Ψάχνω ταινία BR :The shining DC για αγορά - HELP

Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202
Που μπορώ να βρω την ταινία blu ray "The shining" (1980) Director's cut για αγορά;

Την έχω κατεβασμένη σε μέγεθος 12GB,άρα έχει κυκλοφορήσει σε BR και όμως δεν την βρίσκω πουθενά στο ίντερνετ!
Επίσης έχω σε blu ray την απλή έκδοση.

Εχει κοντά μισή ώρα επιπλέον σκηνές και επιβάλλεται να την έχω αυθεντική.

Οποιος τη βρει του βγάζω το καπέλο!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
The 144 minute 'US version' is often erroneously called the Director's Cut when in fact director Kubrick regarded the 113 minute version as the superior cut of the film. When the film was released on home video in the US, Kubrick endorsed the shorter version of the film as the 'official' version. Nevertheless, the longer version is the version now most commonly available.

http://www.imdb.com/title/tt0081505/alternateversions


Η έκδοση των 143-144 λεπτών που κυκλοφορεί παντού είναι αυτή που ζητάς.
 

Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202
Και που θα τη βρω (λινκ);
Κατα προτεραιότητα απο Ευρώπη..

Γιατί αυτή που έχω απο το Play.com δεν είναι DC..

--------------------------------------------------------
Αυτή λέει στις πληροφορίες 143 λεπτά και αν δεις τη φώτο του πίσω εξώφυλλου λέει 119min!
Είναι αυτή η έκδοση που έχω και εγώ..

http://www.amazon.co.uk/The-Shining-Blu-ray-Region-Free/dp/B0013K11AE
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Δεν υπάρχει Director's Cut. Αν υπήρχε θα ήταν η έκδοση των 113 λεπτών...


http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=83450

H Αμερικάνικη έκδοση είναι 144 λεπτά.

http://www.amazon.co.uk/Shining-Blu...ef=sr_1_2?s=dvd&ie=UTF8&qid=1352534708&sr=1-2

Τσιμπημένο...


Αλλά το έχει και το MovieMars με πολύ λιγότερα.

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-li...p?ie=UTF8&qid=1352535192&sr=8-2&condition=new

Όποτε θέλω Αμερικάνικο BD από το Amazon.co.uk, πάντοτε προτιμώ το MovieMars.
 

Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202
Ναι αλλά αν πάρω απο Αμερική το γεγονός οτι είναι Region A & NTSC,θα μου δημιουργήσει κανένα θέμα;
Σκοπεύω να το κάνω με το anyDVD ριπ,να κοτσάρω Ελληνικούς υπότιτλους και να το κάψω.
Τα ξεπερνάει το software όλα αυτά;

Να'σαι καλά Δημήτρη καιρό ψάχνω αυτή την έκδοση!
Super-ultra thanks!
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Ψάχνω ταινία BR :The shining DC για αγορά - HELP

Κάνε παραγγελεία στον πειρατή βρέ! έχει την μεγάλη έκδοση! μόνο που καθυστερή την παράδοση! :116:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Έτσι, όμως αν δεν αγόραζε κανείς θα έβλεπες ακόμα VHS ρε Ελληνάρα... :141:
 

Μηνύματα
319
Reaction score
2
Απάντηση: Re: Ψάχνω ταινία BR :The shining DC για αγορά - HELP

Ναι αλλά αν πάρω απο Αμερική το γεγονός οτι είναι Region A & NTSC,θα μου δημιουργήσει κανένα θέμα;
Σκοπεύω να το κάνω με το anyDVD ριπ,να κοτσάρω Ελληνικούς υπότιτλους και να το κάψω.
Τα ξεπερνάει το software όλα αυτά;

Να'σαι καλά Δημήτρη καιρό ψάχνω αυτή την έκδοση!
Super-ultra thanks!
Κατά Σύμπτωση είδα αυτή την ταινία (και σε αυτή την έκδοση) μόλις χθες για πρώτη φορά!!!

Ναι, δε θα έχεις πρόβλημα με περιοχή Α.
Εγώ έχω αρκετα BLuray περιοχής Α και τα βλέπω μια χαρά χρησιμοποιώντας AnyDVD ή DVDFAb Passkey και βάζω αν θέλω και υπότιτλους on the fly..

Aλλά όπως είπαν και παραπάνω, το συγκεκριμένο BLuray είναι ελεύθερο περιοχής!
 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Απάντηση: Re: Ψάχνω ταινία BR :The shining DC για αγορά - HELP

Έτσι, όμως αν δεν αγόραζε κανείς θα έβλεπες ακόμα VHS ρε Ελληνάρα... :141:

Πες τα Χρυσόστομε !
:615:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Ψάχνω ταινία BR :The shining DC για αγορά - HELP

Σίγουρα ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα, όμως μερικά πράγματα που δεν μπορείς να τα βρής στην αγορά, θα τα ψάξης όπου και όπως μπορείς!

ΥΓ. και είναι τιμή μου που είμαι Ελληνάρας! γιατί τελευταία έχουμε δει πολλούς ''Έλληνες'' και χορτάσαμε!
ας μην τσακωθούμε και γι' αυτό εδώ μέσα!
 

Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202
Re: Απάντηση: Ψάχνω ταινία BR :The shining DC για αγορά - HELP

Για ποιο πράγμα μιλάτε,διαβάζω τα ποστ σας και δεν έχω καταλάβει ακόμα..
 

Μηνύματα
319
Reaction score
2
Απάντηση: Ψάχνω ταινία BR :The shining DC για αγορά - HELP

Για το κατέβασμα ταινιών..

Εγώ ένα πράγμα θα πω, χωρίς παρεξήγηση προς τα μέλη εδώ του φόρουμ, αλλά επειδή είχα δει και σε ένα άλλο φόρουμ για soundtracks, που κάποιος ανέφερε κάτι για κατέβασμα, και όλοι έπεσαν πάνω στον άνθρωπο αηδιασμένοι από αυτή τη "φρικαλεότητα" (λες και είπε ότι σκότωσε κάποιον), και με μια διάθεση "έπεσα από τα σύννεφα", κτλ κτλ
Βρείτε μου ΕΝΑΝ μόνο άνθρωπο του δυτικού πολιτισμένου κόσμου που έχει ιντερνετ και δεν έχει κατεβάσει έστω ΜΙΑ ταινία, ή ΕΝΑ άλμπουμ.

Αυτά..:102:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
1. Δεν το διαφημίζουμε, δεν είναι και γιά καμάρι.
2. Άλλο να αγοράζεις και να κατεβάζεις, και άλλο να κατεβάζεις μόνο.
3. Πρέπει να καταλάβουμε ότι αν όλοι μόνο κατέβαζαν, δεν θα υπήρχαν ταινίες και μουσική γιά κατέβασμα.
 



Μηνύματα
202
Reaction score
19
Re: Απάντηση: Ψάχνω ταινία BR :The shining DC για αγορά - HELP

Εγώ που κατεβάζω περισσότερο περισσότερο από όλους τους φίλους μου και γνωστούς μου είμαι και αυτός που ξοδεύει τα περισσότερα σε bluray/dvd,σινεμά και όλα αυτά τα καλά. :105:

Πάντως το κατέβασμα το παρουσιάζουν οι μεγάλες εταιρίες λες και καταστρέφει τις πωλήσεις τους.Πρώτον αν κάποιος δεν κατέβαζε δεν σημαίνει ότι θα αγόραζε και επίσης με το κατέβασμα δίνεται η ευκαιρία σε καλλιτέχνες (μουσικούς,σκηνοθέτες και λοιπά) να προωθήσουν το υλικό τους και να το δει κόσμος που αν δεν υπήρχε το ίντερνετ δεν θα ερχόταν ποτέ σε επαφή.
Δεν υποστηρίζω κάποιον που μόνο κατεβάζει (όχι ότι είναι κακό - όπως θέλει ο καθένας) αλλά μην φτάνουμε στα άκρα και να λέμε πως η πειρατεία καταστρέφει τις τέχνες.
 

Μηνύματα
239
Reaction score
49
Απάντηση: Re: Απάντηση: Ψάχνω ταινία BR :The shining DC για αγορά - HELP

Σηγουρα η πειρατια σκοτωνει την τεχνη αλλα θεωρω οτι κραταει και τις τιμές των αυθεντικων δισκων σε μια πιο λογικη τιμή... δεκαετια 90 η αισχροκερδια των μαγαζιων πωλησης δισκων ηταν εξωφρενικη!! θελω και αγοραζω αυθεντικα bluray αλλα οταν παω public και βλεπω τιμη blade runner directors cut 50 ευρω τότε την θελουν την πειρατία τους... ποσο βλακες ειναι το στο τμημα πωλήσεων εκεί ... απορω... δεν πηραν μαθημα απο τα metropolis που κλεισανε?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.296
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top