αναζητηση ηχομπαρας

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Ψάχνει ο αδελφός μου ηχόμπαρα για την τηλεόραση για να αντικαταστήσει εναν παλιο ραδιοενισχυτη με κατι ηχεια που έχει σκόρπια.
Απλά μια ιδιαιτερότητα , χρειάζεται και ραδιόφωνο και να μπορεί να λειτουργει αυτόνομα και χωρίς την τηλεοραση αναμμένη.
Το κόστος μπορει να φτάσει κανα 300αρι για ηχόμπαρα με σαμπ απλό 2.1 .
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.651
Reaction score
27.992
Δεν έχω δει μπάρα με ενσωματωμένο δέκτη ραδιοφώνου.

Μια JBL 2.1 που έχει και Bluetooth για σύνδεση με κινητό είναι σε αυτά τα χρήματα. Βάζει και το Tune In και είναι έτοιμος.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.506
Reaction score
5.680
JBL 2.1 ή Sonos Ray.
Η Sonos έχει περισσότερες ευκολίες και "κόλπα" στην χρήση, ενσωματωμένο στο smartphone app TuneIn Radio, και πιο ισορροπημένο ήχο, ενώ η JBL είναι πιο Bass heavy.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.012
Reaction score
6.801
Αντίστοιχα (και για καλύτερη ποιότητα από Bluetooth) γίνεται και με TuneIn+Chromecast.

Είτε με μια ηχόμπαρα που το έχει ενσωματωμένο (όπως αυτές), είτε με μια οποιαδήποτε ηχόμπαρα συν Mi Box S.
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Ο άνθρωπος παιδιά φέτος πήρε κινητό smart και δεν την παλευει.
Δεν έχει εξοικειωθεί με εφαρμογές κλπ .
Κατι απλό χρειάζεται για να μπορεί να το χειρίζεται γι'αυτό ρώτησα να έχει ραδιόφωνο ενσωματωμένο.
Είδα αυτή και δεν έχω βρει κάποια άλλη
 

Μηνύματα
35
Reaction score
4
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Ο άνθρωπος παιδιά φέτος πήρε κινητό smart και δεν την παλευει.
Δεν έχει εξοικειωθεί με εφαρμογές κλπ .
Κατι απλό χρειάζεται για να μπορεί να το χειρίζεται γι'αυτό ρώτησα να έχει ραδιόφωνο ενσωματωμένο.
Είδα αυτή και δεν έχω βρει κάποια άλλη
Κι αυτη με το app της LG θα παιζει απο το κινητο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.918
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top