αναβαθμιση εικονας

Μηνύματα
199
Reaction score
240
Καλη χρονια!!
Σκεφτομαι μια αναβαθμιση της εικονας.
μπορω να διαθεσω γυρω στα 2500 ευρω.
σε αυτο το ποσο μπορω να παρω μια 85αρα σονυ
η ενα laser προβολεα (xiaomi, wemax κλπ) στα 1500 περιπου και αλλα 1000 περιπου για 100-110 οθονη alr ust
η θεση θα ειναι στο σαλονι οπου υπαρχει ηδη συστημα 5.1 και με 2 ηχεια ακομη γινετε atmos.
θεαση κυριως ταινιων και σειρων απο σκληρο δισκο και λιγο επιγεια καναλια.
κλινω προς το προβολεα λογω μεγεθους αλλα και δυνατοτητα προβολης 3Δ που μου αρεσει.
απλα θα εχω θεμα επιπλου και κεντρικου.
ποια η γνωμη σας;
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Οι ust είναι νέο φρούτο,θα υπάρχουν παιδικές ασθένειες και οι οθόνες αυτές με την απαίτηση και για 3d θέλει σχετική προσοχή,αφού δεν είναι ίδιες όλες ούτε γκέιν που είναι βασικό για 3d είναι ίδιο.
Έρχεται και η. 98ιντσων xiaomi στο 3χιλιαρο....οπότε....
 

Μηνύματα
199
Reaction score
240
πριν παρω τη lg που εχω πριν 5 χρονια ειχα ψαχτει να αγορασω τη αντιστοιχη 50 αρα xiaomi απο κινα καθοτι ειμαι φαν της μαρκας.
νομιζω τελικα ηρθαν περυσι.
δυσκολο να περιμενω τοσο. και σιγουρα δε θα εχουν 3χιλιαρο.
για οθονη μιλαω για xy screen pet crystal σταθερη στο τοιχο. θεωρουνται απο τις καλυτερες για αυτους τους προβολεις.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
πριν παρω τη lg που εχω πριν 5 χρονια ειχα ψαχτει να αγορασω τη αντιστοιχη 50 αρα xiaomi απο κινα καθοτι ειμαι φαν της μαρκας.
νομιζω τελικα ηρθαν περυσι.
δυσκολο να περιμενω τοσο. και σιγουρα δε θα εχουν 3χιλιαρο.
για οθονη μιλαω για xy screen pet crystal σταθερη στο τοιχο. θεωρουνται απο τις καλυτερες για αυτους τους προβολεις.
Τις ξαναάκουσα αυτές τις xy screen. Απ΄τη στιγμή που μπορείς να βάλεις σταθερή οθόνη θα εξοικονομίσεις αρκετά χρήματα για αγορά προβολέα.
Βλέπω τον Vava να έχει πολλά θετικά σχόλια, όπως και τον Epson Ls-500 (ο οποίος είναι κι lcd).
Δεν ξέρω αν τον δεύτερο μπορείς να τον δεις και κάπου.
Είδα κάποιες σχετικές διαφημίσεις απ' την projecting art. Μήπως τον έχει και σε demo;

Υ.Γ. Ποιο είναι περίπου το κόστος της pet crystal για 100''; Υποθέτω ότι θέλει εκτελωνισμούς κλπ;
 

Μηνύματα
199
Reaction score
240
$790 μαζι με μεταφορικα. Ερχετε με Fedex σε 10-15 μερες. μαζι με εκτελονισμο κλπ υπολογιζω στο 1000αρικο
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.193
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top