αλλο ενα θεμα επιλογης οχηματος (compact suv)



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.033
Reaction score
8.060
Ποιος ο λόγος για την διαφορά των 10-20 cm σε μήκος? Υπάρχει θέμα χώρου στάθμευσης?

Προσωπικά μόνο αυτόν τον λόγο θα έθετα ως απόρριψη κάποιας επιλογής.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.494
Όντως, ένα Χ1 το βρίσκεις τζιτζί σε αυτά τα λεφτά που λες, κι έχει άλλη ποιότητα..
[DOUBLEPOST=1531295700][/DOUBLEPOST]Ωστόσο, η πιο συμφέρουσα επιλογή, είναι το hyundai kona, το οποίο νομίζω έχει και ηλεκτρική έκδοση.
 

S2000

ΜπιΕμΝτάμπλγιου
Μηνύματα
846
Reaction score
1.373
MINI COOPER COUNTRYMAN F60 1500cc 136Hp (Πακέτο Essential Plus με) υπάρχει μια ειδική για την φορολογία της Ελλάδας έκδοση με αρκετά καλό εξοπλισμό και τιμή 28.500,00€ με τέλη πινακίδες
Μήκος 4,30
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.033
Reaction score
8.060
η hyundai έχει κάνει τρομακτικά βήματα από άποψη ποιότητας και ντιζάιν. Πολύ τις γουστάρω τις επιλογές της!
Έπεσε στα χέρια μου για ένα σαββατοκύριακο το νέο tucson. Απίθανη κατασκευή, στα δε χρήματά του, ευκαιρία....
 

Μηνύματα
15.012
Reaction score
20.746
ειπαμε το κοριτσι τελει μεχρι 419.999 γιατι ειναι και τα ψυχολογικα στη μεση.
θα παει για ψωνια στο χαλανδρι , θελει να παρκαρει με σχετικη ευκολια - δεν μπορω να το εξηγησω περαιτερω (εγω δεν συμφωνω αλλα εστω) (θελω μικρο αυτοκινητο , δεν θελω σαν το δικο σου - καπως ετσι ειναι ο διαλογος)

τα mini υπαρχουν σε αφθονες ποσοτητες σαν μεταχειρισμενα , με λιγα που ρωτησα και εμαθα μαλλον προκειται για ρημαδια τυπου vw και χειροτερο - μακρυα απο μας.

ασχετο αλλα χρησιμο , πλεον ουτε juke υπαρχει 4κινητο techna , μονο βασικοτερες εκδοσεις , ουτε σαν μτχ επισης.
δηλαδη ειναι να σε θελει η μπαλα που λενε.
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.928
Reaction score
41.188
Οτι υπάρχει έχει γραφτεί, σε καινούργιο καλύτερη επιλογή το vitara.
Σε μτχ λίγες επιλογές πάλι, ένα terios ίσως έχει ενδιαφέρον αν βρεθεί σε καλή κατάσταση, ακόμα και ας μην υπάρχει αντιπροσωπεία πλέον, κατά 90% είναι toyota rav.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Προσωπικά δεν θα έπαιρνα το Vitara γιατί παραείναι φτηνό μέσα. Δεν είναι θέμα ποιότητας, αλλά υλικών.
Είναι και το θέμα της οροφής όπως έγραψε ο pankrok, που δεν προσφέρεται ακόμη με τον μόνο κινητήρα που αξίζει.
 

Μηνύματα
15.012
Reaction score
20.746
ειδα και το renegade αλλα εχω την αισθηση οτι προκειται περι ιταλικης πατατας πλεον. Επισης εχω αμφιβολιες για το τι μπορει να κανει στην καθημερινη ασφαλτο , ενω λειπουν αρκετα μπλιμπλικια.
γενικα η κατηγορια αυτη δεν εχει εξοπλισμενα οχηματα ουτε σε μπλιμπλικια ουτε σε μοτερ/κιβωτια .
πανε οι εποχες που τα φορτωνανε με τα παντα και τα κοαλα και εβρισκες μτχ οχημα υπερπληρες εξοπλισμενο σε ολα τα χρωματα.
φτωχεια πεινα κατοχη , αρχισα να κοιταω και γαλλικα (εστω) αλλα και εκει δεν υπαρχει καν στον τιμοκαταλογο καλη εκδοση.

που σημαινει οτι παμε παλι πισω και καθοτι κυριως οχημα του κοριτσιου
1) stonic (παραγγελια οκτωβρη )
2) ecosport (παραγγελια οκτωβρη)
...
35) kona (παραγγελια οκτωβρη)
...
124) vitara (παραγγελια νοεμβρη ;)
(δηλαδη ακριβως αναποδα απο τις δικες μου προτεραιοτητες - τυχαιο;)

σε καθε περιπτωση στα μικρα μοτερ με τις διαφορες εκδοσεις ισχυει οτι μπορεις να αγορασεις την πιο ψωφια και με μονο με προγραμματισμο να πας στην δυνατη. ισχυει στα φορδ γενικα , πχ σε kuga πηρε γνωστος την εκδοση με τα 150 και παρελαβε με προγραμμα την εκδοση με τα 180 με εγγυηση απο τον πωλητη.

βρηκα και ενα vitara 14s του 16 σε καλη τιμη (τα παντα ολα χωρις οροφη) αλλα μαυρο οποτε δυστυχως φαγαμε πορτα.
 

Μηνύματα
15.012
Reaction score
20.746
επισης το vitara παει για φεσιλιφτ συντομα , με καποιες μικρο αλλαγες εσωτερικα αναμεσα στα αλλα (λες να; μπαααα)
εντωμεταξυ εχει δει και ενα γνωστος το φιεστακι και το θελει διακαως για την κορη του και καθε βδομαδα παιρνει τηλεφωνο για το ποτε θα του το δωσουμε
 

TGD

Μηνύματα
7.190
Reaction score
7.216
Αν είναι για αυτοκίνητο πόλης δεν χρειάζεσαι τετρακίνηση. Άντε να δεχτώ να είναι ψηλό για να ανεβαίνει πεζοδρόμια. Για το 4.20 συμφωνώ. Και πολύ είναι αν είναι να παρκάρεις σε δύσκολη περιοχή.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Το SX4 είναι βέβαιο οτι δεν θα της αρέσει;
Τα έχει όλα +δέρματα που καθαρίζουν άμεσα για τα παιδάκια, αλλά είναι τόσο άσχημο που μόνο με μπόλικο Plasti Dip στη μάσκα φτιάχνει. :D

1.4 GLX DITC 140HP SUNROOF 6AT p.s., a/b(7), abs, 4p.w., h.p.m., r.p.l., a.c.c, ESP, TCS, aa/c, bt, h.h, DRL LED, KIT, STOP/START, ltw, kps, sl7, LED projectors, seat heater, s.r/r, a/l, a.wipers, f/l, p.g, al.w. 17", pks, RBS, navi, leather



EDIT: 4,30 >:(
 

Μηνύματα
15.012
Reaction score
20.746
Είναι μακρύ και άσχημο

Είχα δει και μτχ το προηγούμενο αλλά δεν βρίσκω ευκολα glx awd
[DOUBLEPOST=1531315998][/DOUBLEPOST]
Αν είναι για αυτοκίνητο πόλης δεν χρειάζεσαι τετρακίνηση. Άντε να δεχτώ να είναι ψηλό για να ανεβαίνει πεζοδρόμια. Για το 4.20 συμφωνώ. Και πολύ είναι αν είναι να παρκάρεις σε δύσκολη περιοχή.
Το awd είναι δικό μου κόλλημα , το θέλω έτσι για να γουσταρω . Βέβαια δεν ήταν λίγες οι φορές που ακόμα και στο ντεμεκ τετρακίνητο cx7 κούμπωσε το πίσω διαφορικό χωρίς να μιλάμε για τέρμα γκάζι καταστάσεις .
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Τόσο μικρό και 4x4 ; Δύσκολο να βρεις.
Renault Captur ;
Με τέτοιο μέγεθος σε cross βγαίνουν τα πιο πολλά.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.033
Reaction score
8.060
Το terios (που αναφέρθηκε παραπάνω) πραγματικά είναι κελεπούρι σαν μεταχειρισμένο, αν φυσικά υπολείπεται των απαιτήσεών σου πάω πίσω, αλλά εξοικονομείς χρήματα, έχεις ένα πραγματικά αξιόπιστο όχημα, γνήσιο crossover και όχι μαιμού, όμορφο (υποκειμενικά), αρκετά ψηλό, οικονομικό στα σέρβις, πάει παντου, κλπ κλπ κλπ.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.343
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top