αγορα απο ps store

Μηνύματα
33
Reaction score
0
αγορασα σημερα μια prepaid eurobank και θελω να κατεβασω ενα add-on για το little big planet ομως ειμαι νεος δεν ξερω τι να κανω... θελει ονομα η καρτα δεν εχει ονομα... λογικα βαζω το ονοματεπονυμο που εδωσα στην τραπεζα δεν εχει ομως ελληνικα τι βαζω???το ονοματεπονυμο με λατινικους χαρακτηρες με κενα αναμεσα σε ονομα και επωνυμο?εκει που λεει kard number τι βαζο?τα 16 γραμματα της καρτας χωρις κενο?μετα εκει που λεει security number βαζω τους αριθμους που εχει απο πισω?και τελος εχω ελληνικο account τι θα βαλω???επειδη διαβασα θελει αμερικανικο σας παρακαλω πειτε μου...
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Δοκίμασε στο ονοματεπώνυμο λατινικά. Τον αριθμό κάρτας τον βάζεις χώρις κενά μεταξύ του. Το Security Number είναι ένας τριψήφιος αριθμός, που βρίσκεται στην πίσω πλευρά της κάρτας!!
 

Μηνύματα
33
Reaction score
0
στην επομενη σελιδα μου εχει 3 κενα και ζηταει city και κατι αλλα τορα εγω τι βαζω? τα εχω μπερδεψει εχο ελληνικο acount τα αληθινα να βαλω?και εκει π λεει city1 city2 city3 εγω τι βαζω?ποιο απο ολα συμπληρωνω?
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Ελληνικό account θα κάνεις όχι αμερικάνικο. Αυτό που έχεις ήδη δηλαδή, θα του προσθέσεις την κάρτα. Αν κάνεις αμερικάνικο ίσως μπορέσεις να αγοράσεις, ίσως όχι αλλά αυτό που θα πάρεις θα είναι ασύμβατο με την ευρωπαϊκή κόπια του παιχνιδιού που έχεις. Το λέω γιατί έχω διαβάσει σε άλλο forum ότι το downloadable content του LBP είναι region-coded.

Παρεμπιπτόντως το Metal Gear Solid pack $#%& και δέρνει! :116:
Paintinator for the win! Έχει και το Metal Gear Rex ως τελικό boss :137:

Αν και πρέπει αν πω ότι κάποια από τα επίπεδα του story mode και κάποια που έχω βρει online είναι καλύτερα από αυτά στο πακέτο - αξίζει πάντως 100%. Πήρα και το Old Snake costume :137:

ΥΓ. Mike, ελληνικό account και όλα αληθινά. Πρέπει να αντιστοιχούν με τα στοιχεία που έχει η Τράπεζα.
 


Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
αν σου ειναι ευκολο κανε με add [email protected] ειμαι "λιγο" τουβλο και στο θεμα με οδους κλπ τα μπερδεψα τελειως :/
Τι μπέρδεψες; Με λατινικούς χαρακτήρες θα τα γράψεις, σαν greeklish. Στη διεύθυνση θα χρησιμοποιήσεις όσες γραμμές σου χρειάζονται, δεν είναι ανάγκη να τις χρησιμοποιήσεις όλες.
π.χ. 3rd Septemvriou 25, Patissia 12345, Athens. Δε θυμάμαι πως είναι η φόρμα του PS3 ακριβώς αλλά γράφεις όσα στοιχεία έχεις όπου χρειάζεται.
 

Μηνύματα
33
Reaction score
0
εκει που λεει street address 1,2,3 σε ποιο συμπληρωνω εγω και τι βαζο? αριθμο οδο ??? μετα λεει city εκει τι βαζω? μενω πειραια - κερατσινι θα βαλω πειραια η αθηνα? μετ λεει state/province εκει τι βαζω??? και τελος ζηταει postal code τον ταχυδρομικο κωδικα εννοει???
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
εκει που λεει street address 1,2,3 σε ποιο συμπληρωνω εγω και τι βαζο? αριθμο οδο ???
Ξεκινάς με το 1 και συνεχίζεις στο 2 και στο 3 με τη σειρά εαν σου χρειάζονται.
Θα βάλεις οδό και αριθμό. Αν θυμάμαι καλά εγώ είχα βάλει τη διεύθυνση με αγγλικό στυλ, πρώτα αριθμό και μετά οδό (π.χ. 9, Amerikis str.)

μετα λεει city εκει τι βαζω? μενω πειραια - κερατσινι θα βαλω πειραια η αθηνα?
Keratsini, Piraeus.

μετ λεει state/province εκει τι βαζω???
Attiki

και τελος ζηταει postal code τον ταχυδρομικο κωδικα εννοει???
Ναι.
 

Μηνύματα
33
Reaction score
0
Ξεκινάς με το 1 και συνεχίζεις στο 2 και στο 3 με τη σειρά εαν σου χρειάζονται.
Θα βάλεις οδό και αριθμό. Αν θυμάμαι καλά εγώ είχα βάλει τη διεύθυνση με αγγλικό στυλ, πρώτα αριθμό και μετά οδό (π.χ. 9, Amerikis str.)



Keratsini, Piraeus.



Attiki



Ναι.
ευχαριστω τελικα το βρηκα..εκει που λεει state/province μου το πηρε βαζωντας απλα πειραια τυχερος ειμαι για πρωτη φορα να χρησιμοποιο τετοια καρτα και να τα κανω καλα ευχαριστω και παλι για τις αμεσες απαντησεις σας
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.138
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top