αγορα HDMI 2.0

Μηνύματα
941
Reaction score
205
εχετε να πρωτεινετε απο Ελλαδα ενα καλωδιο HDMI που να ειναι αποδεδειγμενα 2.0 και μεχρι 10-15 ευρω ? θελω να περναει εικονα 4Κ HDR 60hz

οσα βρησκω λενε οτι ειναι 2.0 αλλα στην πραγματικοτητα δεν ειναι, λενε απλα high speed η 1.4
 


Μηνύματα
941
Reaction score
205

Ναι πχ στον υπολογιστη μου επρεπε να αγορασω καλωδιο hdmi 2.0 απο amazon για να μου περασει σημα 4K 60hz...
Ενω με το απλο που ειχα πριν μου περναγε μονο 4Κ 30hz
 

Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
HDMI 2.0 χαρακτηρίζεται η θύρα και όχι το καλώδιο. Κανονικά ένα high speed καλώδιο περνάει σήμα 4K 60hz. Από και πέρα είναι θέμα καλωδίου, είναι πραγματικά και πιστοποιημένα high speed ή απλώς δηλώνει ότι είναι;
 



Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.797
Reaction score
2.219
Προφανώς, 4Κ/60 έναντι 4Κ/30, HDR και άλλα 4 features, οπως φαίνονται στον πίνακα του ως άνω link.
 

Μηνύματα
40
Reaction score
0
παιδια βοηθεια θελω ενα καλωδιο 3 μετρα που να υποστηριζει hdr οτι δοκιμασα μεχρι τωρα παιζει 4Κ αλλα με το που μπαινει το hdr χαναιτε η εικονα σκεφτηκα σαν τελευταια λυση καποιο certified καλωδιο απο hdmi.org και μπορω να βρω μονο στο amazon εχετε κατι αλλο δοκιμασμενο να προτεινετε?
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
παιδια βοηθεια θελω ενα καλωδιο 3 μετρα που να υποστηριζει hdr οτι δοκιμασα μεχρι τωρα παιζει 4Κ αλλα με το που μπαινει το hdr χαναιτε η εικονα
Ποιό ήταν αυτό;
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Εγω παιδια για να λυσω μια και καλη το ζητημα, επειδη τα περναω σε καναλι μεσα στον τοιχο, πηρα δυο HDMI 2, 1 και τελειωσα. Ειναι μεχρι 8 Κ HDR. Mου κοστισε μερικα ευρω παραπανω βεβαια, αλλα ειμαι καλυμμενος for ever..
[DOUBLEPOST=1518623097][/DOUBLEPOST].....long - term purchase!!! Απολυτως πιστοποιημενο..
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.258
Reaction score
93.643
παιδια βοηθεια θελω ενα καλωδιο 3 μετρα που να υποστηριζει hdr οτι δοκιμασα μεχρι τωρα παιζει 4Κ αλλα με το που μπαινει το hdr χαναιτε η εικονα σκεφτηκα σαν τελευταια λυση καποιο certified καλωδιο απο hdmi.org και μπορω να βρω μονο στο amazon εχετε κατι αλλο δοκιμασμενο να προτεινετε?
Πήρα 4 φθηνά τρίμετρα καλώδια 2.0 από το Πλαίσιο και δούλεψαν όλα σωστά.
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.797
Reaction score
2.219
παιδια βοηθεια θελω ενα καλωδιο 3 μετρα που να υποστηριζει hdr οτι δοκιμασα μεχρι τωρα παιζει 4Κ αλλα με το που μπαινει το hdr χαναιτε η εικονα σκεφτηκα σαν τελευταια λυση καποιο certified καλωδιο απο hdmi.org και μπορω να βρω μονο στο amazon εχετε κατι αλλο δοκιμασμενο να προτεινετε?
https://www.skroutz.gr/s/12460470/Wireworld-Chroma-7-HDMI-2-0-Flat-Cable-HDMI-male-HDMI-male-3m.html

Ή αυτό:


https://www.skroutz.gr/s/12460440/Wireworld-Island-7-HDMI-2-0-Flat-Cable-HDMI-male-HDMI-male-3m.html
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.118
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top