Ψάχνω μια ταινία...

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Αναζητώ για ένα φίλο μια ταινία σε PAL dvd με τους Terence Hill και Bud Spencer, το Watch out! We are mad! Δεν γνωρίζω πως είναι ο ελληνικός τίτλος της ταινίας.

Έφαγα τον κόσμο σε πάμπολλα βίντεο κλαμπ χωρίς επιτυχία. Αν κάποιο μέλος διαθέτει τη ταινία και τη πουλάει ας δώσει σήμα. Επίσης αν κάποιο μέλος γνωρίζει κάποιο ιντερνετομάγαζο που να διαθέτει τη ταινία με ελληνικούς υπότιτλους, ας βάλει κάποιο link.

Μέχρι στιγμής, το μόνο που έχω καταφέρει, είναι να βρω τη ταινία σε μορφή Divx, δηλαδή συμπισεμένο αρχείο των 700ΜΒ, στο οποίο θα μπορούσαν να μπουν ελληνικοί υπότιτλοι. Συνεχίζω όμως το ψάξιμο, μήπως και βρεθεί PAL dvd.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη...
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50


Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Την έχω βρει κι εγώ στο αγγλικό Amazon, μάλιστα δοκίμασα να τη παραγγείλω, αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι οι χρήστες που τη πουλάνε δεν στέλνουν το δισκάκι στην Ελλάδα! Άκουσον άκουσον, ενώ στα στοιχεία τους διευκρινίζεται ότι στέλνουν παντού με το ταχυδρομείο!

Έτσι λοιπόν ψάχνω για κοπτοραπτική, δηλαδή να βρω το δισκάκι έστω και NTSC και κάποιος «μάγος» να ενσωματώσει τους ελληνικούς υπότιτλους που έχω ήδη κατεβάσει σε ένα καινούριο dvd! :113:
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Παναγιωτη παρε το δισκακι απο αμερικη και η ενσωματωση ειναι το μονο πολυ ευκολο !!!

Αμα θες βοηθεια σε προγραμμα οι αποριες για το πως γινεται η ενσωματωση μην διστασεις να με ρωτησεις !!!
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Ψάχνω μια ταινία...

Με μια ματιά, βρήκα αυτό
Ναι μεν είναι σε κασέτα και αν είναι διαθέσιμο (μπορείς να ρωτήσεις στο βίντεοκλάμπ), αλλά μπορούμε σίγουρα να το "βολέψουμε"....
 

Μηνύματα
1.575
Reaction score
69
Εγώ λέω πως ο Παναγιώτης αποφάσισε να δει επιτέλους και μια ταινία και επειδή ντρέπεται να το ομολογήσει το κανει σε στυλ "ξερετε γιατρέ, ένας φίλος μου έχει ένα ψιλοπροβληματάκι... κτλ" :116::116: και εβαλε τον φίλο του μπροστα...


Εκτός αν διάβασε καπου οτι μαζι με την εν λόγω ταινια (μα που τη βρηκε?:622: ) δίνουν (για να την ξεφορτωθουν) και καμμια καραβια πατερνακια δωρο... :135::135:
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Ψάχνω μια ταινία...

Με μια ματιά, βρήκα αυτό
Ναι μεν είναι σε κασέτα και αν είναι διαθέσιμο (μπορείς να ρωτήσεις στο βίντεοκλάμπ), αλλά μπορούμε σίγουρα να το "βολέψουμε"....


Όπα, Κωνσταντίνε η συγκεκριμένη λύση θα με γλύτωνε από πολλούς μπελάδες, μια και ο φίλος δεν έχει απαιτήσεις όσον αφορά τη ποιότητα της εικόνας! Είσαι μέλος στα βιντεόραμα; Δηλαδή θα μπορούσες να το νοικιάσεις και να μου το αντιγράψεις σε ένα ντιβιντί;

Έχω κοντά μου βιντεόραμα, αλλά έχω κακά προηγούμενα με τον ιδιοκτήτη του και δεν θέλω ούτε να τον βλέπω στα μάτια μου! Επίσης, έχω τέσσερα βίντεο στο σπίτι και είναι όλα χαλασμένα!!! :141:
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Εγώ λέω πως ο Παναγιώτης αποφάσισε να δει επιτέλους και μια ταινία και επειδή ντρέπεται να το ομολογήσει το κανει σε στυλ "ξερετε γιατρέ, ένας φίλος μου έχει ένα ψιλοπροβληματάκι... κτλ" :116::116: και εβαλε τον φίλο του μπροστα...


Εκτός αν διάβασε καπου οτι μαζι με την εν λόγω ταινια (μα που τη βρηκε?:622: ) δίνουν (για να την ξεφορτωθουν) και καμμια καραβια πατερνακια δωρο... :135::135:

Ηλία, λες να κόβω φλέβα για τον "Χοντρό και Λιγνό" και να μη το έχω πάρει είδηση;! :116:

Ο φιλαράκος μου όμως όντως κόβει φλέβες για τις ταινίες τους και έχει βαλθεί να τις μαζέψει όλες! Τι ήθελα και του είπα ότι έχουν κάνει 22 ταινίες μαζί, από τότε βρήκα το μπελά μου! :141:

Ήδη του έχω γράψει πέντε ταινίες τους, αλλά η συγκεκριμένη είναι η πιο αγαπημένη του, θα του δώσει μεγάλη χαρά αν καταφέρω να του τη βρω με ελληνικούς υπότιτλους! :107:
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Ψάχνω μια ταινία...

Όπα, Κωνσταντίνε η συγκεκριμένη λύση θα με γλύτωνε από πολλούς μπελάδες, μια και ο φίλος δεν έχει απαιτήσεις όσον αφορά τη ποιότητα της εικόνας! Είσαι μέλος στα βιντεόραμα; Δηλαδή θα μπορούσες να το νοικιάσεις και να μου το αντιγράψεις σε ένα ντιβιντί;

Έχω κοντά μου βιντεόραμα, αλλά έχω κακά προηγούμενα με τον ιδιοκτήτη του και δεν θέλω ούτε να τον βλέπω στα μάτια μου! Επίσης, έχω τέσσερα βίντεο στο σπίτι και είναι όλα χαλασμένα!!! :141:
Θα ρωτήσω αν είναι διαθέσιμο, αλλά μπορεί και να την πουλάει, γιατί τώρα τελευταία βγάζει μερικές με 2 Ευρώ. Στείλε μήνυμα αν σε ενδιαφέρει η αγορά, εφόσον βέβαια την πουλάει.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.654
Μηνύματα
2.870.448
Members
37.932
Νεότερο μέλος
daemon76
Top