ενισχυτής a/v, 5.1

Μηνύματα
96
Reaction score
10
καλησπέρα σας θα ήθελα την γνώμη σας για εναν ενισχυτή audio/video 5.1, 50w-100w σε δωμάτιο 50 τ.μ. ο οποίος θα έχει την δυνατότητες USB, wifi, bluetooth, dolby atmos, ασύρματη σύνδεση με φακέλους μουσικής από laptop.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.297
Reaction score
125.088
50τμ;

Πάρε av processor και go active.
Θα σου βγει πιο φτηνά.

Λίγα τα βλέπω τα βατ που λες για τέτοιο χώρο, άρα μεγάλες αποστάσεις ακρόασης...
 

Μηνύματα
96
Reaction score
10
50τμ;

Πάρε av processor και go active.
Θα σου βγει πιο φτηνά.

Λίγα τα βλέπω τα βατ που λες για τέτοιο χώρο, άρα μεγάλες αποστάσεις ακρόασης...
Ειχα εναν NAD 340 50 W/channel με TANNOY ηχεία MX1 50W και ο ηχος ηταν εκπληκτικός. Με ενδιαφέρει ο ήχος ασύρματης σύνδεσης με H/Y αλλά και η σύνδεση με smart tv. Προτάσεις για 100w a/v
Post automatically merged:

500 euro
 



gid

Μηνύματα
7.373
Reaction score
8.612
Στο παρελθόν λοιπόν καλύφθηκες πολύ καλά στον ίδιο χώρο από μικρό ενισχυτή, που σημαίνει πως οι απαιτήσεις σου σε εντάσεις και γενικότερη ηχοκάλυψη είναι χαμηλές, άρα και τώρα μπορεί να γίνει το ίδιο. Κοίτα τι προσφέρουν στα 500Ε οι Marantz, Denon & Yamaha με αυτή τη σειρά προτίμησης. Ωστόσο σε τέτοιο χώρο θα χρειαστείς και δύο σαμπ, ή έστω ένα (μεγάλο) για αρχή.
 

Μηνύματα
96
Reaction score
10
Στο παρελθόν λοιπόν καλύφθηκες πολύ καλά στον ίδιο χώρο από μικρό ενισχυτή, που σημαίνει πως οι απαιτήσεις σου σε εντάσεις και γενικότερη ηχοκάλυψη είναι χαμηλές, άρα και τώρα μπορεί να γίνει το ίδιο. Κοίτα τι προσφέρουν στα 500Ε οι Marantz, Denon & Yamaha με αυτή τη σειρά προτίμησης. Ωστόσο σε τέτοιο χώρο θα χρειαστείς και δύο σαμπ, ή έστω ένα (μεγάλο) για αρχή.
ok ευχαριστώ, έχεις κάποια πρόταση για τους ενισχυτές που αναφέρεις
 


gid

Μηνύματα
7.373
Reaction score
8.612
ok ευχαριστώ, έχεις κάποια πρόταση για τους ενισχυτές που αναφέρεις
Όχι, αλλά αν θες να ακολουιθήσεις την πρότασή μου η δουλειά σου είναι απλούστατη, δεν έχεις παρά να δεις ποια μοντέλα των 3 εταιριών υποστηρίζουν ένα προς ένα τα χαρακτηριστικά που ζητάς και να αποφασίσεις. Αυτά τα στοιχεία όπως καταλαβαίνεις δεν τα ξέρω απ' έξω.
 

Μηνύματα
96
Reaction score
10
Τον NAD τον πέταξες/πούλησες/τοποθέτησες σε κάδο ανακύκλωσης?
Τον Πουλησα μαζι με ένα compact sony disc και ένα yamaha δέκτη μαζι με ένα ζευγάρι tannoy mx1 πριν 20 χρόνια άξιζαν 900.000 δρχ
 

Μηνύματα
63
Reaction score
150
Τον Πουλησα μαζι με ένα compact sony disc και ένα yamaha δέκτη μαζι με ένα ζευγάρι tannoy mx1 πριν 20 χρόνια άξιζαν 900.000 δρχ
Aν τον είχες τον NAD τον αγόραζα εγω,παντως στη θέση σου θα τον κρατουσα για stereo και για πολυκάναλο θα επαιρνα εναν απ τους γύφτους.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.985
Reaction score
8.036
Ειχα εναν NAD 340 50 W/channel με TANNOY ηχεία MX1 50W και ο ηχος ηταν εκπληκτικός. Με ενδιαφέρει ο ήχος ασύρματης σύνδεσης με H/Y αλλά και η σύνδεση με smart tv. Προτάσεις για 100w a/v
Post automatically merged:


500 euro

Αν ασχοληθείς με ένα 5,1 τότε κοιτάζεις άνετα για δεύτερο χέρι.Οι AV χάνουν γρήγορα αξία, έτσι βρίσκεις δυνατά μηχανήματα σε καλή τιμή....
 

Μηνύματα
96
Reaction score
10
Όχι, αλλά αν θες να ακολουιθήσεις την πρότασή μου η δουλειά σου είναι απλούστατη, δεν έχεις παρά να δεις ποια μοντέλα των 3 εταιριών υποστηρίζουν ένα προς ένα τα χαρακτηριστικά που ζητάς και να αποφασίσεις. Αυτά τα στοιχεία όπως καταλαβαίνεις δεν τα ξέρω απ' έξω.
Απλά νομίζω ότι πρέπει να βρω ενισχυτή στα 100w/channel
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.100
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top