για τον ενισχυτή του tigergreg καθότι έχω ακούσει έναν RX-V1200 παλιά και μου άρεσε ο ήχος και μ'αρεσει η αναπαλαίωση παλιών μηχανημάτων.
 




Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.228
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top