βασεις ακουστικων...

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
που βρισκουμε εδω (ελλαδα εννοω) καλες και σχετικα οικονομικες βασεις ακουστικων, που να μην πιανουν και ολο το γραφειο?

θα προτιμουσα μια "ολοκληρωμενη λυση" σαν αυτη της auralic (φωτο auralic gemini), αλλα δεν με παιρνει για τωρα...



κατι στο πιο απλο λοιπον...οπως πχ της justmobile εδω?

 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Προτιμώ τις Ω σχήματος σαν τις πρώτες που έβαλες γιατί η στέκα κάθεται πιο ομοιόμορφα και με μεγαλύτερη επιφάνεια.

Έχω μια κινεζιά σαν τις δεύτερες που έβαλες και τα AKG μου άρχισαν να παραμορφώνονται στην στέκα τους στο σημείο που εφάπτονταν με το στυλιάρι.
Οπότε θα έλεγα μάλλον να αποφεύγουμε τέτοιου τύπου σταντ.

Για ελλάδα δεν ξέρω καθόλου πού βρίσκει κανείς.
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
στο thomann ειδα μερικες...

κατι σαν αυτες (ROOMs Audio Line)



στα 90 ευρα...δεν εχουν προβλεψη για τα καλωδια
 


Μηνύματα
6.567
Reaction score
5.135
...οικονομικες βασεις ακουστικων, που να μην πιανουν και ολο το γραφειο?
Υπάρχουν οι βάσεις τύπου clamps, που στερεώνονται στο γραφείο αλλά δεν πιάνουν χώρο πάνω του, και είναι και οικονομικές.

 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
...και με ένα Π γινονται και αερατες ......(βρίσκονται επι του ΓΡΑΦΕΙΟΥ- όχι πλαι αυτου)
 

Μηνύματα
6.567
Reaction score
5.135
Εμένα μ' έχει εξυπηρετήσει πολύ η κρεμαστή βάση.
Βάζω τα ακουστικά και σε ένα μαλακό τσαντάκι και τα κρεμάω μαζί με το τσαντάκι, κι έτσι προστατεύονται κι από τη σκόνη.

 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
καλη ιδεα η κρεμαστη βαση Γιαννη...εκει θα μπει το headset για παιχνιδια...για να το χω αμεσα διπλα μου και να μην πιανει και χωρο...

για τ ακουστικα που ακουω μουσικη παραγγειλα τελικα απο thomann...

που τις βρισκεις αυτες?
 

Μηνύματα
6.567
Reaction score
5.135
Υπάρχουν ακριβές (25 ευρώ), όπως οι K&M 16085:
http://www.thomann.de/gr/km_16085.htm

Εγώ προτίμησα τη φτηνή κάτω από 10 ευρώ, από ebay. Κανένα παράπονο από την ποιότητα.
Κι άλλα 10 το τσαντάκι.

Πώς και δεν παίδεψες τον Μιχάλη πάλι να σου φτιάξει κάτι; :)
 


Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
οκ Γιαννη...thank you

και δεν τις πηρε το ματι μου οταν κοιταζα στο thomann...
θα ξαναμπω να τσεκαρω...

στο Μιχαλη ε?...να του πω να με κανει μια αποσπομενη με ακιδες για "hi-end" ηχο...:D
περιμενω το ρακ να δω τελικα αν εκανα καλα που του ειπα να εχει δυνατοτητα να "σπαει" ή καλυτερα θα ηταν ολο ενα σωμα...
αλλα τωρα τελειωσε...το οτι θα γινει καλη δουλεια δε το συζητω, αλλα με βλεπω να μην χρησιμοποιω τελικα τη δυνατοτητα αυτη...
 

Μηνύματα
6.567
Reaction score
5.135
Δεν την έχει ο thomann πλέον, για να τη συμπλήρωνες στην παραγγελία.

Τελικά δεν μας είπες ποια παρήγγειλες.
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
ελεγα να παρω κλασσικα τη μαυρη - piano black -απαστραπτουσα κλπ κλπ :D...

ξερεις τωρα...αλλα τελικα χτυπησα αυτη



στα 90 ευρα...και θα δω για τη κρεμαστη που λες, να χωσω τα αλλα ακουστικα για games..
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Κολλητε, απο το προτζεκτ ΗC στις βασεις ακουστικων! πες μας τι εκανες τοσο καιρο ...ντε:D
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Κολλητε, απο το προτζεκτ ΗC στις βασεις ακουστικων! πες μας τι εκανες τοσο καιρο ...ντε:D
:D

ανακαλυψα το θαυμαστο κοσμο των ακουστικων γιατρε μου...και καλα μου το ελεγε ο gojakla, οτι ειναι ενας μικροκοσμος...
και ειδικα τωρα που πασχω ακομα απο main συστημα...αστα
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
:D

ανακαλυψα το θαυμαστο κοσμο των ακουστικων γιατρε μου...και καλα μου το ελεγε ο gojakla, οτι ειναι ενας μικροκοσμος...
και ειδικα τωρα που πασχω ακομα απο main συστημα...αστα
O εχθρος του καλού ειναι το καλύτερο, πηγαίνοντας ομως για το καλύτερο πηδαμε σκαλοπατια και μενουμε εκτος αθληματος,γι'αυτο υπαρχουν οι αναβαθμισεις για ν'ανεβαινουμε ενα-ενα οχι δεκα-δεκα! δεν ξερω αν με πιανεις..
 

Μηνύματα
6.567
Reaction score
5.135
Όμορφη, αλλά ακριβούτσικη. Και οι φωτό χωρίς καλώδιο να κρέμεται/περιφέρεται πάντα είναι πιο όμορφες. Συν του ότι δε μου αρέσει να είναι μόνιμα εκτεθειμένα τα ακουστικά. Θα σκονιστούν, θα τραβηχτούν, θα πέσουν κ.ο.κ.

Θα προτιμούσα (όπως κι έκανα) να τα επένδυα τα λεφτά αυτά σε καλύτερο καλώδιο για τα ακουστικά.
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Όμορφη, αλλά ακριβούτσικη. Και οι φωτό χωρίς καλώδιο να κρέμεται/περιφέρεται πάντα είναι πιο όμορφες. Συν του ότι δε μου αρέσει να είναι μόνιμα εκτεθειμένα τα ακουστικά. Θα σκονιστούν, θα τραβηχτούν, θα πέσουν κ.ο.κ.

Θα προτιμούσα (όπως κι έκανα) να τα επένδυα τα λεφτά αυτά σε καλύτερο καλώδιο για τα ακουστικά.
αυτο ειναι ενα θεμα που λες, αλλα με την εμφανιση εχω ενα ψιλο-κολλημα:D

για καλωδια θα γινει και κει κουμαντο...ειμαι "νεος" στο αθλημα :)
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
O εχθρος του καλού ειναι το καλύτερο, πηγαίνοντας ομως για το καλύτερο πηδαμε σκαλοπατια και μενουμε εκτος αθληματος,γι'αυτο υπαρχουν οι αναβαθμισεις για ν'ανεβαινουμε ενα-ενα οχι δεκα-δεκα! δεν ξερω αν με πιανεις..
γινεται και εκει κατι αλλα θελει ακομα "δουλεια" :D
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.408
Members
37.893
Νεότερο μέλος
tassos249
Top