ακουστικά noise cancelling

Μηνύματα
7
Reaction score
0
dear all,

σκέφτομαι αρκετά έντονα να αγοράσω ένα σετ ακουστικά με noise cancelling για το γραφείο που δουλεύω. Είναι ήρεμο μέρος, όμως υπάρχουν κουβέντες κλπ και θα μου άρεσε να μπορώ να απομονώνομαι καλύτερα...

καταλαβαίνω ότι ένα high end ακουστικό έχει πολλά να μου προσφέρει όπως ξέρω από τα sennheiser που έχω τόσα χρόνια...

έχετε να μου προτείνετε κάτι που πρέπει να προσέξω; Κάποια αγορά; τα λεφτά είναι πολλά για να γίνει λάθος...

Να σημειωθεί πως η περισσότερη μουσική που θα ακούω είναι από mp3 ή διαδικτυακούς ραδιοφωνικούς σταθμούς....
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.109
Reaction score
20.601
Απάντηση: ακουστικά noise cancelling

Αφού θα τα φοράς (υποθέτω) για αρκετές ώρες, πρέπει να έχουν κατά το δυνατόν μικρό βάρος (κάτω από 200gr), και τα μαξιλαράκια τους να είναι μαλακά και αναπαυτικά, κατά προτίμηση δερμάτινα.
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Απάντηση: ακουστικά noise cancelling

επισης εφοσον θες να απομονωνεις τους εξωτερικους θορυβους, πρεπει να ειναι κλειστου τυπου.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: ακουστικά noise cancelling

μήπως το noise cancelling είναι υπερβολή και ένα καλό σετ με ακουστικά κλειστού τύπου, όχι όμως τα τεράστια, να ήταν καλή επιλογή;
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.109
Reaction score
20.601
Απάντηση: ακουστικά noise cancelling

Προσωπικά δεν θα αγόραζα ακουστικά κλειστού τύπου ή με noise canceling. Η επαφή με το περιβάλλον είναι κάτι που τη θεωρώ αναγκαία, πολλώ δε μάλλον σε εργασιακό περιβάλλον.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: ακουστικά noise cancelling

προτάσεις έχετε να κάνετε; κάποιο καλό μαγαζί που μπορώ να δοκιμάσω;
 

Μηνύματα
238
Reaction score
19
Monster Beats
Sennheiser PXC-300

Θα το μετανιώσεις όμως, γιατί είναι πολύ κουραστικά και το ίδιο κουραστικά είναι και τα ακουστικά κλειστού τύπου.
 

Μηνύματα
238
Reaction score
19
Επίσης, έχε υπ' όψιν σου, ότι οι ήχοι που ακυρώνουν τα ακουστικά noise canceling, είναι οι συνεχόμενοι. Π.χ. το βουητό ενος δρόμου. Μην περιμένεις να ακυρώσουν τον διπλανό σου που απάντησε στο τηλέφωνο, ούτε το τηλέφωνο που χτύπησε....

Τουλάχιστον όσα έχω δοκιμάσει εγω έτσι ήταν. Ομολογώ ότι δεν τα φόρεσα αρκετή ώρα όμως αν και δε νομίζω ότι έχει σημασία.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: ακουστικά noise cancelling

όταν δεν κοιτάω αποκλειστικά για noise cancelling ακουστικά, δυστυχώς βρίσκω μόνο είτε πολύ μεγάλα, είτε πολύ μικρά!

Μεσαίου μεγέθους, όπως τα monster beats, μου είναι δύσκολο να βρω. Τα συγκεκριμένα μου αρέσουν πολύ σε απόδοση ήχου, όμως σε noise cancelling δε σκίζουν κιόλας...


που είναι εφικτό να δοκιμάσω τα ακουστικά που με ενδιαφέρουν; υπα΄ρχει κάποιο πολυκατάστημα ή πρέπει να περάσω από τη sony, τη bose κλπ;


Έπειτα, όταν θα έχω βρει πιο θέλω να αγοράσω, υπάρχει κάποιο καλό και φτηνό ηλεκτρονικό κατάστημα;
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: ακουστικά noise cancelling

εεε, νομίζω πως όλο και κάποιος θα ξέρει να μου προτείνει ένα καλό ηλεκτρονικό κατάστημα κια κάποιο κατάστημα που μπορώ να δοκιμάσω ακουστικά!!!
 

Μηνύματα
238
Reaction score
19
Κάνε μια βόλτα από τις επιμέρους αντιπροσωπίες. Δε νομίζω να μπορέσεις να τα βρεις όλα μαζεμένα κάπου. Τουλάχιστον εγω δεν τα έχω δει κάπου.
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
ένα σετ ακουστικά.....για το γραφείο που δουλεύω
Σε ζηλεύω,δουλειά που να ακούς μουσική λίγοι έχουν.

Ενας φίλος πήρε απο το Πλαίσιο Καλαμαριάς,ψείρες bose 110€ και έπαθε πλάκα απο την απομόνωση θορύβων,εφαρμογή στο αυτί και φυσικά απο την επίδοση.Κάνε μία βόλτα μπας και τα ακούσεις κιόλας..
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: ακουστικά noise cancelling

διαβάζω πως τα Bose 3 έχουν ένα έντονο εφέ στο κεφάλι αυτού που τα ακούει!!!! (έναντι των Bose quiet comfort 2). Ξέρετε κάτι;

έπειτα ποια είναι καλύτερα (και σε ποιο τομέα;) τα quiet comfort ή τα monster ;;;
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Εγω θα προτεινω τις ψειρες τις υπογραφης μου*, μια και ειμαι απολυτως ικανοποιημενος απο την απομονωση και απο την υψηλη πιστοτητα της αναπαραγωγης.


*Ultimate Ears Super.fi 5 Pro white
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: ακουστικά noise cancelling

φαίνονται εντυπωσιακά, αλλά νομίζω πως οι ψείρες κουράζουν λίγο στο αυτί, σωστά;
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Ε, ναι, δεν ειναι τα τις φορας 8 ωρες συνεχομενες. Που και που, παω και πλενω τα αυτια μου και τα σκουπιζω. Επισης αναλωγα ποσο καθαρος εισαι εσυ, πρεπει να καθαριζεις τις ψειρες απο το κερι με ενα εργαλειακι που εχει στη συσκευασια. Παντος σε ακροαση απο pc με 16bit/44.1Khz καταλαβαινεις ελαχιστη διαφορα απο τα Sennheiser HD-600 και μονο με Α-Β αντιπαραβολη.

Και κατι ακομα, οι συγκεκριμενες ψειρες μπορουν να σε κανουν να ανατριχιασεις απο το συναισθημα που σου περνα η μουσικη (βαθυ χαμηλο και καλα πριμα).
 

Μηνύματα
15.012
Reaction score
20.747
Απάντηση: ακουστικά noise cancelling

εχω τα pcx250 αν θελεις και μενεις λεκανοπεδιο να στα δανεισω να παιξεις
οπως γραφτηεκ παραπανω ειναι σχεδιασμενα για χρηση μεταφορικου μεσου , δηλαδη βουητο αεροπλανου λεωφορειου αυτοκινητου τρενου κλπ
ναι μεν κοβει κατι απο τα υπολοιπα αλλα οχι αυτο.
μαλιστα αν σε βολεψουν θελω να τα δωσω και να παρω μεγαλυτερα γιατι στο αεροπλανο αν θες να την πεσεις φοροντας τα μετα τις 5-6 κουραζεσαι και θελω κλειστου τυπου που ειναι πιο ανετα για τετοιες καταστασεις.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Απάντηση: ακουστικά noise cancelling

Γενικά ότι και να πάρεις με noise canceling τύπου ακουστικά όταν θα τα βγάζεις απο το κεφάλι σου θα βουίζει ολόκληρο.Πρέπει να προσέχεις και το θέμα υγεία...Απλά μην περιμένεις 100% αποκοπή των εξωτερικών ήχων.
 

Μηνύματα
15.012
Reaction score
20.747
Απάντηση: ακουστικά noise cancelling

εγω δεν εχω τετοιο προβλημα. αντιθετα οταν δεν τα βαζω κατεβαινω κουδουνι απο το αεροπλανο
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.351
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top